Tik trys vilkiukai...

V.Megre knygų skaitytojų kūryba.
Svajonės, eilėraščiai, mintys...

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Tik trys vilkiukai...

Post by darja »

:wink: na, kad jau visi supratot, kad esu vilkė, gimus Vilko metais, kurie dar tęsis iki 2006 kovo pabaigos, tai perrašysiu gražų (kartu ir liūdna) ir pamokomą Vytauto Petkevičiaus apsakymą apie vilkus (gal kiek perprasit ir mane :wink: ), taigi:


Tik trys vilkiukai


Kartą kolūkio brigadininkas atėjo skųstis:
- Nepatikėsit, kažkoks pasiutęs vilkas kai įsisuko į mano gyvulius, gyvenimo per jį nebėr. Papjovė šunį, kelias avis iš kailinių iškratė, veršį užkrimto, arkliui ligą įvarė ir taip sudirbo karvę, kad pribaigt reikėjo... Nežinau, rodos, ir kaimynai visko turi ir gano kartu, ir kolūkio bandos nemažos, o jis, pasiutėlis, tik mano vieno rėžia. Atiduokit šautuvą, labai prašau...
Girdėjau iš žmonių tą keistą istoriją, bet netikėjau, todėl, žiūrėdamas į neramias, vis pažeme bėgiojančias žmogaus akis, į jo kibius, pigiu tabaku išrūkytus pirštus, be jokio reikalo pešančius kepurę, aš paklausiau:
- O apie vilkyčius teisybė?
- Supainiojo velnias, - atsakė ir, užmiršęs prašymą, apkilo, patrypčiojo prie durų ir išėjo, palikęs kambary sušutusių drabužių, seniai nekeistos avalynės ir dar kažkokį slogų, atstumiantį, bet ilgai įsimenantį kvapą... :?

Tankiam, bet jau gerokai šoktelėjusiam į dangų jaunuolyne, kur kažkada buvo karo apkasai, po dideliu, samanomis apžėlusiu gelžbetonio luitu, dar vis žiojėjo neamža kiaurymė. Ją ir surado Vilkė, ištrūkusi iš to šūvių pragaro, iš tų be galo trankių, mišką griaunančių garsų ir ją persekiojančių žmonių riksmo.
Tai prisiminusi Vilkė vis dar glusčiojo ausimis, drebėjo ir piktai klaksėjo iltimis kiekvienam ją pasiekiančiam įtartinam garsui.
Kažkoks nesuprantamas noras jau seniai ją traukė slėptis, vertė ieškoti vienumos, maudė giliai įsikasti kur nors po išvarta ir nieko neprisileisti artyn. Bet tada ji buvo ne viena. Ją lyg šešėlis sekė didelis, be galo atidus ir išmoningas Vilkas. Pajutęs tą jos nenumaldomą norą slapstytis nuo kitų, jisai išvijo iš olos barsuką :wink: , gerokai praplatino jo būstą, iškasė, užslapstė išėjimą ir, tyliai urgzdamas, paprašė į vidų :wink: Toje sausoje ir gerai įruoštoje oloje būtų ne taip jau bloga, tačiau jos nebėra. J pilna dūmų ir ugnies.
Nėra ir Vilko.
Dabar ji buvo viena šitame šaltame, drėgme ir keistu akmeniu atsiduodančiame urve. Vienui viena...
Ji greitai pasitvarkė, kaip mokėdama priklojo lapų, samanų, prisipešė gaurų ir ėmė laukti. Jai buvo baisiai neramu, nes Vilkė dar niekada nesijautė tokia silpna, tokia ligota ir vieniša kaip dabar. Ji visą savo amžių praleido rujoje, o paskui, kai atsiskyrė, visur ir visada ją sekdavo tas didelis ir geras Vilkas.

(jei įdomu, bus daugiau, iki :wink:)
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Tai kur tas "daugiau", ar niekam neįdomu?
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

tiksliai, o kur daugiau :?: :roll:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: pamaniau, kad toliau neberasysiu, nes nera labai linksma istorija, bet puikiai atskleidzianti vilkes filosofija, bet jei taip norit, tai parasysiu, tik gal kita savaite, nes dabar truputi negaluoju ir nelabai turiu jegu, o ir tos istorijos prie saves neturiu, ok? :wink: Gero savaitgalio visiems :wink:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Gerai jau gerai :D iš tikrųjų, tai aš visiškai negaliu skaityti liūdnų istorijų, nes labai jautriai reaguoju, tai ne tiek norėjau jos pratęsimo, kiek pasiilgau Darjos - sveik brangute, siunčiu tau pačias sveikiausias mintis, :lol: :D :love:

pamenu, vaikystėje, man tėtis skaitė mongolų pasakas ir buvo tokia pasaką apie našlaitį baltąjį kupranugariuką, tai ir tada, ir po to, kai skaičiau ją savo sūnui, ašaros upeliais tekėjo, tiesą sakant negalėjau ir pabaigti - tai turbūt negalėsiu ir apie vilkus skaityt, jau dabar negaliu susilaikyti, kaip liūdna :( et, skystimas esu :P :mrgreen: geriau apie ką nors linksmo paskaityčiau. beje, kažkaip apmiro mūsų katinų tema (kaip, darja, tavo naujoji katukė?) :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:h: sveika, Dobe,

aciu uz linkejimus - ir tau to paties :wink: , zinai, ir as jau taves pasiilgau - smagu, kad ir tu :wink: Ir as negaledavau skaityt liudnu istoriju, pamenu, kaip zliumbiau skaitydama "Kliudziau" arba ziuredama filmuka apie ta pingvina su akmeniniu kiausiniu - mes jau tokios, jautruoles :?

O ta istorija tai baigiasi is esmes gerai, o liudna vieta: tai, kaip tai vilkei gime vilkiukai ir atejes tas pijokas juos paskandino - tiesiog taip sau (oi, bjaurybe :x :x :x ), o paskui ta vilke iniko pjaut tik jo gyvulius - ir pjove negailestingai. Zodziu, pati gala parasysiu, nes labai patiko ta laukine, stipri ir drasi vilke... :wink:

O katinai tai gyvena gerai - pasirodo, ta nauja katuke - visai ne katuke, o katinas :lol: Nunesiau pas veterinoriu, tas irgi sako - jo, turbut nescia, galvoju, na va, kur dabar visus desim, o paskui jau pries iseinant paziurejo tarp gauru - ogi, ziuri kiausiukai styro - ot juokemes, dar papasakojo istorija, kaip jam atnese kastruot tipo kate, o jis buvo labai uzsiemes, viska, tai ne nepagalvojo patikrint, prapjove pilva - ziuri, nera gimdos, net susinervino zmogus - galvoja, tyciojasi ar ka, o paskui ziu - katinas :lol: :lol: :lol:
Vienzo, gyvenam dabar gerai, tik kad Vincukas (toks maziuko vardas :wink: ) su Peckium nesutaria - Peckius daug didesnis, tai jau dukart buvo koja anam ikandes, tai dabar gyvenam taip: Vincukas mano kambarys sedi, o Peckius karaliauja mamos kambary ir virtuvej, bet vis taikos ilist pas Vincuka ir ta pagasdint, nors buvo smarkiai isbartas uz negera elgesi... :wink: Zodziu, linksma dabar pas mus - tikras zooparkas :D
o kaip tavo katinai - jauciu, irgi gerai laikosi? :wink: Tai gero visiems - ir tau, ir katinams savaitgalio, begu namo gydytis, bo tuoj nugriusiu po stalu :wink: Ate :wink:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

ajetau, darja, tai kokios kvarabos čia tave taip užpuolė :shock: kad tik man sveiktum greičiau :wink: :D

na mano katukė , tai vigi ne katinas, ir iš karto matosi, kad moterytė - ir grakšti ir smulki, o kai pasiimi ant rankų, tai kaip kokia kempinytė prilimpa :lol:
ot jau tie veterinoriai, kad juos kur su jų juokeliais :mrgreen: vat jie"y trenirujutsya na koshkach" kaip tam rusiškam filme "Šuriko nuotykai"- mano vargše katelę keturis kartus narkozino, bet jau paskui nebevežiau, spjoviau į viską ir gydėm patys, kuo tik galėjom tiesa, vienas veterinorius iš Senamiesčio klinikos (ten, žinok, visokie ponuliai gyvūnėlius atveda, tai anieji dėmesio daugiau nei žmonės poliklinikose sulaukia) pasiūlė labai gerų vaistų - skysto antibiotikų tepalo - sakė, būtumėt anksčiau atėję, būtų iškart pagijusi. na va, o tie, kur operavo, tai nieko gero ir nepatarė :(
na bet dėkui Dievui ir jo sukurtai motinėlei gamtai -katukė gyva ir guvi, labai meili, ale vis bėga lauk, vis bėga, kaimynų katinai staugia, matyt, vasarop ir sulauksime pagausėjimo :wink: :roll:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

jeje, šįmet pagal kinus naujieji atrodo sausio 29 d. prasideda :wink: :!:
taigi, sveik, darja, darysim au-au :wink: :lol:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: nu jau bais dekui uz linkejimus - sian man kaip tik geriau pasidare (tfu tfu tfu per kairi peti :wink: ) - matyt, visu geri linkejimai suveike - bukit sveiki ir laimingi ir jus... :wink: :P
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:lol: :lol: :lol: :h:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:h: :wink: :wink: :P
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

kaip sveika-gyva, darja, ar atsigavai po ligų :?:
nusušalk :wink: :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: dekui, jau geriau, tfu tfu tfu per kairi peti - ir jus nesusalkit... :h:
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

hei, darjuta :h:
malonu, kad pagaliau pračiulbėjai, lakštingala :lol: labai pasigedau tamstos bendram chore :mrgreen:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ai, nu vat sirgineju, tsakant, po biski, tai ziurau liudna cia be manes... :D

Nu, sekmes, nesirkit ir jus... :h:
Post Reply