Nenoriu būti mėsaėdis arba kaip tapti vegetaru?

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

O kaip dėl kraujo grupės ir maisto derinimo? Tada juk pirmos grupės atstovams daiginti kviečiai - ypač nerekomenduotinas reikalas.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Pats geriausias Dietalogas tai Jūsų organizmas.
Kaip sako Anastasija.

O kaip gyvenant mūsų sąlygom galima tą padaryti nusistatyti kaip ir ko mums reikia valgyti? Patiems nusistatyti?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Ingrida, o ar tau neatrodo, kad dietos pagal kraujo gruper - tai dar vienas bandymas žmogui ribas nubrėžt. Tas galima -tas kenkia. :shock:

Jei jau taip, tai man, kaip 1 grupės atstovei tik būt ir būt mėsaėde. O nuo pat vaikystės jos nenorėjau. Ir ne tik tai. Beje, ten rašoma, kodėl pirmai grupei labiausiai mėsa tinka: nes tie žmonės pačių pirmųjų palikuonys. O tada (knygoj taip parašyta) buvo vien mėsaėdžiai puslaukiniai. Na, bet ar taip mums Anastasija pasakoja? Gal tada atvirkščiai? Pirma grupė -vegetarai, valgantys tik gamtos produktus (bet dar nenaudojantys javų, kurių gal tada neaugino). Antra grupė - jau ir javus įtraukia ir t.t. :roll:
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

O kaip gyvenant mūsų sąlygom galima tą padaryti nusistatyti kaip ir ko mums reikia valgyti? Patiems nusistatyti?
http://www.dachnikam.ru/kurdyumov/esse/ ... tanie0.php
rusu k.

Tai Kurdiumovo patirtis, kol kas teoriskai pritariu, bandysiu praktiskai
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

Apie kraujo grupes prabilau, nes labai jau vis čia perša daigintus kviečius.

Apie savo patirtį:
antras dešimtmetis vegetarė. seniau dar ir sveikuolė buvau.
dabar klausau savo vidaus, ko noriu, o ko ne.
be abejo, buvau ir aš įtikinta, kad daiginti kviečiai - pasaulio bokštas. ir daiginau, ir patiekalus ruošiau, ir vis jaučiau, kad čia kažkas ne taip. jie tokie reikalingi, nepamainomi, o jų nenoriu. valgiau, valgiau, bet mano žarnytėm nebuvo gerai. paskui dar ugtelėjau ir daugiau intuicijos pradėjau klausyt.
o paskui gavau dovanų knygą apie tas grupes. ir pasirodo pagal tą knygą man jie netinka.
išvada: intuicija ir dar kartą nuojauta, o ne joks piršimas. o jei užsinori savo vaikams per prievartą ką nors įsiūlyt, tai galima ir pamastyt, gal jie neatsitiktinai kažko nenori ( man vaikystėje taip buvo su riešutais )
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Kelios pastabos dėl:

http://www.dachnikam.ru/kurdyumov/esse/ ... tanie0.php

Perskaičiau pirmą puslapį. Dėl badavimo ir bėgimo - atsargiai. Nepersistenkite. Ne visiems vienodai tinka. Yra teigiamos patirtys (Bregas ir t.t.), yra ir neigiamos, apie kurias knygų nerašo. Ajurveda sako, kad Vatos (oro, vėjo) konstitucijos žmonėms bėgti netinka, o badauti galima ne ilgiau kaip parą ir jokiu būdu ne sausai. Priešingu atveju galite išvesti iš pusiausvyros organizmą ir turėti problemų. Geresnė priemonė yra mažiau teršti organizmą. Aišku, jeigu Vata per mėnesį du kartus po parą pabadaus, ar lengvai pabėgios porą kartu per savaitę, tikrai nieko nenutiks.

Žalias maistas. Aišku, toks maistas turi daugiausiai gyvybinės energijos. Bet puikiai žinome, kas atsitiks, jeigu valgysime žalias (nevirtas) pupeles. Esmė yra - kaip maistas įsisavinamas. Jeigu žalias maistas blogai virškinamas, organizmui gali būti daugiau žalos, negu valgant virtą maistą, kuris turi mažiau gyvybinės energijos.

Esame individualūs. Ne visiems viskas vienodai tinka.

Dar apie dietas pagal kraujo grupes. Teiginys, kad pirma grupė būtinai turi valgyti mėsą (kas apskritai prieštarauja pačiai žmogaus prigimčiai) kelia didelių didelių įtarimų. Ar tai nebus naujas mėginimas "moksliškai" pagrįsti sau patogų gyvenimo būdą.

Romas J.
Irena-irocka
Posts: 460
Joined: Thu 02 27, 2003, 14:50
Location: Vilnius

Post by Irena-irocka »

eee Romai, na tu cia ir pasakei, nejau manai, kad kazkas stacia galva puls i badavima ir panasiai?..
Nejau mani, kad zmones nesupranta, kad viskas yra individualu...

Tiesiog Mindaugas klause kaip padaryti taip, kad organizmas pats suprastu ko jam reikia, tai nurodziau pirmini sltini, is kurio supratau (arba radau dar viena patvirtinima), kad is pradziu reikia isvalyti savo organiza, leisti jam gyventi laisvai ir pan. o po to jis nustebins mus savo suprtatingumu ir sugebejimu svimi pasirupinti...


Zmones viska visada patis zino, tik jiems reikia stimulo, gal patvirtinimo, palaikymo...
:D Tegu svajonės pildosi! :D
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Įtariu, kad ne visi supranta, kitaip nebūčiau pamokslavęs. Man pačiam reikėjo nemažai pagyventi, kol supratau.

Romas J.
Nerija
Posts: 24
Joined: Wed 10 30, 2002, 11:18
Location: Kaunas
Contact:

Kas tinka, kas ne

Post by Nerija »

Na vienas is nustatymo budu, ar tinka produktas tavo organizmui, tai pasidaryti svytuokle ir gale pakabinti gintariuka arba kiti kabina aukso zieda.
Tada patiekala pasidedi pries save ir laikai svytuokle virs jo. Jei svytuokle ima judet i tave-tai maistas tinkamas, jei lygiagreciai tau-netinkamas, jei ratu-pasirinkimo laisve.
Labai geras budas atsirenkant is pievos zoles, kurios tau tinkamos, kurios ne.
Gyvenimas yra grazus!
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Aha, o jei to maisto nori, bet švytuoklė nesiūbuoja-pats ją pamaskatuoji? :)
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Aha, o jei to maisto nori, bet švytuoklė nesiūbuoja-pats ją pamaskatuoji?
Girdėjau, kad dažnai būna taip, kad kaip giliai viduje nori taip švytuoklė ir juda. Tai kaip čia yra?
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Re: Kas tinka, kas ne

Post by Rytė »

Nerija wrote:Na vienas is nustatymo budu, ar tinka produktas tavo organizmui, tai pasidaryti svytuokle ir gale pakabinti gintariuka arba kiti kabina aukso zieda.
Tada patiekala pasidedi pries save ir laikai svytuokle virs jo. Jei svytuokle ima judet i tave-tai maistas tinkamas, jei lygiagreciai tau-netinkamas, jei ratu-pasirinkimo laisve.
Labai geras budas atsirenkant is pievos zoles, kurios tau tinkamos, kurios ne.

Na na: bandžiau tą būdą. Kažko man tinkami pasirodė tie produktai,kuriuos ir taip valgau, mėgstu. Ir cukrus ,saldumynai tame tarpe. :lol: :lol: :lol: Arba mano rankytė pati judėjo, arba tai kaži kiek tinkamas būdas... Nemanau,kad saldumynai labai jau sveika. O gal man tinka? :wink:
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Loreta, paskutines žinutes abi rašėm tuo pačiu metu :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

:lol: :lol: :lol:
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Taigi,taigi, su tomis švytuoklėmis man nutiko anekdotas: pagavo azartas
išbandyti šį metodą, puoliau visus buto kampus matuoti, paskui ir prie maisto perėjau. :P Taip smagu pasidarė, kad aš gerai atseit"jaučiu":
kur švytuoklė geriausias zonas parodė, ten ir aš mėgstu laiką leisti.
Po kurio laiko padariau eksperimentą- virš tos pačios vietos laikydama švytuoklę tiesiog panorėjau, kad ji vienaip ar kitaip judėtų, ir, mano nuostabai švytuoklė tenkino visus mano įgeidžius. :P :D :P
(švytuoklę stengiausi laikyti labai sąžiningai, savęs juk neapgausi)
Turbūt šio meno reikia pasimokyti, išmokti atskirti subjektyvius ir objektyvius parodymus.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Turbūt šio meno reikia pasimokyti, išmokti atskirti subjektyvius ir objektyvius parodymus.
Vat būtent :)
Ir mane kažkada buvo pagavęs didžiulis azartas. Iškart kokį 100 klausimų uždaviau švytuoklei. Mano džiaugsmui irgi beveik viską rodė teigiamai. O jau vėliau vienas žmogus man patarė su švytuokle elgtis atsargiai, nepersistengti, iškart neužduoti jai daug klausimų.
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Re: Mitas

Post by Neringa »

Laimis Zmuida wrote:Mitas cia yra sukurtas apie tuos B12 vitaminus. Zmogaus organizmas sugeba pats susintetinti ir pasigaminti visus jam reikiamus vitaminus, o kazkokios jegos (itariu farmacijos stukturas ir farmakologijos moksla) bando zmones itikinti, jog B12 reikia vartoti papildomai. Kam nuo to geriau, kad zmogus vartoja B12? Manau, vertingiausia farmacijos imonems. Nemaciau nei vieno zmogaus, kuris del B12 vartojimo tapo kokiu nors nuostabesniu nei nevartojantis. Zinoma, kad reklamose ir kitur bandoma skleisti nuomone, jog be papildomu vitaminu zmogus negali normaliai gyventi, taciau paziurekim ar taip is tikruju yra.

Nesistengiau cia apkaltinti konkreciu farmakologu. Farmacininkai cia lovoj apsiverstu isgirde mane taip kalbant. Taip, nes jie nekalti. Taciau musu civilizacijos sistema veikia taip (itraukdama ir farmakologus butent sioje vietoje), kad pinigus is vienu paima, o kitiems atiduoda ir dar dali reklamai ismeta.
Paskaicius sita istraukele man panoro truputi visgi patersti farmacininku gera varda. Mano pazistamas zmogus dalyvavo farmacininku baliuje ir atraportavo viena is tostu :"Kad visi sirgtu!!!". Nuo to laiko stengiuosi realistiskiau ziureti i farmacija ir medicina. Gaunasi praktiskai kaip juodas humoras.
Neringa
Posts: 590
Joined: Tue 02 04, 2003, 20:30
Location: Vilnius

Post by Neringa »

Romas wrote:Pats pirmasis energijos šaltinis po žiemos - beržų sula.
Po to dilgėlės, kiaulpienės, galbūt garšvos (neesu įsitikinęs).

Romas J.
Norejau, Romai, paklausti, ar nekenkia medziui jeigu jo sula imi?
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Jeigu saikingai, manau, kad ne.

Labai tiksliai atsakyti yra sunku. Galima svarstyti visaip. Gal pakenks, ir beržas išskleis vienu lapeliu mažiau. O gal "apsidžiaugs", kad gali būti žmogui naudingas, ir pasiims iš žemės tiek, kiek jam reikia.

Imant moralinę šio reikalo pusę, reikėtų nagrinėti klausimą, kam tarnauja (kam skirti) augalai.
Aurelijus
Posts: 17
Joined: Mon 08 04, 2003, 15:02
Location: prie Šiaulių

Post by Aurelijus »

O be berzu ir klevu, ar duoda koks medis sula? Kurio medzio sula vertingesne?
Post Reply