Nendriniai stogai

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
Vileine
Pranešimai: 193
Užsiregistravo: Pen 04 08, 2005, 9:34
Miestas: Kaunas

Nendriniai stogai

Standartinė Vileine »

Internete radau tokios lietuviškos informacijos apie nendrinius stogus. Kas domisi, gal jau seniausiai čia viską perskaitė. O gal ir ne.
Taigi – dėl degumo:
NEDEGANTIS STOGAS
Beveik visos stogo dangos rūšys gali užsidegti. Panašiai kaip medienos gaminiai, nendrinės dangos užsidegimo galimybė kelia nemažą rūpestį. Tačiau atsiradus įvairiems šiuolaikiškiems ugnies antipirenams, ši rizika labai sumažėjo ir pasidarė ne didesnė už kitos tradicinės dangos užsidegimo riziką.
UAB "Damava" naudoja "Magma Firestop" modelio antipirenus, sukurtus specialiai pastatams su nendrine stogo danga. Kaip įgaliotas kompanijos "Magma International B.V." atstovas, UAB "Damava" su specialiai apmokytais darbuotojais, aprūpins jus visa naudojimosi instrukcija, nurodydama tinkamą kiekvieno antipireno paskirtį. Jų yra du porūšiai - išorinis ir vidinis.
Išoriniu antipirenu purškiama tiesiog į stogo paviršių. Juo ne tik sukuriamas atsparumas ugniai, bet ir vandens atstūmimo savybės. Šis įsigeriantis produktas nenusiplauna ir yra speciali nušarminimo apsauga. Vidinis antipirenas naudojamas vidinės nendrinio stogo dangos bei ją laikančių sijų apsaugai nuo ugnies.
Nors stogas po purškimo gali būti saugus net 10 metų, mūsų bendrovė rekomenduoja tikrinti stogą kas 5 metus, kad nuolat būtų palaikomas pakankamas saugumo lygis, atitinkantis aukščiausią įvertinimą.
Vidinis purškimas nereikalauja papildomos priežiūros, jeigu vidinė stogo danga ar vidinė stogo konstrukcija nėra tiesiogiai veikiama lauko oro sąlygų.
"Magma Firestop" antipirenas yra netoksinis, biologiškai nepavojingas, bekvapis, nenukrentantis nuo apipurkšto paviršiaus, bei jokiais būdais neįtakojantis kitų medžiagų. Jis greitai įsigeria bei išdžiūsta (max per 3 valandas) ir minimaliai veikia aplinką. Šis antipirenas gaminamas pagal ISO 9002 standartus.
Radau tą firmą, kuri pagamino priemonę stogų iš natūralių medžiagų ir kitų degių gaminių degumui mažinti, taip pat vandens pralaidumui mažinti. Sudėtinės dalys neįvardintos, tačiau jie teigia , kad priemonė netoksinė ir ekologiška .

O čia kai kurių lietuvos firmų, įrengiančių nendrinius, o kai kur – ir skiedrinius stogus.

http://www.damava.lt/

http://www.evta.lt/

http://www.tomaldras.lt/

O štai , kokie renginiai numatomi Buities muziejuje:

LIETUVOS LIAUDIES BUITIES MUZIEJUJE VYKDOMI PROJEKTAI

2006 m. Lietuvos liaudies buities muziejuje bus įgyvendinami Etninės kultūros ir regionų kultūros rėmimo fondo ir
Kultūros ir sporto rėmimo fondo remiami projektai.

“Nendriniai stogai. Gyvosios tradicijos tąsa” – šiuo projektu lankytojams ir
specialistams bus pristatoma senoji nendrinė stogdengystė.

Būtų įdomu sudalyvauti. Tikiuosi, dar nepražiopsota
Vileine
Pranešimai: 193
Užsiregistravo: Pen 04 08, 2005, 9:34
Miestas: Kaunas

Standartinė Vileine »

Ir dar. Tokio stogo kaina 1 m2 - apie 175 Lt. Per paskutinius metus kainos , kaip žinome, pakilo daug kam. Taipogi ir stogų kainos pakilo apie 20%. Vadinasi, nereikia tempti gumos. O aš dar pinigų nepradėjau taupyti :( .
Skelbti atsakymą