Pažinimo kelias. Kas yra tikėjimas. Kas yra menas

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Aš irgi kažką panašaus pastebėjau.
Reikia imtis gelbėti žemę jei ją supranti,nesvarbu ar tu tą žmogų šalia esantį supranti ar nesupranti.
Arciaas tu mums sakai spręsti matematikos uždavinį kurio dar nesuprantame,o tas uždavinys kurį suprantame dar tik pradėtas spręsti,o tu jau duodi kitą tai kaip tu manai taip daryti,aš taip nepajėgčiau.Reikia mokytis iš širdies iš savęs iš žmonių,o ne iš knygos,knygą gali paskaityti padaryti išvadas ir tik tada kažką daryti.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Briedis wrote: ....O gal pavyko tai išmatuot arba nufotografuot? ....
Užuot knaisiojąsi po visiškai mums nesuprantamus dalykus ir vaidinę labai protingus, geriau pasidžiaukim didžiausia gyvenimo vertybe- pačiu gyvenimu. Kiekviena jo akimirka daugiau niekada nepasikartos.
Būtent ir matyti, ir išmatuoti, ir daug ką. O pats kažkaip per greitai darai išvadas. Juk aš niekur berods nerašiau apie savo patyrimus. Tai kaip gali imtis spręsti?

....Pirma atskleisk.... :wink:
jasmin
Posts: 653
Joined: Thu 05 22, 2003, 17:17

Post by jasmin »

o Tu pats arciaas parašyk, užuot slėpynių žaidęs :D :h: :H :lol: :) :wink:
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

arciaas wrote:Labai įdomiai čia parašinėjate. Ar lygiai taip ir mąstote, jaučiate?

"Jeigu į prišiukšlintą vietą pasodinsite gėlių, tai ta vietas nuo to pasidarys graži, švari ir maloni? Jeigu dar pridėsite į ten meilės, bet nieko netvarkysite - kas nuo to pagerės? "
:D :D :D
As visada kalbu tai, ka mastau ir jauciu. Zmogus apsimesdamas tik save apgaudineja.
Mes visa laika laviruojame tarp keliu realybiu: sio, daiktinio pasaulio, musu vidinio pasaulio, sapnu tikroves... Visos sios busenos pastoviai mums pulsuoja ziniomis. Jeigu dar prie to mes sugebame spinduliuoti meile, tai kurybine mintis gali toli siekti.
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

Na, arciaas, jeigu tau pavyko tai išmatuot, tuomet sveikinu ! Esi pirmas.
Gal iš tikrųjų galėtumei parašyt aiškiau? Nejaugi tu vertini žmones pagal tai kiek jie žino? Žinių poreikio kilmę labai lengva atsekti. Pvz.: kol žmogus sveikas ir stiprus- jis negalvoja apie savo fiziologiją ar pan. Kai suserga- jam prireikia medicinos žinių. Kol sugeba betarpiškai bendrauti su pasauliu, jausti jį visa savo esybe, jam nereikia jokių mokslų. Kai tas ryšys nutrūksta- žmogus susidomi pasaulio sandara. Žinioms galo nėra. Apie žmogaus gyvenimo vertę reikėtų spręsti pagal tai, kiek jis jaučiasi laimingas( aš taip manau), o ne pagal jo ieškojimų amplitudę. Aš puikiausiai galiu pasimokyti ir iš medžio, besistiebiančio į Saulę, ir iš zylės, dar žiemai nesibaigus jau traukiančios tuoktuvių giesmę, ir manęs visiškai nedomina jų žinojimo lygis. Visos mūsų žinios ir paaiškinimai yra niekas prieš prigimties galią. Daug naudingiau pajusti ją, nei protu ieškoti jos veikimo principų. Linkiu sėkmės ieškant savosios tiesos.
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Gabriukas wrote:o Tu pats arciaas parašyk, užuot slėpynių žaidęs :D :h: :H :lol: :) :wink:
Kadangi mano:
...gėlių darželis kaup savartynas...
ir dar:
...tu mane pykini su savo požiūriu.Viskas aš pasakiau ką galvju.O tu savo tų davatkavimų ir bėdų gali nedėstyt.
tai pasiliksiu savo mintis prie savęs.
Jeigu tikrai taip apie mane galvojate, o gal net ir žinote, tai galiu ir patylėti.

Šiaip jaučiasi iš kai kurių pašaipi gaidelė. Kodėl aš turėčiau kažką pasakoti, jei jūs turite tam išankstinę nuostatą?
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Aš tikrai nenoriu būt nusistačius.Aš visokių nuomonių esu girdėjus,bet tokios kaip arciaas tikrai ne.Todėl ir sureagavau taip kaip nederėtų.
Arciaas aš savaime kažkaip tavo nuo pirmo iki paskutinio žodžio neprisiimu,kaip sutikimo su tuo,na tiesiog taip savaime išėjo ir tiek.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Briedi, apie zmogaus gyvenimo verte galima spresti oi kaip ivairiai:) Absoliuciai sujektyvus matmuo, manau.
O jei kalbeti apie pazinima..mano viduje visada sutare dvi asmenybes-labai racionali ir gyvenanti tikejimu bei pajautomis,todel man visad atrodo, kad i bet kuri reiskini reikia ziureti ivairiausiais kampais, kol gebesi suvokti visuma.Gyvenant vien pajautomis ir emocijomis, labai lengva susigyventi su iliuzija, kad va, dabar as viska suvokiu, pasaulis atsivere man, tai yra tikrasis zinojimas.Taip gimsta fanatikai. O gyvenant vien logika-gimsta mokslininkai:) Arciaas, o kaip atpazinti sirdies balsa...hm..as manau, kad tam reikia labai ilgai klausytis, lavinti ji, na, kaip vaikscioti, kad mokomes ir tik po labai ilgo laiko as galesiu sakyti, kad jau atskiriu sirdies balsa nuo savo ego apraisku.
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Dina, dėkui tau už supratimą.
Tu, galima sakyti, už mane atsakei :wink: . Žmoguje turi būti ir realus, ir jausminis - dvasinis pradas. Negalima nei vieno išmesti, nei kito.

Širdies balsas, mano manymu, yra ir vieno ir kito lydinys. Nes tik šviesus, atviras protas gali suvokti, kad balsas ateina iš širdies.
Minčių gali būti iš visur... Tai labai ilga ir gili tema.
Jeigu esi susidūręs su vienu, kitu variantu, tai tikrai negali pasakyti kas yra tikra. O kai esi susdūręs su daugybe, tada jau gali kažką spręsti.
Tam taip pat yra būtina patirtis. Ir gyvenimiška, ir jausminė, ir suvokimo...
Šnekėti apie širdies balsą iš knygų būtų netikslu. Reikia tai patirti..
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Mano požiūrio tikslas ir yra visapusiškumas, globališkumas.
Tik galėdamas įsikūnyti į žmogų gali spręsti ar jis teisus, ar ne, ir ką jis žino, jaučia, supranta.
Požiūris iš šalies bus dažniausiai neteisingas.


______________________________________________

"Stebėk, suprask, įsivaizduok, patirk". Tai šiek tiek pakeista frazė iš "Minčių fontano"
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Tai taip išeina,kad visai nereikia galvoti.nes reiškiasi kad tu neteisingai apie kitą galvoji.
O šiaip gali pasakyti ką galvoji,nes taip ir bus mes taves nesuprasim.
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Kai kuriems žmonėms prireikė poros metų, kad išpasakočiau ką, kaip, ir apie ką galvoju. Tai dar nieko nereiškia.

Juk koks skirtumas kaip veikia televizorius - svarbu moki juo naudotis ir žinai ką jis tau gali duoti.
Liūtaširdė
Posts: 538
Joined: Sun 08 07, 2005, 10:45
Location: Alytus

Post by Liūtaširdė »

Aš nemanau,kad tu televizorius,o gal???
Aš ne liūtukė,bet širdis tokia...
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Siūlyčiau išmokti mąstyti, suvokti lygiagrečiai keliomis linijomis.
Gyvenime viskas yra labai susiję, gal net daugiau, nei įsivaizduojame.
Tuomet labai gerai suprasite analogijas, jų prasmę ir galią.

Pvz: žmogus - veidrodis.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Cia prisiminiau filma "Filadelfijos eksperimentas"
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Truputį paaiškinsiu.
Žmogus - veidrodis sugeba pašnekovui parodyti jį patį, pats likdamas visiškai nesuprastas, neatpažintas. Gal net nematomas.

Analogija apie televizorių yra tam, kad susigaudyti, kad žmogaus vidus yra TOKS Sudėtingas, kad jo išsiaiškinti beveik neįmanoma, o gal ir nereikia. Svarbu žinoti, kad jis nekenkia, geriau kai padeda.
Last edited by arciaas on Wed 02 15, 2006, 20:00, edited 1 time in total.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Cia tu graziai, Arciaas destai
arciaas
Posts: 59
Joined: Wed 01 18, 2006, 10:31
Contact:

Post by arciaas »

Gerų švenčių!

Ir tų, kurios praėjo :love: ir tų, kurios bus :wink: .
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Dekui! Tave ir visus puikius sios svetaines lankytojus taip pat su sventem!
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Post by loreta »

Esi linksma ir kurybinga siela, Bastute! :D
Post Reply