Pavardės pakeitimas

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Pavardės pakeitimas

Post by vaiduze »

sveiki!
senai galvoju apie paverdės pakeitimą ištekant...
dabar šis reiškinys , mūsų tradicijose, atrodo savaime suprantamas. tačiau iš kur jis kilęs???
man kažkaip čia labai įtartina..kodėl vyras nepakeičia pavardės, nors jis taip pat pasižada mylėti ir būt su mylima moterim..?(visi tie bažnytiniai ritualai taip pat man neprieširdies)..kodėl tik moteris(kaip Donatas sakė-prisiima dar vieną karmą)? ...
man "iškilo" viena mintis: ar tik nebūs čia dar viena gudrybė atitolinti žmoniją nuo tiesos...? kai moteris buvo nebevertinama, pardavinėjama ir t.t, ją atiduodavo į kažkieno rankas..tai tada, manau, ir sakydavo, kad čia TO moteris, ar KITO...vėliau tai paplito.... kai buvo norima , kad moteris pamirštų žinojimą, kaip pradėti, išnešioti, pagimdyti , maitinti ir t.t..pilnavertį žmogų, tada jai buvo "kalama" į galvą, kad ji silpna, nieko verta...dar ir jos vardą panaikino..
kažkas čia netaip... :? :?

gal kas žinot, ar girdėjot, iš kur ta tradicija parkeliavus...??????? :?
Last edited by vaiduze on Tue 09 20, 2005, 0:57, edited 1 time in total.
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: pavardės pakeitimas

Post by Rytė »

vaiduze wrote:visi tie bažnytiniai ritualai taip pat man neprieširdies)
O kas tau juose nepriimtina? :roll:
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

apie religija...na jos man apskritai ne prie širdies...na netaip turi būti!-širdelė šaukia...negalima nuėjus vien duok, prašau, gelbėk šaukti...viskas jau duota, o turim tai ką nusipelnėm...manau, kad Dievuliui geriau, kai tiesiai su jUOm kalbi, o ne per tarpininkus,kurių neaišku kokios mintys tuo metu, o ir kodėl 'turėtų' Dievulis atleist, jei dar pats sau neatleidai, jei dar tai matai kaip nuodėmę, kurią kažkam patiki atpirkti...o dar tie poteriavimai..visi esam matę, kai bobulikės kalba juos net nagalvodamos apie žodžius, o jei pagalvotų...!tai ojojoj..ten taip pat tik duok, atleisk.. o kas išvadas padarys, kas apmąstys ir išmoks pamokas?kunigai,?(nes jei jau jie už kiekvieną atsiprašo...)juk tai turim daryt patys!
ir visos tos ceremonijos...dabar kai pagalvoju...brr...Kristaus kr...kančios simbolis, ir dar kryžiai su...vargšas Kristus, jis gero norėjo , ir padarė...o Jį ant ...negržu!!!!! visi tie žiedai, nuometai, baltos suknelės (kai nuotakos jau senai nei mintimis, nei kūnu baltos...), konvėjaris besituokiančių per dieną, mūras aplink...na man čia sakralumu nekvepia net .. :(
ir dar tas nužeminimas savęs prieš savo Tėvą:Viešpaties tarnaitė...na atsiprašau, JIs mus laisvus sukūrė, pagal savo paveikslą, ir manau kad nori, kad mes tokie ir būtumėm :D na iš kitos pusės, tas savęs nužeminimas gal ir gerai ego sumažinimui, tačiau ar daug kas susimąsto, kad tai veikia jų ego?ir apskritai ar tie žodžiai jiems ką tai duoda?nemanau... va tik Dievuliui, Tėvuliui mūsų, liūdesį... bet Jis laukia , kol visi suprasim, kad ne mūrinėse sienose, ne kryžiui Jis gyvena, o visų mūsų širdyse :D tada visi bus laimingi :D ir nebereiks religijų, nes ką su juom veiks tas, kuris tiesiogiai bendrauja su Tėveliu, ir dalinasi su Juom kurybos džiaugsmu :D :D :D
tačiau, kaip sakoma, kiekvienam savo... :)
bet vistiek, man neaišku, kaip su tom pavardėm... :?
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Nežinau ar taip buvo išties, bet mokslas teigia, kad seniau pavardės apskritai nebuvo naudojamos. Žmonėm užtekdavo vardų, o pavardės atsirado visai neseniai. Tai manau ir problemos nebuvo.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

na šitą tai žinau, bet va kodėl kad ir neseniai , atsirado jos?
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

manau, Dievuliui geriau, kai tiesiai su jUOm kalbi, o ne per tarpininkus,
O kas tau sakė, kad bažnyčioje su Dievu per tarpininkus žmogaus siela kalba?
o ir kodėl 'turėtų' Dievulis atleist, jei dar pats sau neatleidai, jei dar tai matai kaip nuodėmę,
Matai, išpažintis reikalinga žmogui tada,kai jis pats sau nesugeba atleisti. Kai patiki, kad atleido Dievas, nesunku jau ir pačiam sau atleisti.
visi esam matę, kai bobulikės kalba juos net nagalvodamos apie žodžius, o jei pagalvotų...!tai ojojoj..
Iš ko sprendi,kad negalvoja? Ir kodėl manai, kad tik bobulikės kalba?
ten taip pat tik duok, atleisk.. o kas išvadas padarys, kas apmąstys ir išmoks pamokas?
Yra išmintingų kunigų, padedančių žmogui suvokti savas klaidas. Tu visad pati randi paaiškinimą to,kas gyvenime vyksta?
visi tie žiedai, nuometai, baltos suknelės(kai nuotakos jau senai nei mintimis, nei kūnu baltos...),
O šitą iš kur žinai į nuotaką žiūrėdama?
konvėjaris besituokiančių per dieną, mūras aplink...na man čia sakralumu nekvepia net .. :(
O kur juo kvepia ir kas jis tau yra?
bet Jis laukia , kol visi suprasim, kad ne mūrinėse sienose, ne kryžiui Jis gyvena, o visų mūsų širdyse :D
Iš ko sprendi, kad šv.Mišiose dalyvaujantys to nesuvokia?
tada visi bus laimingi :D ir nebereiks religijų, nes ką su juom veiks tas, kuris tiesiogiai bendrauja su Tėveliu, ir dalinasi su Juom kurybos džiaugsmu :D :D :D
Iš šių žodžių darau išvadą, kad visi čia besilankantys sąmoningi anastsijiečiai yra išties laimingi, nes jau kas kas, o jie tiktrai tai,ką rašai, suvokia. Bet ar taip yra iš tiesų? :roll:

tačiau, kaip sakoma, kiekvienam savo... :)
O štai čia sutinku su tavim. :wink: :D Beje, būna, kad žmogus kažką atkakliai neigęs po kurio laiko priima tai ir supranta...
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Kazkiek domejausi savo pavardes kilme, tai kiek supratau, ji yra kilusi is kriksto vardo, duoto dar... pagonybes laikais... na tada tiesiog Krikstydavo visa grupe atejusiu vienu vardu... o bet to vardo zmones turejo ir kitus vardus, tad taip atsirasdavo du...
Gali but, kad baznyciu visokiuose popieriuose buvo fiksuojamas tik tas kriksto vardas, noront panaikint pagonybe, taip ir isliko, isitvirtino... beto buvo ir paprotys sunui tevo varda duot... pavyzdziui dede, senelis, ir bocelis visi Juozai... daugiau nepamenu :)
O baznycia tada daug galios turejo... Norejai teketi, ir kalk visus poterius mintinai ir pan... Norejai vaika krikstyt, be sliubo, nieko nebus...
mano mociute pasakojo, kaip tuokesi vos ne su buviakasio drabuziais, nes buvo sumaste dede pakrikstyt... O sovietmeciu, su seneliu tuokesi tremty, tai aisku jokio sliubo ten nebuvo... tai suzinojo krikstynu isvakarese, tai tiesiai is bulviu lauko i baznycia :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: na, su pavardem, tai yra taip: nuo seno tiketa, kad tekedama moteris atkertama nuo tevu gimines kamieno ir pereina i vyro gimine, tai kai nebudavo pavardziu, tai Jono zmona tiesiog ir vadinta Joniene, o Petro dukterys - Petraites ar kokios Petriutes, Petro sunus buvo Petraiciai, tai kai jie vesdavo, ju zmonos jau budavo Petraitienes, o dukterys Petraitytes... Ir moteris tekedama antros karmos neprisimdavo - ji palikdavo tevu gimines karma, kuria toliau nesdavo sunus ir ju seimos (gal del to taip buvo vertinami berniukai, jie beje, perimdavo ir tevu uki ar amata...), o jaunamarte perimdavo vyro gimines karma... Todel iseidama is namu jaunoji verkdavo, atsisveikindavo su tevais ir tu namu dvasiomis, o atejusi i vyro namus nusilendavo jo tevams, iteikdavo dovanu - pacios austus ranksluoscius, megztas pirstines, jos austus drobes rietimus ir pan., taip pat padedavo po ranksluosti prie sulinio, slenkscio, gal dar kur - nepamenu - taip ji isiteikdavo tu namu dvasiom, nes tose vietose jos gyvena... :wink:

Tai va, o lietuviu moteru ir merginu skirtingos pavardes (kitose tautose tokio reiskinio beveik nebeliko :roll: ) liudija didelia lietuviu moteru ir merginu dora :roll: (taip mums sake kalbininkai paskaitose... :wink: )
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

citata:
O kas tau sakė, kad bažnyčioje su Dievu per tarpininkus žmogaus siela kalba?

tai jei ne per tarpininkus, tai kam išvis į bažnyčią eit?jei gali visur Dievulį pasiekti, kodėl sekmadieniais bilda žmonės į bažnyčią, o visą kitą laiką.... :?
pamenu,kai draugė pasakojo, kad vakarais meldžiasi.paklausiau KODĖL? o ji atsakė- apsidraudimui :( niu tai ką čia bepridėsi....suprantu, yra visokių žmonių, vieniems tiesiog patinka ateit į bažnyčią, nes ten draugiški žmonės, pagiedot ir t.t...o kiti eina iš ipročio...va dėl to man liūdna :( ir netik dėl to, jei jau sakai, kad žmogaus siela ten be tarpininkų bendrauja, tai kodėl žmogaus siela nebendrauja nuolat su Dievuliu?juk Jis visada kartu, visoje aplinkoje...o jei taip yra, tai kam religijos? :?
....
citata:Matai, išpažintis reikalinga žmogui tada,kai jis pats sau nesugeba atleisti. Kai patiki, kad atleido Dievas, nesunku jau ir pačiam sau atleisti.

tai jei jau nesugeba atleist, tai tada nusimeta pusę kaltės ir patiki kad DIevulis atleido, tada sau atleidi??bet juk atvirkščiai turėtų būt...juk Dievulis mums laisvę davė, tai už savo poelgius ir mintis esame patys atsakingi...
.......
citata:Iš ko sprendi,kad negalvoja? Ir kodėl manai, kad tik bobulikės kalba?

na žinau kad netik bobulikės kalba, yra žmonių, kurie galvoja ką kalba kodėl, bet tada nebesuprantu KODĖL VIS DAR KALBA????!!!!??? įsiklausykim į žodžius:......, na bendriau juk Anastasija apie tai daug kalbėjo, tai nesikartosiu.... :)
........
citata:Yra išmintingų kunigų, padedančių žmogui suvokti savas klaidas. Tu visad pati randi paaiškinimą to,kas gyvenime vyksta?

nevisada randu, bet geriau pamoką išmokstu ir suprantu, kai pati randu atsakymą..tačiau, kad jį rastum reik nueit netrumpą kelią, ir pakeliui dar daugiau pamokų... :)
o kitų parodyta tiesa-lengvas kelias...kiekvienam savo:)
.....
citata:
O šitą iš kur žinai į nuotaką žiūrėdama?

kiek porų iš reikalo besituokiančių, ne dėl to kad ištikro yra pasirengią ir myli vienas kitą,...tačiau apie nelinksmus pvz., kalbėl nenoriu...
:) tačiau yra ir tikrai mylinčių porų, kurios nuoširdžiai nori būt kartu, tačiau jiems reikalingas kažkoks popierius:( kuris, iš esmės nieko nekeičia...
.........
citata:
O kur juo kvepia ir kas jis tau yra?

kai du žmonės myli vienas kitą, kai žiūri viens kitam į akis ir ištaria
myliu...
tai kam tada visa ta pompastika?kiekvienam aišku savo.... :)
........
citata:
Iš ko sprendi, kad šv.Mišiose dalyvaujantys to nesuvokia?

tada jau visiškai nebesuprantu..jei suvokia kad Dievulis ne mūruose, tai kam..?
gal kai pramoga kokia čia ar kas?
........
citata:Iš šių žodžių darau išvadą, kad visi čia besilankantys sąmoningi anastsijiečiai yra išties laimingi, nes jau kas kas, o jie tiktrai tai,ką rašai, suvokia. Bet ar taip yra iš tiesų?

na nežinau kaip kiti...suvokia tai ar ne, čia tik mano nuomonė, mano mintys.
nemanau, kad tik anastasijiečiai tai suvokia. yra žmonių, kurie tiesiog bendrauja su Dievuliu:) gyvena ir džiaugesi kuryba:)
o kiekvienas perskaitęs Anastasiją atsirinko tai, kas jam reikalinga, kas svarbu.kitiems daug ko suprasti neleido ego..jis daug negerumų pridaro, pati žinau...bet kitiems dar kai ko ir nelaikas suprast.ir aš dar neviską supratau, bet stengiuosi ir kitiems linkiu tobulėti:D !


na neig neneigęs religijas,..tai nieko nekeičia.visi žinom, kaip jos atsirado iš ko kilo..kiekvienas apsirenka pagal save...man jų nereikia, nes man gera tiesiogiai bendrauti su Dievuliu, tada kada noriu, ir būt atsakingai už savo sprendimus ir pamokas..:D
bet...pasikartosiu: kiekvienam savo:D
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Nebesiginčysiu, vaiduže. :wink: Nes tu matai, tai, ką matai, o aš matau, tai, ką aš matau. Ir abi esam savo gyvenimuose teisios.

Tik žinai, man V.Megre knygos ir jų citatų kartojimas panašus į dar vieną naują religiją ( ar esi tikra,kad žinai, iš kur ir kam religijos kilo? Gal tik perskaitei kažkieno parašytus žodžius? :roll: ). Juk čia ne tu ar dar kuris kitas anastasijietis išmąstė, o tiesiog perskaitė knygoje. Na, man gal artimesnis Naujasis Testamentas ar Sai Babos mintys, bet, kaip sakai: kiekvienam savo. 8)

O apie santuoką jau rašiau kitoje vietoje, taigi - nesikartosiu. Beje, iš kur žinai, kad tas, kuris dabar šalia tavęs yra būtent tas tikrasis? :roll: Provokuoju, bet tik klausiant ir ieškant atsakymų tiesa aiškėja. :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...bet mieloji vaiduze, sakai, kad pati viska suvoki, o kalbi Megre knygu mintim - taigi jis ir vadinamoji Anastsija ir yra jusu "kunigai", dvasiniai mokytojai ar pan., jei zmogus sugebetu buti visalaik atviras Dievui ir visatai, tai jam nereiktu nei gudriu knygeliu, mokanciu kaip reikia gyvent, nei baznycios, nei dvasiniu mokytoju. Sako, kai zmogus eina tikru keliu, tai jam ir nereikia jokiu ritualu nei nieko, bet realybe tokia, kad buitis, materialiniu dalyku siekimas, o ir siaip viskokie dalykai daznai ima ir pavilioja zmogu i salikele, vat tada jam ir prireikia baznycios, guru ar kokiu protingu knygeliu, o kai vel sugrizta i vezes - vel jam gali to nebereiketi...

Kazkur skaiciau protinga daosistu minti, kad nereikia didziuotis nei tuo, kad esi pasaulietis, nes ju kasdienybe blaski (t.y. blaskanti), daznai atitraukianti nuo Dievo, taip pat nereikia didziuotis ir sventikams, nes ir jie kartais perlenkia lazda (na, kazkaip panasiai).

Na, uzteks filosfuoti - geriau papasakosiu gyva pavyzdi, kaip vakar su savo suniais ejau maudytis i krioklius - taigi einu as visad pesti pro Pavilni - kas nezinot, toki jauku, tylu ramu kaip ir kaimuka prie miesto, tai ten yra tokia mazulyte medine baznytele, kur mano teveliukai tuokes, tai visad uzsuku su visais sunimis prie Marijos pasimelsti - ir uz save, kad saugotu, kad stipri srove nenunestu, ir uz kitus, kam zinau reikia pagalbos, tai vat vakar grizdama dar uzsukau padekoti, nes srove tikrai buvo salta ir stipri (bet uztat paskui kaip buvo silta sildytis sauluteju su maudymke slapiai, net rengtis nesinorejo, tik kai pradejau sluostytis, pasidare salta, bet turejau gorilkes :wink: ), be to, salia tu kriokliu issipletus kavine, tai apsauginis pagrasino sunis nusauti, kad palaidus veduosi, bet radau kita kelia, kaip iki ju prieiti - tai va, uzejau as i sventoriu uz viska Marijai padekoti, tai iseinant ziuriu - prie varteliu stovi tokia simpatiska pagyvenusi lenku pora - vyras pypkute isikandes, o salia tokia simaptiska vienuole ir sako lenkiskai sypsodamasi: "Kokie simpatiski suniukai" - nors ten visi sunys gana dideli, tai net nusisypsojau jai nuo dusios ir taip gera dusioj paliko, kad nesmerke, kad as tokia apsepus valkatele i sventoriu su visais sunim iejau - isvada: tarp dvasiskiu yra tikrai labai puikiu ir gamta, ir zmones mylinciu zmoniu - prisiminkim kad ir Prancisku Asyzieti ir kitus pranciskonus... :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: geras, Loreta, tik parasiau, o tu jau spejai pries mane tokias pat mintis parasyti - zinai, cia kaip Coelho rase, kad mintys tvyro virs zemes, ir skirtingose salyse ta pati suvokia ir pasako visai skirtingi zmones - ta as jau seniai pastebejau... :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

:D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ...o su religijom, manau, yra kaip Lazerevas sake apie savo knygas - jos yra kaip ramentai - jei zmogus jaucia, kad jam ju nereikia - tai ir puiku, bet dazniausiai siais laikais nesam visiskai sveiki, tad prisireikia vienokiu ar kitokiu ramentu...

...o del ego ir suvokimo - zinai, kai kam jo ego neleidzia matyt kitu keliu nei jo pasirinktasis - siuo atveju Anastasijos knygose nurodytas, bet tas pats buna ir su saibabieciais, ir katalikais, ir kitais - tada zmogus pats save ispraudzia i siaurus remus, o tas nieko gero neduoda... :?
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Na, dar viena nuomonė. :P Jūs, vaiduže ir Loryte abi esat teisios.
O aš dar nesutikau, kol kas nei vieno anastasijiečio, kuris viską būtų priėmęs ir su meile į viską žvelgtų. Na gal Glesum. . . Ko gero . . .
O gal neleido mano ego? Bet ne, šalia tokio žmogaus tiesiog ištirpsta visokie ego ir nesijauti už jį blogesnis.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ...
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

pritariu ir darjai ir lorytei ir sraigei :D
taip, pritariu, kad siauras pažiurų laukas daro negerą įtaką, ..
jei atrodo, kad kalbu Anastasijos mintimis, gal taip ir yra , tačiau jos jau taip išgyventos ir suvirškintos, mintimis apvainikuotos..tai jos jau ne tik Anastasijos...taip, manau, Ji mano mokytoja,...tačiau mokytojų yra daug daugiau negu kartais pagalvoji, kiekvienas žmogus sutiktas, kažko išmoko, ir pasiimam iš jų tai kas mums tuo momentu reikalinga:) Jūs taip pat mano mokytojos!!!! :D :D :D ačiu Jums už tai :D :D
tai Anastasija daug minčių, kurios man buvo reikalingos, ir kurios mano širdyje vietą rado,atsišaukė ir tapo manomis-rezonansas:D
o pritariu, kad yra gerų dvasininkų, gerų žmonių ir ,...visokių gi yra žmonių..:D
loryt aš TAu vsiškai pritariu:) ir ginčąytis nenoriu, žinau kad viską kas turi būt mūsų kelį turime praeiti, ir einame...ir nesistengiu niekam nieko įrodyti, tik sakau ką galvoju jaučiu... :D
ačiu Jums už mintis .. :D
Last edited by vaiduze on Mon 09 19, 2005, 21:22, edited 1 time in total.
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? dar karta perspeju tave, vaidilute :wink: , nuo dushios - nesigirk garsiai tokiais dalykais, brangink juos, nes tai labai trapu...
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

ačiu darja, tikrai ačiu, vis užsimirštu, vis atsilapoju...ačiu TAu :H :love:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? prasom prasom, tik kad, jauciu, greitai vel pamirsi, bet daugiau jau neperspesiu - zinokis...
Post Reply