Ką jums reiškia Lietuvos Tautinė Giesmė

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Ką jums reiškia Lietuvos Tautinė Giesmė

Post by Jonas »

Lietuva, Tėvyne mūsų,
Tu didvyrių žeme,
Iš praeities Tavo sūnūs
Te stiprybę semia.

Tegul Tavo vaikai eina
Vien takais dorybės,
Tegul dirba Tavo naudai
Ir žmonių gėrybei.

Tegul saulė Lietuvoj
Tamsumas prašalina,
Ir šviesa, ir tiesa
Mūs žingsnius telydi.

Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse,
Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi!

Seniai jau man neduoda ramyges sitas klausimas. Ir labai norejau su jumis pasidalinti savo mintimis.
Gerai isiskaitykite i Giesmes zodzius.
Visu pirma trecias stulpelis pirma eilute: Tegul Saule Lietuvoj
Ka Kudirka turejo galvoje -Saule. Visose pagoniskose ir senoves religijose Saule- tai Dievas. Arba centrine Saule, arba tai kas mums visiems sviecia - tai yra Dievas.
Antra atkreipkite demesi i zodi - Tegul - jis kartojasi beveik kiekvienam stulpelyje isskyrus pirma. Sis zodis tarsi liepimas liepiantis vykti veiksmui pagal musu nora. Taigi Tegul saule Lietuvoj, tegul Meile Lietuvos, Tegul tavo vaikai. Tai tarsi Liepimas Dievui, prasymas Dievui saugoti Lietuvos vaikus.
Pats pirmas stulpelis ir pirmi zodziai apibrezia kas yra Lietuva - didvyriu zeme. Joje gyvena didi, garbinga, stipri tauta. Antra eilute nukreipia mus Laiko tekme atgal, kur mes turime ieskoti stiprybes, is savo praeities didvyriu, kad jie butu pavyzdziu mums.
Pirmais dviems stulpeliais tarsi kreipiamasi i Lietuvos Dvasia, arba dvasia globojancia lietuva, ir ja pasaukia vardu - Lietuva, i tave kreipiasi tavo vaikai - tevyne musu. Antrame stulpelyje prasoma, kad padetu Lietuvos dvasia, Lietuvos vaikams eiti dorybes keliu, ir dirbti jos labui ir slovei.
Treciu ir ketvirtu stulpeliu tarsi kreipiamasi i Dieviskaja saule, kad ji pasalintu visus tamsumus. Ir kad ta pati saule uzdegtu musu sirdyse meile Lietuvai ir vienybeje ir susitelkime kurtumeme grazia, Deviskaja Lietuva.
jeigu ir jus pritariate mano mintims, tai giedokime sirdyse sia sviesia giesme, kad gyventumeme sviesioje Lietuvoje.
Tai labai stipri giesme, kuria giedodami tarsi prasome Dievo visako geriausio mums, ir musu saliai.
As slovinu ja ir giedosiu sita giesme, didzioje pagarboje, dievotume ir pridejas ranka prie sirdies.
Jonas
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Giesme

Post by kamala »

Eiles tikrai stiprios
Viska gadina muzika
Giemse giedama tokiu tonu tarsi kas ismaldos prasytu
Tiesiog atrodo varksu tauta
Reiketu ja deklamuoti ir aukstu pakeltu balsu
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Visiskai pritariu
Vadinasi reikia pakeisti muzika ir giedojimo ritma ar kazka ( muzikoje nieko nesigaudau)
Bet mano sirdyje ji skamba labai pakiliai.
Gal kas turi ideju?
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Gal Mikutaviciui pasiulyti!!!
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

o man labai patinka ir melodija, aš nenorėčiau, kad ji pasikeistų :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...ir zodzius, ir muzika sukure musu tautos sviesuolis daktaras Vincas Kudirka - Tevynei Lietuvai paaukojes savo sveikata ir gyvenima, tad nepradekim ten nieko keisti - himnas ir yra himnas, o ne kokia ciastuska, ir visai ne ismaldos ten prasoma, o tik leta, iskilminga muzika, kad zodziai geriau girdetusi...
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Gal ir taip darja bet manu
vistiek turi buti tempas greitesnis ir iskilmingesnis.
Kudirka, gyveno tada kai toks ritmas turbut buvo pakankamai greitas ir skambejo itaigiai.
Dabar zodziai isliko aktualus, taciau tempas gyvenimo greitesnis.
Todel ir reikia didinti tempa.
O visdelto, gal pasiulyt Mikutaviciui? :wink:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O man atrodo, kad meiles ir tikejimo Himna atliekanciu lietuviu sirdyje truksta, del to ji ir skamba... netikrai, falšyvai...Nors prasme ir gili
kosmeja
Posts: 111
Joined: Tue 10 01, 2002, 16:08
Location: Vilnius

Post by kosmeja »

mano nuomone, tikrai nieko nereikia keisti! sakot, tempas per letas? :roll: o jums labiau patiktu su kokiu nors ispanisku temperamentu Lietuvos himna giedot? man tai nepatiktu... :P
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...o gal pagal cigonu liaudies muzika... :wink:

Turi juk buti ir siais permainu laikais nekintamu, amzinu vertybiu...
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Apie ką Tautinė Giesmė?

Post by Juonis »

Monei ne vėskas dašunt (aš ne viską suprantu).
:roll:
"Lietuva, Tėvyne mūsų" - čia faktas, jokių abejonių.
"Tu didvyrių žeme" - ar tokie jau mes didvyriai, jei patys juokaujame, kad " lietuvis lietuviui - lietuvis"?
"Iš praeities Tavo sūnūs
Te stiprybę semia
" - kas ta "stiprybė" ir iš kurios praeities? Ar, kad ilgai nesikrikštijom, ar, kad apsikrikštiję tapom uolūs katalikai, ar, kad prie visų okupantų sugebėjom prisitaikyti ir taip išlikti? Taip, mūsų tautiečiai mokėjo "duoti į sukudurus". Gal mūsų idealas karalius Mindaugas, kuris gerai "krovė" ir saviems ir svetimiems :roll:
"Tegul Tavo vaikai eina
Vien takais dorybės
" - kurie "takai" ir katros "dorybės? Ar tos, kurios į vakarus nuo mūsų, ar į rytus, ar visai rytuose, ar turime specialias lietuviškas?
"Tegul saulė Lietuvoj
Tamsumas prašalina
" - jei visai tamsumos nebeliks, ar bepamatysime tarp mūsų esančius šviesulėlius? Pamėgink saulėkaitoje žvake pasišviesti.
Gal geriau patys stangtumėmės daugiau šviesos skleisti :roll:
"Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse
" - ar kitų nebemylėsime :roll: , ar " nemūsiškiams" t.y. britams irgi belgams duosim "į kailį" :roll:
"Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi
" - jei aš teisingai suprantu mūsų strateginius tikslus, vienytis tikrai reikia.
Vo gal ne vėskas dašunt (gal ne viską suprantu) :roll:
Juonis
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Aciu Basta tai geras papildymas.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:D nuu, Juoni, gera rokaujies, munei patenk... :wink:

Zinot, chebra, i man vis galvuo sukas tas vienijimasis - cia mes su draugais biski i perkalbejom: po viena mes niekas - sapeliai, kuriuos bet kas gali paimti ir sulauzyti, o va surisk mus i sluota - vat, cia tai bus jega - neikas musu nesulauzys...

Pavyzdziui, darbdaviai - jiems pirmiausia pinigas, o zmogus, Lietuva, dvasines vertybes, gamta paskutinej vietoj - nesvarbu, kad issekins zmogu - paims kita, uzters gamta - kas man darbo, bet sitaip elgdamiesi jie juk patys saka pjauna, ant kurios sedi, nes jei pazeidi visatos desnius, tai ir verslas nesiseka...

Tai va, mes cia pradejom galvot, kad reiktu mums susiveinyti savo jegas - su visokiu dvasiniu judejimu zmonem - krisnaitais, saibabistais ar tiesiog visais, kurie nori kitaip gyventi, kurti, jausti pasitenkinima tuo, ka darai, kad i darba eitu kaip i svente, ir kad jaustu, kad ju veikla nepriestarauja kosmoso desniams - juk tokiu stiprios dvasios ir turinciu entuziazmo zmoniu tikrai Lietuvoj daug, tik jie veikia pavieniai (kad ir musu Jonuks is siaudinio namo), nezino, ka daryti, kad Lietuvoj visiems mums butu sviesiau gyventi. Mano tevelis (gimes 1912 m.) sakydavo, kad ano meto Lietuvoj visai nebuvo svarbu, ar tu kairysis, ar desinysis ir pan. - svarbiausia buvo Lietuva ir jos gerove - juk drauge mes butume toookia jega, kad kalnus nuverstume... Kaip manot? :roll:
Last edited by darja on Thu 04 07, 2005, 17:21, edited 1 time in total.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Tarpkitko, kadangi pats gydytojas esu, tai pastebejau kad musu senoliai gime 1912 ir truputi veliau, turi daugiau sveikatos ir sveiko proto nei mes patys ir musu tevai. Ir matyt jie rupinosi savo tevyne, nes mums dabar tai svarbu. Tai turbut ju palikimas. Ir gerai senolis sakydavo, kad svarbu ne desine ar kaire, o Lietuva.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Re: Apie ką Tautinė Giesmė?

Post by Jonas »

Juoniui
"[i]Tu didvyrių žeme[/i]" - ar tokie jau mes didvyriai, jei patys juokaujame, kad " lietuvis lietuviui - lietuvis"?

Mes tai ne didvyriai jei jau lietuviui lietuviais esame, bet jei ir toliau taip galvosime ir nerasime savo praeityje ir dabartyje graziu ir didvyrisku pavyzdziu tai ir liksime aborigenais.

"[i]Iš praeities Tavo sūnūs
Te stiprybę semia[/i]" - kas ta "stiprybė" ir iš kurios praeities? Ar, kad ilgai nesikrikštijom, ar, kad apsikrikštiję tapom uolūs katalikai, ar, kad prie visų okupantų sugebėjom prisitaikyti ir taip išlikti? Taip, mūsų tautiečiai mokėjo "duoti į sukudurus". Gal mūsų idealas karalius Mindaugas, kuris gerai "krovė" ir saviems ir svetimiems

Nenorintis matyti - aklas, nenorintis girdeti - kurcias. Kiekvienas pats tegul atranda is kokios praeities. O toli ir nereikia ziureti. As didziuojuosi, kad musu Prezidentas nevaziavo i Maskva. Tai musu stiprybe.



"[i]Tegul Tavo vaikai eina
Vien takais dorybės[/i]" - kurie "takai" ir katros "dorybės? Ar tos, kurios į vakarus nuo mūsų, ar į rytus, ar visai rytuose, ar turime specialias lietuviškas?

Doras tai doras ir nera ka cia rokouti.

"[i]Tegul saulė Lietuvoj
Tamsumas prašalina[/i]" - jei visai tamsumos nebeliks, ar bepamatysime tarp mūsų esančius šviesulėlius? Pamėgink saulėkaitoje žvake pasišviesti.
Gal geriau patys stangtumėmės daugiau šviesos skleisti

Tai prasymas Dievui pasalinti tamsumus, tai liepimas, kad jis pasalintu tamsumus. O suvisu kitu taip - tu teisus. Mes irgi turime eiti keliais dorybes ir skleisti sviesa.

"[i]Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse[/i]" - ar kitų nebemylėsime :roll: , ar " nemūsiškiams" t.y. britams irgi belgams duosim "į kailį"

Didziausia vertybe - nesavanaudiska meile. Jei ji degs musu sirdyse Lietuvai. Tai jau daug. O be to nei danai nei britai nera tevyne. O mokedami myleti savo Tevyne, mokesime gerbti ir kitu tevyne.


"[i]Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi[/i]" - jei aš teisingai suprantu mūsų strateginius tikslus, vienytis tikrai reikia.
Vo gal ne vėskas dašunt (gal ne viską suprantu)

Veskas dasunta ir supranti!
Vienytis reikia, vienybeje stiprybeje, O taip pat juk pati Lietuva, nekarta musu Tauta suvienijo.
Juonis
Posts: 8
Joined: Tue 04 05, 2005, 19:50
Location: Vilnius

Tautinė giesmė

Post by Juonis »

Visiems
Jūs vėsi labą faini, tik kažkokėj nelynksmi.
Kap nors pašpuosykem, šveisos bus daugiau.
Juonis
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Juoni, a Juoni

A koks Zemaiciu himnas?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

man rodos sitas: "Liuob gert, liuob dainuot, liuob pas mergas nuvaziuot..." :wink:

Sian autobuse salia manes sedejo tokia smarkiai kosinti, bet sviesaus veido bobute, tai ji taip protingai atsiduso: "Galetu gi zmogus buti sventas - nevalgytu, negertu, o tik vaikstinetu sau, dairytusi, protautu..."

...nu jo, graziai pasake, bet kaip sakoma: kas ciesoriaus - ciesoriui, kas Dievo - Dievui, reik zmuogui juk ir pavalgyt, ir pasilinksmyt biski sioj zemelej... :wink: :P
Last edited by darja on Fri 04 08, 2005, 11:30, edited 1 time in total.
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

:? :? va ar girdėjot kokios diskusijos vyksta Seime? Seimūnės sukilo del to himno,kur apie sūnus eina tik kalba ir nėra dukrų. Va teisingai :mrgreen: Buvo kiti laikai ir kitos "dainuškos" :wink: O dabar reikia kurti kitas,atitinkančias dabarties dvasią (+) O tai vis praeityje gyvenam :( Ar ne todėl tiek lietuvių geria ir žudosi :?: Stiprybės manau reikia ieškoti ateityje.Tai turi būti kaip kelrodė žvaigždė ar vėliava ar Lietuvos idealas, ko siekti ir kur eiti.Dabar sėdi vyrukai praeities baloje su buteliu rankoje ir guodžia save kokie "kieti" kažkada buvo :mrgreen: O mes dar pritariam :x Ne veltui tiek paneliu gražių išvyksta i užsienį gyvent ir šneka apie ju kultūringumą,gražų elgesį su moterimis ir t.t. Palikti šia giesmę praeičiai ir pagarbiai. Tik įvedant naujoves,nukreiptas į ateitį,galima tikėtis kažkokio tai atgimimo Lietuvoje. Naujovė būtų ir himnas kitas ir prezidentas jaunas ir moterų parlamente daugiau ir parlamenta sumažinti ir investicijos ne i kiaules,o i naujas technologijas. Reikia keisti bereikalingai apkraunančią mokymo sistemą,išsigimusę mediciną.Pagaliau mąstymą. KELKIMĖS IŠ PRAEITIES BALOS
AS ATVIRA ...
Andrianas
Posts: 32
Joined: Thu 03 24, 2005, 18:14
Location: Taurage

Post by Andrianas »

Klausyk Skylute.... O iš kur tu tiek daug žinai? Ar jaunimas šiais laikais toks guvus? Man teko kažkiek sutikti protigo jaunimo apmokant Reiki,bet tai kas čia parasyta paskaičius tai retai būna? Tai mintys apie esminius mūsų valstybės ir tautos pamatus. Gražu būtų,jei toks jaunimas nepabėgtų į užsienį,o Lietuvėlę gelbėtų. O to tikrai reikia.
AUGINKIM MEILĘ SAVYJE
Post Reply