Mėsa, augalai, gyvūnai, dvasia ir kt. dalykai

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

jūs tik ramiai reaguokite į realybę...tai tiesa, kad ir kaip 'NESKANIAI" skambėtų, tačiau tai suvokusi ir nebevalgau mėsos... oi ne, aš jokia teisuolė, tiesiog na.. tai tiesiog tiesa... :roll:
o gėlyčių neskinu, jos gražios kol žydi ir auga žemelėj... :)
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Sraigutė ne tai norejo pasakyti... Ji norėjo pasakyti, kad kiekvienas turim savo laisva pasirinkimą, ką valgyti. Vieniems mėsa yra priedas, kitiem lavoniena, treciam - gyvybiškai svarbu. Visi turim teis3 rinktis...
Jei butum buomžas ir mirtum iš bado... arba...Na pavyzdziui įsivaizduok, kad patenki į šiaurę, pagyvent ten, kur žuvis vienintelis maistas. Valgai arba miršti badu...
Aš žuvį valgau, nes dar nesumąsčiau, kuo ją pakeisti. mano vegetariškame maiste trūksta tokių elementų, kokių turi žuvis... jei jos atsisakysiu dabar --papraščiausai nukentės sveikata.
Kai rasiu kuo ją pakeist, nebevalgysiu :?
O savo tėvams ar draugams aš irgi stengiuos nenurodinėti ką nalgyti, o ko ne... manu jų organizmai tai žino geriau už mane :wink:
briedis87
Posts: 10
Joined: Thu 10 13, 2005, 11:56
Location: Vilnius/Ukm
Contact:

Post by briedis87 »

labai idomus svarstymas apie gyvunu augalu ir grybų dvasinguną ;)
manau, kad šita problema yra laikina ir neverta dėl to kvaršinti galvos:
valgymas nevalgymas - nuolatos keičiasi, žmogus ieško optimalaus pasirinkimo. aš tikiu mokslo progresu : jau senėliau skaičiau, kad mokslininkai sugeba auginti vieną raumeninį audinį (manyčiau, visi sutiksit, kad jame gyvybės/dvasios nėra). tai tokį raumeninį audinį valgysim- manau tai tiks ir vegetarams (dvasiniu požiūriu; skonis - kiekvieno pasirinkimas)... (ar ne? )
o LAVONIENOS valgymas - natūralu. viską galima traktuoti, kaip kažka kažkada mirusį ... mes juk ne augalai/grybai kad mineralinių medžiagų užtektų (na bent jau ne šitame amžiuje) pasisotinti žmogui... be to, net ir jie įsiurbia kažką kas buvo gyva... tai juk užburtas ratas kuris nuolatos sukasi...

dar katik shove galvon klausimelis: dvasios dydis priklauso nuo kuno, kuriame ta dvasia yra, dydžio? jei ne: mąstant apie LAVONIENĄ - kiek gyvų bakterijų skrandis suvirškina :!: ... na bet čia tik šiaip - medžiaga apmąstymui... ;)
Progresas padarė rozetes neprieinamas daugumai vaikų. Miršta gabiausieji.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Pats pasakei, kad bakterijos gyvos :) JU mes nenuzudom... o be to, ju kitokia samone.... daugiau kolektyvine, kaip ir augalu, del to nematau cia problemos su augalu ir bakteriju valgymu. be to, visa turi savo paskirti... Viena is auglu paskirciu - buti suvalgytiems gyvunu... :) bakteriju paskirtis taip at yra daryti savo darbeli... ir zarnyne...
O del tokios sintetines mesos... Tai jau geriau jokios... Fui.. net pykina, kai pagalvoji...
bet tokiems kurie nori buti vegetarais su mesa, tai gal ir nieko...
:wink:
briedis87
Posts: 10
Joined: Thu 10 13, 2005, 11:56
Location: Vilnius/Ukm
Contact:

Post by briedis87 »

bakterijų dalį suvirškinam(suvirškinti- išskaidyti iki smulkiausių nediferenciuotų dalelių), o dalis nežūna.
o kodėl manai , kad jų sąmonė kolektyvinė?
visa turi savo paskirti...

taip pat plėšrūnai turi valgyti mėsą
... žmogus - plėšrūnas ar žolėėdis?
man atrodo , kad jis yra visaėdis - kodėl tada nepriimtinas mėsos valgymas
(atleiskit, aš su jūsų mąstymu/pasaulėžiūra nesusipažinęs - todėl aš ir klausinėju iš pagrindų ;) )
Progresas padarė rozetes neprieinamas daugumai vaikų. Miršta gabiausieji.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

:D Pasijutau, kaip tyrimo abjektas :D Pati greit tokius tyrimus atlikinesiu, tai biski juokinga :)

As manau, kad mogus yra zoledis... Kodel? na pabandyk tu kokia kaiule savo nageliais ir dantukais papjaut :D :D :D Ne kas turbut butu... reiskias naturaliai zmogus turejo valgyti tai, ka galejo pats sau pasiruosti... visa kita, medziokle, zvejyba ir pan. kilo is bado... O del ko kilo badas???? gal ledynmeco laikotarpiu??? Bijau ka sakyt... reiktu pasidomet...

Kodel samone kitokia? tai gali tik pajusti. nemoku paaiskint...
Na bakterijos gyvuoja buriais... jos nebuna po viena... jei viena, ji niekas... Panasiai, kaip ir bites... Viena bite gali pasiaukoti visos seimos labaui... ji nesvarsto gelti ar ne... O bakterijos net smegeneliu neturi, kad svarstytu... Jos tik atlieka ka joms Dievulis paskyre ir tiek...
briedis87
Posts: 10
Joined: Thu 10 13, 2005, 11:56
Location: Vilnius/Ukm
Contact:

Post by briedis87 »

nageliai ir dantukai - adaptacijos reiškinys, toks pats kaip ir pas parazitines kirmėles. žinoma, kitokiu pobūdžiu. jos prisitaikė kad, gautų jau paruoštą maistą, mes išmokom jį paruošti, kad patiems nevargti...
... taipogi, man idomu: žolėėdžiai juk virškina celiuliozę, žmogus to nesugeba... . jei jam butu lemta tik žolę valgyti - jis nesuvirškintų riebalų, baltymų (na gerai, čia yra toks niuansas, kaip visokie vaisiai, kuriuose yra riebalų ir baltymų , kaip ir mėsoje :wink: ta niuansą manau irgi kaip adaptaciją ivardinti :) )
OFFTOPIC : manau butu idomi maza tema "žmogaus dievo ir evoliucijos santykis" - kaip siejasi kažkas aukščiau ir evoliucija .
prašau, pasakykit ir atleiskit jei aš kaip nors grubiai pasielgsiu/pasakysiu.

bakterios - juk vistiek gyvybė. kaip ir embrionas, kaip ir žydinti gėlė...
Progresas padarė rozetes neprieinamas daugumai vaikų. Miršta gabiausieji.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Celiuliozei virskint kazkada turejom apendiksa... adaptacija, kad nebeturim, o tik rudimentu paliko :)
Del to maisto, tai pazystu ne viena ir ne du, kurie jau po keliolika metu jokiu gyvuniniu produktu nevalgo.... ir sveiki... ir sako, jog sveikesni... As pati mesos tik ketverta metu nevalgau, tai nezinau...
O del tos adaptacijos.... Kaip tu manai, kaip atrode, koks buvo pirmykstis zmogus?Kiap jis kito? ir kas tas adptacijas sukele? Tik neminek NA, nes man tai tik juoka kelia, rimtai sakau :)
Del temu apie evoliucija, tai paieskok temos apie pirmuosius zmones ir " atgimimas prasides nuo vakaru sibiro", ten ir kitose istorijos forumo temose apie tai kalbam...
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Kai buvau paskutiniam seminare, buvo klausimas : ar galima valgyti mėsą, tai naudinga ar žalinga? Atsakymas buvo toks: o kuo skiriasi kalafioro dvasia nuo karvės dvasios. Iš salės šūktelėjo :"Tai akivaizdu!" Ir visi prapliupo juoktis. Aš galvoju (nors neesu įsitikinus), kad kiekvienas gyvas organizmas turi dvasią. Kaip galima sakyti, kad medis neturi dvasios? . . . manau esmė paskirtis, kurią paskyrė tėvelis :lol: Juk viską jis sukūrė tobulai, kad net nekyla minčių ginčytis.Na o beieškodami kas kam skirta po truputį pakeisim mitybos įpročius.
vaiduze
Posts: 517
Joined: Tue 08 30, 2005, 0:18
Location: klaipeda

Post by vaiduze »

šiaip, žmogaus žarnynas yra ilgas, kaip žoleėdžio, o tai ir yra svarbus argumentas, kad jis turėtų būtį žoleėdžiu.. :roll:
iš pradžių žmonės valgė visą tai, ką galėjo susirinkti, ką galėjo pasiimti iš gamtos.. po to ėmė tobulėti įrankiai, tai žmogus "pasilengvino" sau gyvenimą ir ėmė žudyti gyvūnus.. netik kad pavalgyti, bet ir iš malonumo(randama masinės gyvūnų kaulų liekanos, kur nuo aukščiausių skardžių nuvaroma kaimenė po šimtus ar net tūkstančius galvijų, ir visi ten paliekami...)...išžudė tiek, kad kilo badas, tada vėl ėmėsi rinkimo, ir atsirado žemdirbystė..

o man visada labai įdomūs vegetarai valgantys mėsą.. :roll:

šiaip, užterštumo atžvilgiu, žuvis, yra pats užterščiausias gyvunas (BE ŽMOGAUS ŽINOMA).. nes kadangi visos nuotekos nuteka į vandenį, viskas ką mes naudojame, kas naudojama pramonėje, kolūkiose buvo, ir apskritai kas negeriausia suteka į vandenis, o ten plaukioja žuvytės... jos tuom maitinasi, ir gyvena ten, klo pakliūva į skrandį žmogaus, kuris galvoja, kad ji jam naudą neša.. aišku minties galia didelė...
įsivaizduokite, Anglijoje mokslininkai tyrinėdami upę (kokią tiksliai nepamenu), pastebėjo, kad žuvų patinėliai keičia lytį.. žinote kodėl? dėl moterų vartojamų kontraceptinių priemonių... liūdna.. :( (bet kiek pažystu merginų, kurios vartojo jas, visos baigė tai daryti...) tai jei tai darosi su žuvinais, kas darosi su moterimis, ir tais , kurie jas suvalgo..??? :shock: :shock: o iš kur gali žinoti, kas ten į tą upę , iš kurios žuvytė pagauta, suteka... :shock:

atsiprašau, kad taip nelinksmai kalbu.. tiesiog tuom, ką kalbu esu tikra, ir žinau, kokios kokybės yra vanduo kurį geriame, ir kuris yra šiuom dienom pasaulyje... na išskyrus norvegijos, kur yra pats švariausias vanduo... :roll:
<a href="http://anastasija.lt/forum/viewtopic.ph ... >Projektas "Pasodinau medį - esu laimingas"</a>
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Pritariu vaiduzei ,skaiciau ir as apie tai . :lol: As pati esu labai nukentejusi nuo uzterstu zuvu..tiksliau mano vaikelis,pries 20 metu ,per Kaledas per daug ragavau zuvies,ir pamaitinusi savo suneli....netekau zado ..ji taip baisiai isbere...ir taip isitaisem baisia liga..diateze..alergija baltymams..Neaprasysiu visko ..ka teko mums visiems iskenteti...Ilgai neradau atsakymo.nuo ko mano vargsas vaikutis taip susirgo....tik praejus 15 metu..radau laikrastyje idomu straipsni..anglu mokslininkai istyre Baltijos zuvis ir nustate baisu zuvu uzterstuma..ir tai labai atsiliepia bemaitinancioms mamoms..ir t.t...tik po sitiek metu gavau atsakyma...nuo ko susirgo mano sunelis. :lol: Nezinau kodel...bet zuvis dabar retas svecias musu namuose,sunu net ir dabar erzina jos kepamas kvapas..jis negali buti net namuose.Tad perspeju kitas busimas mamas. :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
briedis87
Posts: 10
Joined: Thu 10 13, 2005, 11:56
Location: Vilnius/Ukm
Contact:

Post by briedis87 »

taj kiek pasiskaičiau:
vis delto galima viska valgyti - moralės/dvasiniu atzvilgiu? ar nia? jei nia - kodel?
fiziologiniu poziuriu: naudingiau valgyti daug daržovių, kurios turi daugiau riebalų, baltymų... juk celiulioze gyvas nebusi ;)
glesum >> o kas yra NA? jei manai , kad as vienas nezinau - parasik i PM - busiu dekingas ;)
žarnyno ilgis - man įdomu, kaip su visaėdžio gyvūno žarnyno ilgiu?
Progresas padarė rozetes neprieinamas daugumai vaikų. Miršta gabiausieji.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Basta wrote: Beje, yra apskaiciuota, kad jei dabartinius ganyklu uzimamus plotus apsodintume grudinemis kulturomis, is Afrikos badas pasitrauktu...
.
As kazkada seniai seniai tai sumasciau ir tai buvo viena is vegetarizmo priezasciu :) smagu, kad patvirtinai :) aciu Bastut...

Sorry Briedi... as kaip studnte savo sutrumpinimus turiu: NA - naturali atranka :)
O kas yra visaedis gyvunas?

Bastut... ir as su del pauksciu tai pastebejau... Sestadieni stovejau be zado... Didelis burys pauksciu sukosi lyg koks biciu spiecius.. pirma karta tai maciau... na lyg biteles... kas nemate, turbut nesupras... o kai juos pastebejau, eme skristi link manes... nepaprasta buvo... isties atrode, kad kazkas juos valdo is virsaus...

Apie augalu kolektyvine samone kazkur buvau girdejus, o susivokiau 2 A dali skaitydama... Kai ji sake, jog butina prieiti prie kiekvienos rusies augalalo atskirai... supratau, kad jie info perduos kitiems augalams patys.
Taip ir yra...
Dar vienas vyras karta kauno klube pasakojo, kiap jis bendrauja su azuolais. ir kaip nuvykus i kita vieta tos vietos medziai ji jau pazysta...
Gal ir tiesa...

O kodel manai, kad su bitem kitaip?
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Sat 12 31, 2005, 0:07, edited 1 time in total.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

OI,koki mes zoleėdžiai!!!Aš be mėsos gyvent negaliu.Vaiduze negalima šitaip britkint zmonių kurie valgo mėsą!Man mėsa gyvybę palaiko,jei aš bent 3 mėnesius nevalgyčiau mėsos gulėčiau lovoj leisgyvė! :x
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

aha, ir aš labai myliu gyvūnus, augalėlius, bet ir mėsą valgau. norėčiau aš jos nebevalgyti, nes fiziškai jaučiu, kad jos nepavartojus, mano kūnui daug lengviau ir sąžinės neslegia, kad vargšų nužudytų gyvulėlių lavonieną valgau, ale žiūrėk, randu šaldytuive dešrigalį, imu ir pasidarau buterbrodą. :mrgreen: o iš kur sakysit dešrigalis, ogi namiškiai nuperka (ir aš pati) ir vaikai paprato jau mėsą valgyt. nors vyresnėlis vis labiau įvertina paprastus daržovių patiekalus, o juos aš turiu įkvėpimo gaminti :D
ir kavutės, deja, išgeriu, kuri taip pat man ne į naudą. patinka man josios kvapas, nors pamenu buvo laikotarpis, kai nuo kavos pykindavo. tada gerdavau vien arbata. ir parūkydavau smarkokai dar visai neseniai.. tai štai, argumentų dėl mėsos ir kitų žalingų produktų nevartojimo man nereikia, pati galėčiau visą dieną apie tai paskaitas skaityti, tai kodėl vis dėlto nenustoju - na nenustoju ir tiek, trūksta tvirtybės, matyt, bet viliuosi, kad kada nors pavyks gyventi sutariant su savo vidiniais įsitikinimais:) noriu pasakyti, kad kartais nėra paprasta imti ir atsisakyti kažko, tam reikia pribręsti asmeniškai ir nepriimu "šventeivų," kurie sakydami, kad nevalgo mėsos ar žuvies, geria švarų vandenuką, neturi žalingų įpročių, apie save mano - štai kokie mes geri, kaip teisingai mes gyvename, bendraujame "pagal Anastasiją", kokie mes visi šaunūs mūsų anastasiukų būrelyje, kaip gerai, kad nespėjome "prisidirbti" kol dar nenutuokėme apie Anastasiją ir todėl pakliūsime į ateities rojų. tie, kuriems pavyksta suderinti savo vidinius norus ir gyventi pagal savo įsitikinimus, esate šaunuoliai, valio jums ir aš taip noriu ir to siekiu, tik nenoriu, kad jūs manytumėte, kad esate geresni, teisesni už kitus, už taip vadinamus "ne anastasiečius", už tą kitą pasaulį, kuris yra anapus Anastasijos idėjų. nebūkime davatkos, nesistenkime deklaruoti kažko, o būkime nuoširdūs ir tikri, neignoruojant konteksto, kuriame daugelis gyvename darykime, ką pajėgiame, kad mums ir kitiems būtų bent kiek geriau tada judėsime, o netrypčiosime vietoje aikčiodami iš pasigerėjimo vieni kitais ir pirmiausia - savimi. neįsižeiskite dėl mano palinkėjimo, jau seniai norėjau pasakyti tai :love:
Aureja
Posts: 653
Joined: Wed 05 18, 2005, 14:26
Location: Kaunas

Post by Aureja »

Nustebau labai ,kad kila zmonems noras kitus smerkti del mesos nevalgymo ir t.t.Na valgyk ,mielaDobe i sveikata ta mesa....juk jokios naudos nebus ..je tu akimis ja" suvalgysi"..tas dalykas turi ateiti savaime...bukite geresni vieni kitiems ,nesmerkite ,nepykite ir t.t.nes viskas grizta bumerangu atgal. :lol:
Dievo ausi greiciausiai pasiekia zodziai, is zmogaus sirdies ateinantys (J. Kuvykas)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

vai vai, atsiprašau, jei pajutote kažkokį pyktį, aš gi nepykstu, visai priešingai sakau, kad ir pati norėčiau jos visai nebevalgyti (turiu draugių, kurios jau 25 metus sėkmingai mėsos nevalgo), ir šiaip nedaug valgau ir niekam nepropaguoju, atvirkščiai - bandau vaikus atkalbėti. bet aš gal visai ir ne apie mėsą čia norėjau pasakyti, juk dėl mėsos valgymo ar nevalgymo neverta net dikutuoti - aišku, kaip diena, kad mėsą valgyti žalinga - ji užteršia kūną ir sielą. na bet ką gali žinoti, gal tas mėsos nevalgymas yra kai kam ir atradimas. aš kitą mintį čia turėjau - norėjau pasakyti, kad svarbu ne tik - kažką valgyti kažko nevalgyti, svarbu, ar tai daroma natūraliai nieko nedeklaruojant, nesiafišuojant, kad va štai "ką jūs, mes, mūsų šeima, jau nebevalgome mėsos", nes yra žmonių, tarp kitko iki visai neseniai be skrupulų valgiusių mėsą, kurie ima ir pasako su tam tikra intonacija, "oiii nee, mes mėsos nevalgome" manydami esą pranašesni už vis dar valgančius. ir atrodo juokingai, kaip kokie davatkos persivertėliai. tiek ir tų minčių. ir valio vegetarams ir tepadeda jiems visata, ir aš tikrai vieną dieną nebevalgysiu mėsos, nes gyvensiu savo žemėje, auginsiu augalus ir nebeisiu į parduotuvę, todėl ir nebepirksiu mėsos.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

:D
Irinna
Posts: 100
Joined: Wed 05 25, 2005, 9:04
Location: utena
Contact:

Post by Irinna »

pleaze padekit! kaip paaiskint mamuliukui kad man mesa nepatinka, ji man slyksti!tiesiog uzejo tas metas kai man jos nebesinori, o ji specialiai daug mesos pridaro patiekalu ir sedi ziuri kad valgyciau:((( nenoriu su ja pyktis, bet mesos nevalgysiu!kaip man jai paaiskint jo nenumirsiu jei tos mesos nevalgysiu?
Post Reply