Kepimas ir virimas riebaluose

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Kepimas ir virimas riebaluose

Post by Dobė »

o užvis geriausia būt kirsti problemą iš pašaknų - nekept ir nevirt su riebalais - juk toks gamininmo būdas yra pats kenksmingiausias ir ne tik kanalizacija nuo aliejaus užsikiša, bet pirmiausia mūsų skrandžiai ir kraujagyslės - vat ir išeina, kad mes pagal savo dabartinius valgymo įpročius patys ir esame ta kanalizacija :mrgreen: bent jau pripažinkime tai, a ne? :| :P
J

Post by J »

Žmonės brangieji, nepulkim į kraštutinumus!!!!!!!
Jei kepsit ir virsit, bei maitinsitės be riebalų, tai organizmas nepasisavins vitaminų.
Va čia ir bus pats kenksmungiausias maitinimosi būdas.
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Oij, pa-si-sa-vins :!: :!: :!: ašgi nesakau nevartokime riebalų - tiesiog ant jų nekepkime - aš ir pati kasdien suvartoju po kelis šaukštelius gryno nekepto nerafinuoto aliejaus - man net labai skanu :wink: o kepinamas ar kaitinamas aliejus suskyla į kenksmingus junginius, kurių organizmas tikrai beveik nepasisavina :P :D
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Jo, kam jį kepti tą aliejų, jei jis kepdamas tampa kenksmingu. Geriau jį gerti šviežią, pilti į salotas. Geriau juk valgyt kątik nuskintą uogą, o ne iš jos padarytą uogienę...

Keisti tie žmonės... Aliejaus kepimas juk yra kraštutinumas, o ne atsisakymas jį kepti. :roll:
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Jonė.S wrote:Žmonės brangieji, nepulkim į kraštutinumus!!!!!!!
Kai kam kraštutinumas atrodo tradicinė lietuviška virtuvė. :lol: Na, o man tiesiog įdomu paskaitinėti kitaip mąstančių mintis. Kol kas ne tik nežadu, bet ir įsivaizduot savęs nebandau be namo, be tokio maisto, kuris man patinka, be skalbimo mašinos, automobilio ir kitų gerų dalykų. :wink:
Nors daugeliui ir mano gyvenimo būdas labai keistas, mintyba labai radikaliai nuo įprastos skrtinga atrodo... 8)
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

O man labai skanios keptos bulvės, nors tu ką :P
Trėja
Posts: 235
Joined: Sun 12 18, 2005, 0:03
Location: Kaunas

Post by Trėja »

Jonė.S wrote:Žmonės brangieji, nepulkim į kraštutinumus!!!!!!!
Jei kepsit ir virsit, bei maitinsitės be riebalų, tai organizmas nepasisavins vitaminų.
Va čia ir bus pats kenksmungiausias maitinimosi būdas.
iš kur čia ištraukei tokias nesąmones? :D Iš tų mokslinių tyrimų,kurie po šimtmečių tampa juokingi?O kas pasakė,kad reikia tų riebalų??????O ką valgė Adomas su Ieva???????????Riebaliukus,ar virtas bulves,pakeptas priš saulutę? :no:
Viską daryk 100%
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Irute wrote:O man labai skanios keptos bulvės, nors tu ką :P
Ir man, Irute. :wink:
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Lorytė wrote:
Irute wrote:O man labai skanios keptos bulvės, nors tu ką :P
Ir man, Irute. :wink:
Ir man patinka keptos bulvės... Niam niam.. :P Ir šokoladas man labai patinka...

Ir šitų dalykų aš neketinu atsisakyti...

Aš apskritai prieš atsisakinėjimą kokių nors dalykų. Atsisakymas yra neigimo veiksmas, o tai jau blogai. Todėl nieko nežadu atsisakyti. Tačiau, galima vadovautis ne atsisakymu, o teigiamu veiksmu ir pasiekti tokių pat rezultatų.

Pvz. reikia surasti daug geresnius būdus skalbti, nei su skalbimo mašina. Skalbimo mašina juk labai primytivus dalykas. O jei rasim geresnį būdą, tai ir skalbimo mašina bus nereikalinga. Bet mes gi jos neatsisakysim. Tiesiog naudosim kitą būdą skalbti...

Čia kaip su mobiliaisiais telefonais. Argi žmonės atsisakė stacionarių telefonų? Nu ne, čia neatsisakymas buvo, o tiesiog perėjimas prie mobilių. Vienos kokybės pakeitimas kita...

Taip ir su maistu ir su skalbimo mašina ir su namu... Jei žmogus neranda nieko geresnio, tai reikia visa tai ir vartoti - atsisakymas nėra geras dalykas, man jis primena kančią. O vat kai rasim pakaitalus skalbimo mašinai, bulvytėms, tai tada ir pereisim prie jų. Ne atsisakysim, o tiesiog pereisim...

Kolkas nežinau kuo pakeisti bulvytes keptas... Bet jau dag ką pakeičiau... Sintetinius drabužius į natūralius, mėsą į vegetarinį maistą, muilą į nieką... Nieko neatsisakinėjau, man nereikėjo jokių kančių iškęsti...tiesiog atradau pažangesnius būdus kaip gyventi...

Taigi, reikia tik nepatingėti, pamąstyti ir rasim kuo ir kepimą pakeisti... ir nebereikės tų kenksmingų produktų mums valgyt, kurie susidaro kepant ant aliejaus ;)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimis wrote: Taigi, reikia tik nepatingėti, pamąstyti ir rasim kuo ir kepimą pakeisti... ir nebereikės tų kenksmingų produktų mums valgyt, kurie susidaro kepant ant aliejaus ;)
Žinai, Laimi, o man vis dar atrodo, kad blogis ne tai, kas patenka žmogaus vidun, o tai, kas iš jo išeina. Mintys, žodžiai, emocijos gali labiau nuodyti, nei skanios bulvytės ar plakta grietinėlė. :wink:

O dėl skalbimo mašinos: kai ją įsigijome, atsisakiau skalbimo rankomis. Ui geras atsisakymas. :D
Kalnarute
Posts: 145
Joined: Fri 09 23, 2005, 13:22
Location: Klaipeda

Post by Kalnarute »

oi kaip as megstu keptas bulves keptuveje,o dar geriau kaime peciuje.
As kaip pradedu lyginti savo senelius su mumis dabar gyvenanciais mieste...Jie gi valge viska ir dar kuo riebiau.Bulviniai blynai kepti ant lajaus,tai labai riebu.

ir as visiskai pritariu Lorytei,kad mus eda tai kas sedi mumyse ir poto kartas nuo karto is musu iseina
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

O aš turiu vienintelį Zepter firmos puodą, kuris man "dirba" ir puodu, ir keptuve.
Savaitgalį vienas draugas mus sklypų žiūrėti vežiojo, visi labai išalkom po sniegą prisibraidę.
Nupirkom vištų krūtinėlių, pasiūlė išvirti ir ištroškinti. O aš savaip padariau.
Namuose buvo reikalingų priedų prifarširavimui. Paslapties recepto nesakysiu, bet... graikiški riešutai įeina :)
Įkaitinau iki reikiamos temperatūros puodą kaip keptuvę (neaukštos temperatūros beje), sudėjau ant sauso dungo, jam žandikaulis atvėpo. Rėkti ėmė - ką tu dabar padarei! Sakau, palauk, kai valgysi tada rėk :)))
Kai po 25 min baigė kepti, visi pirštus laižėsi. Be reibalų, neperkepta, visos skoninės savybės išsaugotos, ir labai lengvas, gerai virškinamas maistas! Puikumėlis :)
Man taip norisi visą komplektą, ne vieną puodą, įsigyti... Tada keliais aukštais ant vieno temperatūros šaltinio galima gaminti. Man patinka :) Taupu ir skanu.
Tik labai jau ta puodų kaina "kandžiojasi". Bet gal kas ekologiška, vis tik yra nepigu?
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Lorytė wrote:Žinai, Laimi, o man vis dar atrodo, kad blogis ne tai, kas patenka žmogaus vidun, o tai, kas iš jo išeina. Mintys, žodžiai, emocijos gali labiau nuodyti, nei skanios bulvytės ar plakta grietinėlė. :wink:
Che, tai aš visiškai sutinku su tuo, kad mintys, emocijos, žodžiai yra daug svarbiau negu mityba. Galima maitintis idealiai, bet jei tavo mintys ir jausmai prasti, neigiami, tai visas tavo gyvenimas eina šuniui ant uodegos. :)

Bet vien palaikyti geras mintis, gerą emocinę būklę neužtenka... Man neužtenka. Aš noriu ne tik mintyti teigiamai, gražiai, bet ir valgyti sveikai. Turi būti sielos ir kūno harmonija. Galima sakyt, kad kūnas nieko nereiškia, kad svarbiau jausmai, siela...bet visgi valgom, turim kūną... be kūno mes nebūtume žmonės, būtume dvasios, todėl ir kūnu reikia rūpintis kūnu, reikia rūpintis ir kūnu ir siela.

Vien minčių Loryte irgi nepakanka. Pažiūrėk kokius dvasingus žmones... Lamas, Jogus, dvasinius lyderius, tai jie ne tik dvasia gyvi. Jiems kaip ir tau svarbiau yra dvasia, bet jie bileko į save nekiša. Ne tik mąsto jie teigiamai, bet teigiamai ir maitinasi.

Ir apskritai ar gražu iškelti kurią nors dalį aukščiau? Tipo dvasia svarbesnė už kūną, galva svarbesnė už širdį, akys už kojas... Turi visur būt harmonija, visi turi būt laimingi, o ne tik viena žmogaus dalis - mintys, jausmai, emocijos... Reikia ir kūną prisižiūrėt. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Laimis wrote: Vien minčių Loryte irgi nepakanka. Pažiūrėk kokius dvasingus žmones... Lamas, Jogus, dvasinius lyderius, tai jie ne tik dvasia gyvi. Jiems kaip ir tau svarbiau yra dvasia, bet jie bileko į save nekiša. Ne tik mąsto jie teigiamai, bet teigiamai ir maitinasi.
Na, tokių dvasinių lyderių iš arti nepažystu, taigi negaliu nieko pasakyti. Pažįstu tiesa vieną šviesų žmogų ( niekad apie nesakantį, kad yra dvasingas :lol: ), kuris irgi neakcentuoja taip labai mitybos.
Sutinku, kad viskas yra svarbu, bet kai perdedama, tai...

Žinai, man su žmogum būnant visai nesvarbu, kuo jis minta. Svarbu kaip elgiasi, kaip bendrauja, koks yra.
Ir dar. Gyvenime vis tik daugiau šiltų žmonių ne tarp sveikuolių visokiausių teko sutikti. O tas, kuris žiūri, ką deda kitas į burną ir dar n patarimų neprašomas pažeria,kaži ar labai jau pavyzdys gali būti? :roll:

Na, bet kiekvienam savo, ar ne?

Beje, niekad nesakiau, kad man nepatinka sveikai maitintis. Aišku, kad patinka. Tik tai turi būt dar ir skanu. 8)
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Tai aišku, kad turi būt skanu. :) Tam ir duotas mums šitas skonio pajautimo malonumas.. toks jau žmogus sukurtas. :) Skanu yra jėga :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
J

Post by J »

Asta rašo:
[
quote="Jonė.S"]Žmonės brangieji, nepulkim į kraštutinumus!!!!!!!
Jei kepsit ir virsit, bei maitinsitės be riebalų, tai organizmas nepasisavins vitaminų.
Va čia ir bus pats kenksmungiausias maitinimosi būdas.
iš kur čia ištraukei tokias nesąmones? :D Iš tų mokslinių tyrimų,kurie po šimtmečių tampa juokingi?O kas pasakė,kad reikia tų riebalų??????O ką valgė Adomas su Ieva???????????Riebaliukus,ar virtas bulves,pakeptas priš saulutę? :no:[/quote]



Visas šitas "nesąmones" žino kiekvienas eilinis medikas.
Ir jei norite iš morkytės pasiimti karotiną, tai negraužkite jos, bet pasipjaustykit ir užpilkti šlakeliu aliejaus ar trupučiu grietinės.
Beje, juk nieks ir nežino ką valgė Adomas ir Ieva. Gal Asta matei? :lol: :roll: :lol: Aš tai ne. Ir neketinu tvirtinti, kad tai buvo tik obuolys nuo Pažinimo medžio...
Ir nepriimkim "savaime suprantamų" dalykų už tikrą tiesą. Tie "savaime suprantami" dalykai gali pasirodyti tik gražia pasakėle.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Aliejaus juk yra visokiose sėklose ir riešutuose, taigi natūraliai besimaitinantis žmogus gali jo ir taip gauti.

Kitas dalykas - baikim ginčytis dėl žodžių. :) Visi žino, kad keptas aliejus kenkia sveikatai, taip pat visi žino, kad keptos bulvytės yra labai skanios. Visi sutinka, kad A, D, E ir K vitaminai tirpsta riebaluose ir norint pasisavinti juos reikia aliejaus. Bet taip pat visi sutinka, kad geriau aliejų pilti į salotas, o ne kepinti jį keptuvėje... :)

Tai kam čia ginčytis? :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Žvaigždėtas dangus
Posts: 303
Joined: Thu 01 05, 2006, 12:36
Location: visata

Post by Žvaigždėtas dangus »

Jonė.S wrote:Beje, juk nieks ir nežino ką valgė Adomas ir Ieva. Gal Asta matei? :lol: :roll: :lol: Aš tai ne. Ir neketinu tvirtinti, kad tai buvo tik obuolys nuo Pažinimo medžio...
.
Šitas sakinys ,man priminė, kaip grįžus iš mokyklos dukra skundėsi, kad jai neįdomi istorijos pamoka ir kad neaišku jai kur melas, o kur tiesa. Ir dar mokytoja labai nuobodi. O aš jai ir sakau" O tu pasakyk mokytojai- nei jūs matėt,nei jūs žinot, nei patvirtint galit,, taip kad ir jūs nežinot kaip ten yra iš tikrųjų"
Prisijuokėm iki soties, kai įsivaizdavom, kokia būtų mokytojos reakcija.
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na, ne i tema, bet pirmas dalykas, ka suvokiau univere,(teko studijuot istorija) tai, kad mokykloj istorija yra tikras.... nesikeiksiu. Istorija yra toks pats menas, kaip ir visi kiti :) Praktiskai poezija :) Protinga tavo dukrele :)
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Pamislysiu aš čia apie tą riebalų valgymo būtinumą su morkomis. Jau seniai kankina mane abejonės: esu aš labai arti medicinos ir puikiai žinau tą teiginį, kurį minėjo Jonė, kad atseit be riebaliukų neįsisavins organizmas reikiamų vitaminų. Taigi, tik riebaliukuose tirpus vitaminas yra A (jeigu čia panagrinėsime morkas), bet iš morkyčių (kaip ir daugelio kitų daržovių) juk gauname vit. A pirmtaką beta-karotiną, kuris puikiai tirpsta vandenyje ir tiktai organizmo viduje biocheminių procesų metu paverčiamas vitaminu A.
Tai va, kyla natūralus klausimas, kam tada ant tų morkų pilti tuos riebalus?
Valgyti morkas su grietine verta būtų tik tuomet, jeigu vitamino A gamyba vyktų tiesiog skrandyje arba žarnyne, bet juk ta transformacija vyksta anot tų pačių medikų, kepenyse.
Padėkit man išspręsti šitą rebusą :P
Post Reply