Velykų prasmės beieškant..

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Velykų prasmės beieškant..

Post by Mindaugas »

Ka reiskia velykos ir kiausiniu dauzymas, po to ju valgymas ? ;)
J

Post by J »

Jei jau kiaušinį sudaužei, ką su juo daryti? Manau, protingiausia - suvalgyti.
Neesu nei etnologė, nei istorikė, bet gamtos prabudimas yra didelė šventė ir logiška, kad krikščionybė susiejo šią šventę su Kristaus prisikėlimu.
O kiaušinis (jei gerai žinau) simbolizuoja gyvybę ir jos pradžią.
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Visko tiksliai neatsimenu, bet ir pats Kristus valge Pascha (Velykini pyraga), dar gyvas budamas. Si svente nuo seno egzistavo daugelyje saliu, buvo pagoniska (gera to zodzio prasme). Kiausinis simbolizuoja gyvybe, o apvali forma-besisukanti gyvenimo cikla. Tai gamtos prabudimo svente, man atrodo - labai grazi. Kaip ir Kaledos, taip ir Velykos buvo suplaktos su krikscionybe, kuomet ji buvo paskelbta oficialia religija, kitaip neimanoma butu kontroliuoti tokiu masiniu linksmu svenciu.
O jei skaitete Biblija, tai turbut prisiminsite, kad Kristus neprase mineti nei jo gimimo, nei jo prisikelimo. Bet paprase mineti jo mirties diena.
Jonas
Posts: 98
Joined: Tue 03 15, 2005, 22:10
Location: Vilnius

Post by Jonas »

Siaip labai keista bet zmogaus aura yra kiausinio formos.
Bent taip man atrodo.
Be to pats kiausinis simbolizuoja gyvybes pradzia.
Centre trynys- geltonas, panasus i saule, arba i zemes centre esanti ugnini kamuoli, aplink baltymas - tai kosmosas apie saule, arba pati zeme kuria mes vaikstome.
Kiausinyje yra viskas ir gyvybes pradzia ir visa visata tokia kokia ji yra istikruju.
Dar apie verbas - niekur neskaiciau, nieko apie jas nezinau, ir tai tik mano asmeniska nuomone: musu verbos ( siaip esancios turbut tik Lietuvoje) - yra gyvybes medzio simbolis. Jos simbolizuoja motinos zemes kylancia energija, pasiruosusia priimti Tevo saules spindulius ir suzydeti, atgimti ir atsinaujinti.
As bent jau taip galvoju.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Kiausinio virimas vandenyje man niekaip nepanasu i givybes pradzia :mrgreen:
J

Post by J »

Šiame skyrelyie galime paieškoti ir kitokių prasmių... Ne tik apie kiaušinį ir jo virimą... :?: :!: :!: :roll: :lol:
Andrianas
Posts: 32
Joined: Thu 03 24, 2005, 18:14
Location: Taurage

Post by Andrianas »

:angel: va va,kaip su tomprasmem buna :mrgreen:
AUGINKIM MEILĘ SAVYJE
J

Post by J »

Gyvenimas margas kaip genys. :lol:

Kartais tų prasmių ieškom per daug giliai, ar aukštai.
Pasirodo, kad kartais pakanka tik nusileist ant žemės... :D :D
Post Reply