Kas yra puikybė ir kaip ją nugalėti?

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Puikybė yra perdidelis pasitenkinimas savimi.Ją nugali dažniausiai kiti žmonės... :roll:
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? daznai buna, kad zmogus ne pats nepastebi, kaip pakilo i puikybe, nes manosi esas tobulesnis, geresnis uz kitus. Karta mes su draugeliais uzejom pasiziuret i paciame Vilniaus senasmiestyje esanti bomzyna - net as pakraupau siek tiek nuo ju gyvenimo salygu, kai vienam apgriuvusio namo kambary miega, o gretimam, apsiprasau, shika... Paskui susedom ant suoliuko ir as pasakiau, kad juk ten gyvena zmones kaip ir mes - su tokia pacia siela, o draugas dar labai ismintingai pridure: "Lygiai tokie pat kaip ir mes, ne kiek ne blogesni ar geresni..." :roll: :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: as ju ir nedievinu, bet mes kazkodel daznai laikome save uz juos aukstesniais, o is tikruju esam tokie patys (beje, jie daznai turi daugiau savigarbos, nes jiems nereikia nieko vaidinti, niekam nepadlaiziauja ir nustatineja poza - jie yra tokie, kokie yra... :? )

...o maivytis, tai ir as megstu, kaip pastebejot... :P :wink:
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

hmmm. tai jus karts nuo karto mane nuleiskit ant zemes, oki? :wink:
Bangiuke
Posts: 92
Joined: Fri 04 08, 2005, 17:42

Re: Puikybė

Post by Bangiuke »

Irinna wrote: o as pati zinau kad esu ispuikus, nes na megstu maivytis(o kuri panele to nemegsta?)tai va,turiu vis sau primint daznai kad bet kada ta grozi galiu arba prarast, arba baigt tepliotis dazais(makijazu), kad visi esam grazus ir t.t. :)
Gal puikybe ir kukluma gelbsti paprasciausias nuosirdumas? galima maivytis niekinant kitus kad "as" puikiausia, arba dziaugtis kad as pati sau esu sauni ir grazi, tuo paciu ir kitems pakeliant gera nuotaika. Juk ir duota Dievulio tas subtilumas mergytems kad jos jaustu ta grozio poreiki, tik visur reikia saiko:))))Puoskites, dazykites isdykaukite keldami aplinkiniams nuosirdziai gera nuotaika ir saunuma :D
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O apie dvasine puikybe... ka manot... Kaip atskirti, kur puikybe, o kur isties esi vertas pagyrimo? man sita tema turbut visa gyvenima aktuali... nemegstu, kai mane giria...
Apskritai, labai sunku save lygint su kitais zmonemis, nes niekad nesi buves ju kailyje.. nezinai, kaip jie jaucia pasauli, kaip suvokia ir ka sugeba... del to nezinai, kada tu pats esi vertas pagyrimo, o kada tiesiog reikia padekoti Dievui uz tau suteiktas dovanas... Na, as uz viska Jam dekoju, net uz nesekmes, bet vistiek idomi jusu nuomone... :?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

glesum wrote: nemegstu, kai mane giria...
Man vienas žmogus kaip tik taip ir apibūdino dvasinę puikybę. Jei jau Dievas kažką davė ir žmonėms nuo to gera, turi priimti pagyrimus. Bet ne kaip tau skirtus,o tavyje esančiai Dievo dalelei, Jo tobulam kūriniui tavyje. :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ...o man patinka Sai Babos mintis, kad nereikia saves lyginti su kitais (ypac vadinamajam dvasiniam kely - brrr, kaip nemegstu to zodzio... :x ), nes kiekvienas eina savo keliu ir savu zingsniu, o lyginimas kaip tik ir veda i puikybe ar i menkavertiskuma (kuris, beje, irgi yra puikybe, tik atvirksciu variantu... :? )
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Niekada nieko negalima lyginti(kada aš nustosiu tai daryti? :P Nors jau jau . . .)Tada prasidės tikrasis skleidimasis talentų,asmenybės, dvasios , ko tik nori.Juk visada būsi už kažką žemesnis ir už kažką pranašesnis. Kalbu konkrečioj srity. O apskritai kiekvienas yra savitas, įvairialypis ,nepakartojamas.
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Turbut geriausiai mums musu tikraja verte pasako sazine. Jei sazine rami, viskas gerai, jei sazine jaucia, kad kazkas negerai, reikia imtis veiksmu :)
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Stai ka sako MokytojasSri Bhagavanas apie ivairias blogybes..puikybe,pavyda,pykti ,nerima ir t.t..."Nereikia su jom kovoti ir nugaleti !Svarbu net labai svarbu ar sios blogybes yra matomos ar pamate jas priimate.Ar suvokiat ,kad puikybe yra jumyse ar pripazystate tai.Kiti zmones net nepamato to savyje !Jei paslepsite tas blogybes po kilimu----jis ims dvokti ! Jus nieko su tuo negalite padaryti!Svarbu su tuo susitaikyti,tada veltui nesvaistote energijos,ji buna ramybes busenoje.Dievas jus neteisia,tai kodel jus save teisiate.Proto amziui---milijonas metu.Kas jus taip kankina-tai tas protas taip kankina.Tai naturalu.Pvzd.isivaizduokite cukru..kokio jis skonio ,spalvos--tas pats ir su zmogaus proto savybemis.Ir nereikia nieko daryti.Svarbu jas pamatyti tas blogybes!AHA -stai kokios jos......pas mane....Reikia su jom susidraugauti...jei nesvaistysite energijos--tai ir bus ramybe,tada nebus vidinio konflikto.Nekovoti su savimi su tom savybem,tik isklausyti jas iki galo ir tada issilaisvinsite. :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: labai teisingai, viena protinga moteriske man sake, kad labai svarbu tas savo neigiamas savybes ivardyti, nes tada bus kaip su tuo piktuoju pasakos burtininku - kai istari jo varda, jis netenka galiu... :wink:

Reikia pasakyti: "Sveikas, pavyde, puikybe, pykti, liudesy, nerime ir pan., aciu, kad mane aplankei, bet dabar prasau - iseik, nes as ta pamoka jau ismokau - eik dabar mokyti kitu..." :wink: :P
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O as siandien isgirdau minti, kad reik pamilti save su visa savo blogybe... na taip idomiai.. siuo atveju butu, puikybe, nes jei jos atsisakysi, prarasi dali saves... net nezinau... As kazkaip stengiuos viska harmonizuot, nors... kartais dar prigaunu save... Siaip dalis mano puikybe sgime is vienatves... kai gyveni vienas, esi pats geriausias, nes tik toks ir esi :)

Del pagyrimu... na, gal ne taip issireiskiau... smagu, kad mane ivertina, bet vistiek giriama raudonuoju... Ar tai puikybe? O gal tai ir reiskia,kad nenoriu prisiimti sau nuopelnu, nes jie ne man skirti, o Jam ? :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: zinai, glesum, ir as siek tiek nejaukiai pasijuntu giriama - del to daznai net pasisiausiu ir pasakau ka nors, uz ka dazniausia negiriama :lol: , arba jei pagiria mano koki drabuzi, tai skubu pasiteisint, kad cia is antru ranku parduotuves ar per nukainavima pirktas - kai pagalvoji - kvaila, negi blogai, kad neblogai atrodai... :roll:

O del puikybes - tai visi jos turim, tik blogiausia, kai zmogus tai ignoruoja galvodamas, kad pakiles virs kitu per kelias pakopas ir kad uz visus geriau zino, kaip viskas turi buti... O per daug kvarsinti galva del savo ydu tai ir, mano galva, kvaila, kaip ten toj dainoj: dont worry, take it easy, be happy... :wink: :P :)
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Ir as panasiai... kai mane pagiria, dazniausiai bandau issiaiskinti priezastis ir tada jas paneigti... O gal taip eilini karta bandau atstatyt pusiausvyra? O gal kas nors yra negerai su pacia pagyrimo energija..? kad mes ja bandome atmesti? O gal, taip tiesiog bandom isvengti puikybes?
Pas mane visada daug klausimu, nors daugeli atsakymu jau zinau :D
Puikybe blogai tuo, kad neleidzia matyti realaus vaizdo... iskreipia ji... galbut tai suvokus ji isties neutralizuojama ir galima su ja toliau gyvent, jos neatsisakius, bet jau lyg ir nebeturint :)

O del tu ydu... Na, as dabar studijuoju toki dalyka, kaip etnologija, kuri galudziai susijusi su antropologija... Esme ta, kad kartais uzdavineju klausimus siaip sau, nes mane domina ne atsakymas, bet... skirtingi poziuriai... man visada nuostabu stebeti, kaip skirtingai zmones suvokia ta pati dalyka... tai atspindi pasaulio daugialypiskuma... Mane labai zavi :D negerai ik kai zmones pykstasi del nuomoniu skirtumo... bet jei pykstasi, jie turi puikybes... et, kaip nuostabiai viskas susije... :D
atsiprasau, kad tiek daug rasau :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: svarbiausia, kaip sako rytieciai, - priesybiu vienove... :wink: :P :)
skylute
Posts: 83
Joined: Mon 08 15, 2005, 15:34
Location: VILNIUS

Post by skylute »

IR KOVA :gigi: :wink:
AS ATVIRA ...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

.
Aureja wrote:Stai ka sako MokytojasSri Bhagavanas apie ivairias blogybes..puikybe,pavyda,pykti ,nerima ir t.t..."Nereikia su jom kovoti ir nugaleti !Svarbu net labai svarbu ar sios blogybes yra matomos ar pamate jas priimate.Ar suvokiat ,kad puikybe yra jumyse ar pripazystate tai.Kiti zmones net nepamato to savyje !Jei paslepsite tas blogybes po kilimu----jis ims dvokti ! Jus nieko su tuo negalite padaryti!Svarbu su tuo susitaikyti,tada veltui nesvaistote energijos,ji buna ramybes busenoje.Dievas jus neteisia,tai kodel jus save teisiate.Proto amziui---milijonas metu.Kas jus taip kankina-tai tas protas taip kankina.Tai naturalu.Pvzd.isivaizduokite cukru..kokio jis skonio ,spalvos--tas pats ir su zmogaus proto savybemis.Ir nereikia nieko daryti.Svarbu jas pamatyti tas blogybes!AHA -stai kokios jos......pas mane....Reikia su jom susidraugauti...jei nesvaistysite energijos--tai ir bus ramybe,tada nebus vidinio konflikto.Nekovoti su savimi su tom savybem,tik isklausyti jas iki galo ir tada issilaisvinsite. :lol:
Va, tik dabar supratau kas tai yra, pajutau. Laiku perskaičiau dar kartą :lol: Ir dar supratau ką daryti su pagyrom ir dar kritika.Nes ir aš nekaip jausdavausi, bet kuriuo atveju. Tai tik nuomonė.Man kažkada įstrigo Jonės pasakymas" nėra tiesos, yra tik nuomonės". Čia idealiai tinka.Kia girai, tiesiog pasidžiaugiu kartu, kad kitam malonu, ir man taip pat.Iš karto jaučiasi, kada žmogus meluoja, nori įtikt, kada nuoširdžiai, tiesiog nereikia tai sureikšmint, nei savo darbų, nei pagyrų. Kai kritikuoja irgi pagalvoju, kad tai tik nuomonė ir nepriimu asmeniškai, tik kaip informaciją.Aš juk turiu ir savo nuomonę, kuri man yra teisingiauia duotu momentu, bet informacija iš šono niekada nepakenkia. Ir vėl duoda peno saviems apmąstymams. Kartais matai, kad žmogus tiesiog pavydi, arba ne taip suprato.Tiesiog mylėkite save, tada mažiau reiks kt. palaikymo, meilės, tada nebus baimės, kad manęs neįvertins, nepripažins. Puikybė kyla iš tos baimės.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

O as masciau masciau ir supratau,kad kuklumas tiek pat zalos daro,kiek ir piukybe :mrgreen: Tai va, gaudau viduriuka :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ...ir per didelis gerumas nesveika - visur reikia saiko, bet lengva pasakyti, sunku padaryti... :roll: :?
Post Reply