Atėjo laikas mums gimdyti, VYRAI!

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? nu, zinot, neprisigirkit, tfu tfu tfu per kairi peti - nuo seno liaudyje galiojo daug draudimu, kuriu buvo laikytasi, kad apsaugotu ateinancia gyvybe, nes ji labai pazeidziama, ir tokia buna dar viena menesi iki gimimo - senoveje, kol po menesio kudikio nepakrikstydavo, tol nerodydavo kitiems, nepriimdavo sveciu, o juo labiau nesigirdavo, kad tures vaika, nes buvo manoma, kad kol mazylis be vardo ir nepakrikstytas, tol jis labai pazeidziamas, be energetines apsaugos - vardas ir krikstas apsaugo nuo negeru akiu... Aisku, linkiu sekmes ir kad viskas butu gerai, bet nesigirkit savo laime anksciau laiko - tai tiesiog draugiskas patarimas...
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

apie kokią čia senovę byloji, miela darjuška, 200-300 metų, tai juk okultizmo ir krikščionybės epocha :!: o ar žinome, kokie buvo mūsų senolių papročiai prieš 1000 ar 2000 metų? nors gal aš tau pritariu, kad laukiant kūdikio nereikia per daug viešintis (tiesiog taip buvau auklėta), bet florutė čia labai gražiai ir nuoširdžiai savo vyrą pagyrė, tai manau - jie tikrai labai laimingi ir viskas jiems klostysis kuo puikiausiai, aš to jiems iš visos širdies linkiu (+) :love:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

darja wrote: nes buvo manoma, kad kol mazylis be vardo ir nepakrikstytas, tol jis labai pazeidziamas, be energetines apsaugos - vardas ir krikstas apsaugo nuo negeru akiu...
Darja, o jei vaikas dar negimęs vardą turi? :roll:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

...tada nereikia garsiai to vardo tarti - o tu, Dobe, tiesiog intuityviai tam pritari, ir visos moterys ta jaucia, kad nereikia is anksto girtis, o ir draugams nereikia is anksto dovanu teikti, kol vaikas negimes, nes dar viskas Dievo valioj, nors linkiu visokeriopos sekmes... :)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

taip, todėl, kad tai yra dviejų žmonių kūryba, o ne viso pasaulio reikalas, todėl turi būti išlaikytas intymumas (čia mano intuicija taip sako :wink: ), bet jei žmonėms džiugu ir jie yra atviro būdo, tai jie tą džiugesį nedvejodami ir išreiškia :lol:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? ...na, as taip nedaryciau, bet cia tik geranoriskas patarimas - jusu valia.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

tik nemanau, kad jie tavo patarimų klausys, jei jiems reikėtų, patys paklaustų - aš niekada savo mamos patarimų neklausau, nes ji tik tą ir daro, kad patarinėja, kaip kokia įkyri musė, bet visada prošalį :roll: . o ko iš tikrųjų man reikia - iš jos nesulauksi, aš jai pati dar galiu patarti, tik ir ji manęs neklauso :wink: matai, koks puikus mūsų duetas, kaip kirvis su akmeniu. dabar, pastebėjau, patarimų duodančių yra kur kas daugiau, nei norinčių jais vadovautis, kažikude taip yra, nežinai? :wink: :)
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Svarbų momentą Darja iškėlė.
Pritariu Dobės minčiai, kad iš okultizmo daug apribojimų atkeliavo.
Okultizmas gerai pasidarbavo pasistengdamas įteigti ne tik kad gimdymas yra kančia, bet ir tai, kad vaikas gimęs/negimęs ir dar nekrikštytas neturi apsaugos ir yra bejėgis.

Žmogus yra Dievo kūrinys, todėl šventas ir be krikšto. Jis yra ne tik kūnas, bet ir siela ir Dvasia. Visa tai ir yra iš Dievo. Ir Dievas sukūrė žmogaus atėjimą į pasaulį saugų ir džiaugsmingą. Kitas dalykas, ką vaiko Dvasia renkasi. Laisva valia.
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Neklausykit, jei nenorit - jusu valia, o man mano proteviu ismintis visad buvo svarbi, nes perduodama is kartos i karta nuo neatmenamu amziu (tarybiniam zmogui irgi tu "prietaru" nereikejo, o visi zinom, kas is to isejo - homo sovieticus, be saknu ir tradiciju... :roll: ), ir dar niekad nenusivyliau ja vadovaudamasi, atsimenu, kai Ania laukesi ir visi mes nezinojom, ar viskas bus gerai, mane labai palaike toks pagyvenes gamtos zmogus (beje, irgi skaites Megre knygas), jis labai jaucia gamta - gali orus net pusmeciui i prieki nuspeti, net ateiti jaucia, tai kai jam pasakiau, kad nuvezem Aniai kraiteli, tai sake, kad negerai is anksto - reikia tai daryti, kai vaikutis gims - ir tikrai, visi prisimenam, ka Aniai teko paskui isgyventi, bet dekui Dievui, viskas baigesi gerai (tfu tfu tfu per kairi peti - irgi prietaras, bet veikia, tfu tfu tfu... :wink: :P ) - ko linkiu ir jums... :wink:

Beje, del kriksto - ir as nemanau, kad gimes vaikas yra "nesvarus", bet tai labai didele jam apsauga, kuri tikrai nepamaiso siam pasauly, yra zinoma daug atveju, kai pakrikstytas vaikutis net pasveiksta nuo kokios ligos - jusu pasirinkimas, bet savo vaika tikrai krikstyciau, nes noriu jam gero. Beje, ir pats Kristus atejo pas Jona Krikstytoja, kad ji pakrikstytu, tas atsake, kad nesas vertas ji krikstyti, o Kristus vis vien prase, kad pakrikstytu - net jam to reikejo...
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Tai siūlau vaiką krikštyti dar prieš pradėjimą
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

o man dar labai svarbu, koks žmogus krikštija, štai mano vaiką krikštijo kun. Julius Sasnauskas, aš jaučiu, kad jis yra labai geras žmogus ir myli žmones ir, aišku, vaikus (vaikiškai pasakiau, ar ne :wink: ) :lol: :lol:
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

>Tai siūlau vaiką krikštyti dar prieš pradėjimą

o Neringa musu tai juk labai protinga :)
reikia uzsirasyti kazkur kad tokia gera mintis neprapultu!
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:? zinot, del to kalbejimo, tai skaiciau vienam zurnale tokiu tris vaikus namie gimdziusiu zmoniu pasakojima, jie sake, kad kai pasigimde patys namie pirmaji vaika, tai visiems gyresi, pasakojo, o paskui kai gimde antra, tai tas gimdymas buvo gana sunkus, ir jie suprato, kad negalima tokiais dalykais girtis, visam sveitui triubyti apie savo "nuopelnus", nes viskas yra Dievo valioj - jam reikia viska pavest, o toks paikas gyrimasis veda prie puikybes, kuri nieko gero neduoda - nepagalvokit, linkiu tik gero, tiesiog noriu perspeti - ne veltui musu mociutes taip moke - jos turejo daug patirties, perduodamos is kartos i karta...
aiwita
Posts: 95
Joined: Fri 11 25, 2005, 11:42

Post by aiwita »

Tiesa sakant, man tie mociuciu grazbyliavimai tai pykti sukelia. kazkokiu prietaru prisigalvoje ir aiskina su tokiu uzsidegimu.... visu pirma, laukdamasi, gimdydama ir augindama turi kliautis savo intuicija. Juk prietarai pasiteisina tik tada, kai jais tiki. Nesakau, kad viskas yra tik prietarai, bet tokiu idiotiskumu teko prisiklausyti kol laukiausi..... kadangi buvau (ir vis dar esu :lol: )jauna ir uzsispyrusi, tai visus prietarus paneigiau :lol: Pasake nedaryk taip, tai as tycia dariau..Pagimdziau laaaaabai lengvai, mergyte auga laaaabai gerai. Tokia protinga ir sumani.... Jai jau sesi. Ir visam pasauliui galiu garsiai isrekt, kad didziuojuosi ja ir megaujuosi jos draugija. Man malonu, kad ji pasirinko mane :lol:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:lol: :lol: :lol:
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Nesuprantu, kam reikia puldinėti į kraštutinumus:
arba visiems girtis
arba pagal prietarus nė krust

Ar mes galim galiausiai būti sąmoningi?
Be puikybės ir baimės yra dar ir išmintis, džiaugsmas ir meilė.
Post Reply