Lietuvos vilkai

Moderatoriai: Rolandas, Visi tvarkytojai

Skelbti atsakymą
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Lietuvos vilkai

Standartinė jasmin »

Na, jei jau užsiimama Kanados ruonių gelbėjimu :), tai gal turite minčių, kaip galima būtų prisidėti prie Lietuvos vilkų išsaugojimo? :) hmm.. :) Žinau, kad naivu, bet.. :)


Žaliųjų puslapyje apie vilkus:
http://www.zalieji.lt/temos/Vilkas

Straipsnelio ištrauka iš ten:
2005-06-12 Nužudyta dar 50 vilkų
Jau keleri metai iš eilės medžiotojai sunaikina iki 50 proc. vilkų populiacijos, nors, vilkų specialistų manymu, netgi toks medžioklės intensyvumas, kai sumedžiojama trečdalis žvėrių, gali veikti pražūtingai. Aplinkos ministerijos duomenimis, per praėjusį medžioklės sezoną nušauta dar 50 vilkų. Pagal 2004 metų vasario mėn. atliktą vilkų apskaitą, kurią koordinavo Kęstutis Pėtelis (Lietuvos žemės ūkio universitetas), Egidijus Bukelskis (Vilniaus universitetas) ir Eugenijus Tijušas (Aplinkos ministerija), vilkų Lietuvoje buvo likę tik 106.

Gal žinote ką nors apie Jungtinę nevyriausybinę vilkų apsaugos tarybą? Kaip jai sekasi, ar pavyksta ką nors nuveikti ir pan?.. Iš vis ar ką nors žinote apie tai daugiau?
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Standartinė jasmin »

Šios tarybos puslapis internete:
http://www.zvejone.lt/test/wolf/index.php

dar vienas puslapis apie vilkus:
http://www.ramuno-atelje.org/ltPage.php/30
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:? nu matot, kiek daug yra ka gelbeti - tuoj visas jegas atiduosiu uz visus kovodama, tfu tfu tfu per kairi peti (bo tada, kai visas jegas atidaviau ruoniams, vel biski apsirgau... :? ) Na, bet uz vilkus tai reikia siandie dar pagalvoti (mat siandien dar mintys materializuojasi :wink: ), taigi sakau, kad bus taip: bus labai apribota medziokle Lietuvoje, tuo labai susirupins Lietuvos valdzia, todel zymiai padauges vilku - misko sanitaru - populiacija, o taip pat ir kitu medziojamu zvereliu. Taip bus, nes as to noriu. AMEN :wink: .
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

...nes zmoniu sielos jau praregi - taip geriau rimuojas... :wink: :P :)
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:wink: :P :h:
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa »

Ačiū, kad parašėte šią informaciją. Situacija labai prasta. Labai norėčiau kad vilkai išgyventų.
darja
Pranešimai: 2703
Užsiregistravo: Šeš 02 07, 2004, 20:04
Miestas: Vilnius

Standartinė darja »

:? ir as noreciau ir todel taip ir bus, o ne kitaip (beje, prisiminkit, kad mano zodziai dabar pildosi 100 proc., jau nekalbant apie maldas - net nezinau, kas man cia dabar pasidare, matyt, kazkokia mistiniu galiu igijau, jau net zodi pasakyt bijau, kad ko nesupainiociau netycia, tfu tfu tfu per kairi peti... :wink: :roll: :P)
ArturasGeniu
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: Tre 07 18, 2007, 13:45
Miestas: Geniu km.

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė ArturasGeniu »

ar teko kam nors matyti vilką gamtoje ? Skaičiau apie juos, kad per nakti gali nubegti apie 150 km, grobio ieškodami. Lietuvos medžiotojai dažniausiai žudo gyvunelius savo malonumui. Kai sutrikdo gamtoje gyvunu pusiausvyrą, tai paskui per daug prisiveisia bebru ir kitu medeliu nugraužeju. Vilkai veisiasi tik tiek, kiek aplinkui yra maisto, paskui patys tarpusavyje pradeda kovoti del išgyvenimo, saugodami savo teritorijas. Jei naminiai gyvuliukai butu aptverti tvoromis, tai jie niekada žmonems nuostoliu nepadarytu. Vilko žudimas, tai tas pats kas erelio pražudymas, nes jie reguliuoja silpnesniu gyvuneliu skaičiu. Senoveje Lietuvoje buvo labai daug vilku, bet ir kitu žvereliu netrukdavo. Vilkus pradejo žudyti, nes žmones tingejo aptverti ir apsaugoti savo naminius gyvuliukus. Kam tverti tvoras, jei nušaovei vilka ir problemos nera. Nebent tik segančius pasiutlige žveris, kurie pultu ant žmoniu, galetu pareguliuoti medžiotojai. Sveiki vilkai sliapiasi diena nuo žmoniu ir nesirodo, jie labai jaučia aplinkiniu nuotaikas ir buna atsargus.
eituwis
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 10 11, 2007, 15:32

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė eituwis »

Vilkus medžioja dėl kailių, kurių kaina siekia nuo 600-2000 Lt. Jei didelis ir gerai išdirbtas, tai gali siekti ir 3000-4000.
Pirmas, bet gan lėtas sprendimas būtų teigiamos nuomonės apie vilkus formavimas. Dabar vilkas - tai tamsos ir blogio įsikūnijimas. Netgi pasakose apie tai labai dažnai užsimenama.
Antras sprendimas, tai rezervatų kūrimas, kuriuose visiškai būtų uždrausta vilkų medžioklė, o pažeidėjams griežtos piniginės bausmės, daug kartų viršijančios kailių kainą arba laisvės apribojimas.
Tačiau kaži ar įmanomas antrasis būdas, kol vyriausybėje ir teisinėje sistemoje sėdi mafija... Jie nieko nedaro, kad būtų sustabdyta korupcija, "karas keliuose" ir apskritai nesirūpina teisingumu, o tik pinigais. Apskritai efektyviausia priemonė būtų brakonieriaus Linčo teismas, bet čia jau kraštutinumas :gigi:
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
Ramune
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: Ket 10 12, 2006, 11:29
Miestas: Klaipeda

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė Ramune »

Ir man skaudu, kad medziotojai-brakonieriai (kitaip ju nepavadinsi ziurint i ju darbelius giriose)taip neatsakingai ir ziauriai elgiasi su vilkais, ir ne tik su jais, bet ir su visa misku gyvunija. Negi jiems parduotuvese neuztenka priverstu mesos kalnu? I juos pasiziurejus nepasakytum, kad skustusi maisto stoka, o gal is bado tinsta? Kai per TV pamatai, is kart supranti, kad nebeturi ka veikti tie visi cinovnikai ir tsakant verslininkai, tada atranda hoby- iteisintai zudyti gyvunus, kuriu beveik nebera miskuose. O dabar medziokle vel labai madinga.
Ar daug belike briedziu, elniu, vilku, stirnyciu...? Lai patys veisia savo ikurtuose veislynuose ir tada smaginasi zudymu... Vienas vyro pazystamas yra medziotojas, tai as jam uzdaviau panasiu klausimu, i ka jis atsake- kad as net neisivaizduoju, kaip stirnos naikina zmoniu paselius! kiek zalos jos padaro zmonems! Bet pavardinus kitus gyvunus, jis tiesiog pasake, kad jam labai patinka medzioti, tai neatsiejama jo gyvenimo dalis.
Ir ka gali padaryti? Negi tiek daug pas mus miskuose gyvunijos, kad ju populiacijas taip reikia reguliuoti?
ArturasGeniu
Pranešimai: 112
Užsiregistravo: Tre 07 18, 2007, 13:45
Miestas: Geniu km.

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė ArturasGeniu »

medžiotoju iranga, amunicija, automobiliai, mokesčiai už leidimus, narystes, licenzijas, varovu samdymas, žveriu maitinimas, norint prisivilioti ir pan... kainuoja milžiniškus pinigelius. tai paparastam, kukliam žmogui neikandama. Žveriukus žudo tik pasiturintys žmones, savo malonumui, tai ju hobi:- ligos-priklausomybes forma nuo adrenalino, šnapso, kitu pojučiu... Del žvereliu padaromu nuostoliu liaudies ukiui, tai pats susiduriau ir galiu tai patvirtinti, bet norečiau tureti galimybe apsitverti savo sklypą, kol užaugs mano pasodinti medeliai, bet veliau, tvoros nereiketu ir šakeliu viršunes galetu stirnos kramsnoti, nepadarydamos nuostolio kamienams. Vat jei turečiau šalia vilku šeimynelę, tai ir tvoros nereiketu :) butu kam saugoti jaunuolyną. Pernai buvo užsiveisę bebriukai, tai jie viską šienaudavo iš eiles: namo statybai, maistui dabar, atsargoms i prieki ir gal pravers, nes dantys niežti... :) Gamtoje ju kieki reguliuoja vienintelis tik vilkas. Tikrai vilku dabar nemedžioja del kailiu. Kam tas kailis, kad kabetu ant sienos, butu apie ką pasigirti kitiems? Juk jie žudomi tam pačiam egoistiniam malonumui patenkinti. Pažistu medžiotoją, kuris nušove net vandens žiurkę savo malonumui, kuri visai ne prie ko, bet jos mirtis suteike malonaus adrenalino žudikui, kuris bet ką nupiltu, kas tik juda, jei jo nenubaustu šiuolaikiniai mafijozu istatymai. Jei susikurtu dideli giminiu sodybu masyvai, jie butu itraukti i valstybiu saugomu teritoriju sarašą kaip rezervatai, tai pavyktu užveisti vilku ir kitokiu gyvuliuku, kuriuos imanoma butu ten išsaugoti ir jie turetu kur pasislepti nuo brakušu-medžiotoju.
Ramune
Pranešimai: 113
Užsiregistravo: Ket 10 12, 2006, 11:29
Miestas: Klaipeda

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė Ramune »

Taip, sutinku! Kuo daugiau sodybu, tuo daugiau tvarkos (+) . Is patirties sakau. Musu sodyba ribojasi su nedidele upike. Joje anksciau ( remiuosi kaimynu pasakojimais) buvo apstu upetakiu, ziobriu, negiu ir veziu. Rudeni uzsukdavo nersti lasisos. Dabar vos viena kita pamatai praplaukiancia, nes aplinkiniai uoliai darbuodavosi elektra( matyt reguliuodavo ypac tuomet gausias zuvu populiacijas). Kai atsiradom mes, labai greit leidom suprasti kad pasaliniu( populiaciju reguliutoju) apsilankymai nepageidaujami, tai kelis metus is eiles galim nuo kranto ziureti bent jau i kelias atsiradusias negiu nerstavietes.Paleidom veziu, tikimes kad is leto bet veisis. Pasiekimai nedideli, bet akivaizdus!
O soda nuo zuikiuku ir stirnikiu gerai apsaugo du vokieciu aviganiai, nors sodas ribojasi su misku ir yra neapvertas. Prisipazinsiu, kai girdziu medziotoju-brakonieriu suvius miske, taip norisi sunimis uzsiundyti, kad jiems siknas gerai iskandiotu :x
Anzelina
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket 03 13, 2008, 21:48

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė Anzelina »

sveiki visi,
ka tik prisijungiau.

Vilkai mane domino visada.Esu rasiusi i visus tinklapius aie
vilku issaugojima.Bet kas blogiausia,kad musu niekas ne-
kas negirdi.Aplamai Lietuvos miskuose bloga padetis su
ivairiomis gyvunu populiacijomis.Ar jus dabar kas matete
vilka gamtoje is arciau? Man daug metu jau neteko jo ma-
tyti.O taip noretusi,kad jie sugriztu vel.
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė jasmin »

dar tik kuriamas puslapis http://www.vilkai.lt

Asociaciją "Baltijos vilkas" galite paremti pervesdami savo 2 procentus. Žr. Apie mus, Gamtos apsaugos asociacija "Baltijos vilkas", Parama. Ten taip pat galite pasiskaityti apie kitus prisidėjimo prie veiklos būdus.


(Beje, dar dėl 2 procentų, jei dar nepervedėte, na ir nenorite skirti "Baltijos vilkui", tai pasidairykite, yra daug kitų nevyriausybinių, kitokių organizacijų, kurių veiklą galite paremti ir jums papildomai tai nekainuos nei lito).
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė jasmin »

Baltijos vilkas renka paramą dviems dalykams:

ūkininko žinynui apie naminių gyvulių apsaugą nuo vilkų
http://www.vilkai.lt/?4742f6832e07b30fb ... d5b3489f12
ir Podhalės aviganių veislynui
http://www.vilkai.lt/?4742f6832e07b30fb ... 19dbc8a35b
Eividas
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: Ket 09 30, 2010, 16:51

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė Eividas »

manau reiktu daugiau skirti dėmesį į medžiotojų draugijas, pažiūrėti ką jie iš tikrųjų medžioja. :lol: :lol: :lol:
briedis
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: Pen 01 06, 2006, 2:03

Re: Lietuvos vilkai

Standartinė briedis »

Tai visi žino, ką medžioja. Ir ką siūlai?
jasmin
Pranešimai: 653
Užsiregistravo: Ket 05 22, 2003, 17:17

Standartinė jasmin »

Skelbti atsakymą