Pažinimo kelias. Kas yra tikėjimas. Kas yra menas

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Tesiant apie meile... jau pirmame V.Megre knygeles "Meiles apeigos" skyrelyje "Meile - Kosmine Butybe", randame Anastasijos senelio zodzius: "Gimtosios partijos" tikslas ir uzdavinys turi buti tokiu salygu sukurimas, kad Meiles energija griztu i seimas..." "Partija grazins liaudziai gyvenimo buda ir apeigas, kas amziams issaugos meile seimose"...
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Gali būt taisyklės kaip prisivilioti meilę, kaip ją išsaugoti, kaip sukurti sąlygas, kad meilė ateitų.

Bet meilė kaip taisyklė tai juk negali būt. Ar gali? :roll:

Taisyklės

1. Nevok
2. Nežudyk
3. Meilė

Pirmos dvi tai taisyklės, kurių galima laikytis...o trečią kaip suprast?

Ar aš čia vėl nusišnekėjau... :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Ketvirtojoje V.Megre Knygeleje "Pasaulio sukurimas", "Kurimo pradzia" skyrelyje labai aiskiai ir graziai rutuliojasi Dievo ir Meiles pokalbis:
-Ko troksti?Kam prie manes prisilytejai savo galia ugninga?
-As supratau, kad mano vardas-meile. As, meile, dalele but negaliu ir Tavo sielai trokstu atsiduot visa (...)
-Kas gi cia dedas? Kas? Tu dar stipriau pradejai spinduliuoti!
-Ne as pati. Sita energija-is Tavo sielos. Ji tavo! Tik nuo manes atsispindejo. Ir atgalios vel i Tave atsispindejusi sviesa sugrizo.
***
Samprotauju, kad meile tiesiog neatskiriama Zmogaus dalis. Tai pati didziausia vertybe, talpinanti savyje visus principus, taisykles bei nuostatu rinkinius! Ir tai BENDRA visu tautu zmonems!
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

Taip taip... labai gražiai pasakei. :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 17:45, edited 2 times in total.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Aciu, Laimi, kad ikvepei tam! :D
Padauzele, o cho cho! I am very proud of You! (Sakyciau, ne du kartus dovanojai gyvybe, o tris. Treciasis, kad su meile leidai antra karta sau "gimti", pasveikdama is tos nelemtos ligos...) :D
J

Post by J »

Įdomu, tikrai įdomu...
Aš gal ne į temą ir ne pagal temą...

Arciaas, visa tai, apie ką tu kalbi ir kaip tu kalbi yra TAVO pasaulio mątymas, jo suvokimas. Tai subjektyvus vertinimas. Apie pažinimą, žinojimą, vertybes, prioritetus.
Universalių tiesų ir vertybių nėra, nes kiekvienam ji vis kitokia ir kitaip suvokiama.
Tau diskusija apie universalias tiesas galbūt be galo svarbi, man tai bereikalingas laiko švaistymas (todėl aš čia ir nedalyvaiju)...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Jonė.S wrote:....visa tai, apie ką tu kalbi ir kaip tu kalbi yra TAVO pasaulio mątymas, jo suvokimas. Tai subjektyvus vertinimas. Apie pažinimą, žinojimą, vertybes, prioritetus.

Tau diskusija apie universalias tiesas galbūt be galo svarbi, man tai bereikalingas laiko švaistymas (todėl aš čia ir nedalyvaiju)...
O kas gali pasigirti, kad turi objektyvų, absoliutų vertinimą? Apie tai bandžiau svarstyti čia.
Žinia, kad absoliučios tiesos negali būti, yra tik artimesnė ar tolimesnė jai.

Jone, jeigu tu sakai, kad ta diskusija apie tiesas/vertybes yra laiko švaistymas, tai gal gali išvardinti mums, nesusipratėliams, kaip tos tiesos ir vertybės pas tave išsirikiuoja hierachiškai? Na, kas svarbesnis, kas mažiau svarbus ir t.t. Juk IEŠKOTI TIESOS NIEKADA NE VĖLU.


Padauža, Dėkoju už komplimentą. Stengsiuosi neiškilti aukštai ant sparnų.. :wink:
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

...

:D Kiekvienas žmogus turi teisę atsiimti savo žodžius....



 :yy:

...
Last edited by Uriel on Fri 02 10, 2006, 17:45, edited 1 time in total.
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Padauža wrote: ...Nelabai įsivaizduoju, kaip galima surikiuoti tiesas... hierarchija. ...
Gal mano vaiaks susirgo šiandien, ir man tenka keisti prioritetus atiduodant visą dėmesį jam, o ne... na nesvarbu kam, gal darbui...
...
Va, būtent, prioritetai kinta pagal poreikį ar būtinybę. Kai skęsti - prioritetas gelbėtis, o ne galvoti paie meilę, vaikus, ar padarei valgyti, ar nuvalei nuo televizoriaus dulkes, ir t.t.

Bet kažkurie prioritetai, neatsižvelgiant į jokias sąlygas, stovės aukščiau kitų.
Tau, Padauža, pastebėjau, tiksliau išlindo - vaikai stovės viršuje, kitam stovės dar kažkas. O gal aš klystu?

Oj, kiek prioritetų galėčiau išrinkti iš šio forumo... :o ... Galima dar būtų pabandyti kiekveinam bandyti atspėti jų hierarchiją. Tačiau tai galite pasidaryti ir patys. O po to pasigirti kas kokią tvarką turi... :?:
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Basta wrote: Na o jei įdomu žaismingai išsitirti savo prioretus, galiu duot testuką žaidimo forma:)

Surikiuokite gyvūnus nuo mėgstamiausio iki nemėgstamiausio.
Paskui pasakysiu atsakymus.

Arklys Kiaulė Gaidys Avis Tigras
Yra dar vienas testas, kur visiems duoda vienoje vietoje klaidingą rezultatą. Tas testas berods su gyvūnais ir spalvomis.

šiaip įdomu save pamatyti iš kitos pusės. Ne tos, kuri matoma.
J

Post by J »

arciaas
O
kas gali pasigirti, kad turi objektyvų, absoliutų vertinimą? Apie tai bandžiau svarstyti čia.
Žinia, kad absoliučios tiesos negali būti, yra tik artimesnė ar tolimesnė jai.

Jone, jeigu tu sakai, kad ta diskusija apie tiesas/vertybes yra laiko švaistymas, tai gal gali išvardinti mums, nesusipratėliams, kaip tos tiesos ir vertybės pas tave išsirikiuoja hierachiškai? Na, kas svarbesnis, kas mažiau svarbus ir t.t. Juk IEŠKOTI TIESOS NIEKADA NE VĖLU.
Arciaas, sakyk - tau reikia objektyvaus ir absoliutaus vertinimo?
Kam?
Kad pagal jį galėtum nustatyt prioritetus, standartus, universalias tiesas?
Kam?
Kad galėtum gyventi vadovaudamasis jais ir kitam pasakyti, kad gyveni neteisingai, nes nesivadovauji absoliučiomis ir universaliomis vertybėmis?
Tau gal ir reikia šito, bet aš esu per daug didelis maištininkas, kad vadovaučiausi bendromis, kad ir universaliomis taisyklėmis.
O hierarchija? Šiuo atveju ji yra nepastovi.
Vakar ant aukščiausio hierarchijos laiptelio buvo mano šuniukas, nes jis sirgo...
Šiandien esu aš pati, nes vaikai pakankamai dideli, ir galiausiai prisiminiau, jog esu dar ir moteris, ne tik mama...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Jonė.S wrote:
Arciaas, sakyk - tau reikia objektyvaus ir absoliutaus vertinimo?
Kam?
Kad pagal jį galėtum nustatyt prioritetus, standartus, universalias tiesas?
Kam?
Kad galėtum gyventi vadovaudamasis jais ir kitam pasakyti, kad gyveni neteisingai, nes nesivadovauji absoliučiomis ir universaliomis vertybėmis?
Tau gal ir reikia šito, bet aš esu per daug didelis maištininkas, kad vadovaučiausi bendromis, kad ir universaliomis taisyklėmis.
O hierarchija? Šiuo atveju ji yra nepastovi...
Labai super atsakymas. Aš kartais taip ir laukiu kokio nors gero klausimo...

Kam reikia objektyvaus atsakymo? - Kad rasti optimaliausią kelią.

Kam nustatyti prioritetus, stadartus, tiesas?- Kad žmonės vienas kitam nekliudytų, o tik padėtų. Kad mažiau savo gyvenime darytų klaidų. Kad mažiau tektų nusivilti, o daugiau džiaugtis ir didžiuotis tuo ką padarei.

O kitam pasakyti apie jo gyvenimą galima tik tada, kai jis paklausia, paprašo. Piršti savo nuomonę arba nurodinėti, įsakinėti, įtikinėti - tai ne mano tikslas. Mano tikslas pasiūlyti galimus variantus, o žmogaus reikalas jam rinktis juos ar ne.

Tik va kaip tavęs kas nors klaus, jeigu tu nepasakai ką atradęs, arba ką žinai. Jeigu amžinai tylėčiau, tai niekas nesužinotų ir neklaustų. Žmonės juk tokie. Nebent atsidurtų mirties arba nelaimės akivaizdoje - tuomet darytų VISKĄ, kas jį galėtų išgelbėti, net griebtųsi už šiaudo. O mintis tai nepaprastas šiaudas.

Beje Tiesa yra kilusi iš žodžio tiesus, tiesi, tiesė. Tai pradėta nagrinėti "Minčių fontane" Geometrijos skyriuje. Tiesus kelias - tai artimiausias, optimaliausias, greičiausias.
Tačiau ir neįdomiausias, nuobodus, ir greitai atsibostantis. Todėl malonesnės kreivės, ypač kai jos susikerta su kitomis. Kai vieni žmonės susitinka su kitais žmonėmis pabendrauti.

Mūsų dabartiniame gyvenime mes esame per daug trypčiojantys vietoje, gal net klaidžiojantys. Tai sudėtingos kreivės, nė kiek nepanašios į tieses, kartais be krypties, arba ne į tą pusę.

TOKIA ŠTAI TIESOS -TIESUMO ESmė.
Gyvenk įdomiai, bet nepasiklysk, neklaidžiok, nekliudyk, o labiau padėk. Tai ir yra "Minčių fontano" kertinė mintis.

Atsakiau? 8)
J

Post by J »

Na va, pats atsakei ir pats save patvurtinai...

Kartais pats optimaliausias kelias nėra pats greičiausias...

Jei žmonės vadovausis principu - artimas mano turi teisę būti tokiu, koks jis yra - tai niekas niekam netrukdys.

Įrodymai, iki kurių žmogus pats atėjo, paprastai jį įtikina labiau, nei tie, kurie atėjo į galvą kitiems. Tai B. Paskalio žodžiai.

Ne tiek svarbu kiek žmogus pasiekė remdamasis svetima patirtimi, bet kiek jis gavo džiaugsmo "atradęs Ameriką" PATS. Neatimkim iš savęs gyvenimo spalvų...

Juk ir pats pasakei - tiesė yra nuobodi.

Sutinku, nereikia kliudyt žmogui. Bet juk prisimeni kiek džiaugsmo būna, kai paklaidžiojus atrandi kelią.
Tai dar viena gyvenimo spalva...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

loreta wrote: ***
Samprotauju, kad meile tiesiog neatskiriama Zmogaus dalis. Tai pati didziausia vertybe, talpinanti savyje visus principus, taisykles bei nuostatu rinkinius! Ir tai BENDRA visu tautu zmonems!
Išeitų visi ją turi, naudojasi, žino, supranta, jaučia.
Ji - meilė visur veikia, reiškiasi, dalyvauja.
Ar tai tik kai kurių žmonių savybė, būsena? :roll:
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Sakyciau, meiles dovana duota visiems, tik budai ja atskleisti ar pakviesti - skirtingi. Tai priklauso nuo kiekvieno individo. Kartais zmonems pavyksta labai stipriai vienas kitame atspindeti meile, tada ji ilgai gyvena seimoje.
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

pažinimas - kas yra meilė?

Post by arciaas »

loreta wrote:Sakyciau, meiles dovana duota visiems, tik budai ja atskleisti ar pakviesti - skirtingi.
- kaip loterijos bilietui?

Kaip sužinoti ar žmonės žino, kas yra meilė ir ką su ja daryti?
Ar Megre jus išmokė mylėti? O jeigu reikia pačiam išmokti - gal tai beveik nepasiekiama? Juk daugelis taip ir miršta nežinodami kas yra meilė.

Gal todėl mūsų Lietuvėlė ir skęsta todėl, kad visi žinantys, kas yra meilė ją laiko sau, neduodami nei valdžiai, nei artimui, nei ......

Ar Jūs kam esate davę savo meilės? Ir kaip tai darote? Pasidalinkite patirtimi. Gal įmanomas totalinis meilės spinduliavimas į visą mūsų šalį, kad ji sužydėtų kitomis spalvomis? :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: pažinimas - kas yra meilė?

Post by Rytė »

arciaas wrote:Ar Megre jus išmokė mylėti? O jeigu reikia pačiam išmokti - gal tai beveik nepasiekiama? Juk daugelis taip ir miršta nežinodami kas yra meilė.

Gal todėl mūsų Lietuvėlė ir skęsta todėl, kad visi žinantys, kas yra meilė ją laiko sau, neduodami nei valdžiai, nei artimui, nei ......

Ar Jūs kam esate davę savo meilės? Ir kaip tai darote? Pasidalinkite patirtimi. Gal įmanomas totalinis meilės spinduliavimas į visą mūsų šalį, kad ji sužydėtų kitomis spalvomis? :wink:
Kažkaip ironiškai rašai. :?

Mane pvz mylėti tikrai ne Megre išmokė. :lol: :lol: :lol:

Ir ką reiškia duoti meilę? Gal tiesiog mylėti? :wink:

Man regis, kad kiekvienas žmogus pats atranda, kas būtent jam yra meilė. Aš gi prieš kurį laiką supratau, kad tai - ne tik jausmas. Tai ir pagarba, pareiga, supratimas, dėmesys, rūpestis... Bet tai - mano supratimas. Kitų gal kitoks. Mano artimi žmonės tikrai jaučia, kad juos myliu. :)
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Na, taip. kažkaip neįprasta girdėti duodant, tiksliau suteikiant meilę.
Kodėl būtent taip parašiau? - Todėl, kad "tiesiog mylėti" yra gana sudėtingas jausmas. Tai kaip vienu metu ir duoti, ir gauti. Gal būt, būti joje, jaustis.

Juk yra skirtumas mylėti kitą (kažką) ir būti mylimam.
Sakyčiau tai šiek tiek panašu į energiją. Ją galima suteikti ir gauti. Meilės energija. A, ne?

Kaip Loreta rašė:
vienas kitame atspindeti meile
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Ne taip jau paprasta, Bastute;)
Kuo ivairiapusiskesnis reiskinys, tuo daugiau jam budu apsakyt, tuo daugiau jame pasleptu dalyku, subjektyvumo irgi.
Tavo minimas "atvirumas pasauliui" tooookia talpi ir subjektyvi savoka.Va cia ir kyla pavojus po graziomis savokomis pasislapstyti.Nesiekiant to samoningai.
Post Reply