Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

Ar reikalingi šitie dalykai ?

Taip
24
75%
Ne
8
25%
 
Total votes: 32

JsT
Posts: 14
Joined: Mon 08 21, 2006, 22:37
Location: Chicago

Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by JsT »

cia galite klausti klausimus apie visus situs dalikus, ar ju reikia ar ne, ir kaip galetume juos tureti.
Last edited by JsT on Thu 10 12, 2006, 21:30, edited 2 times in total.
JsT
Posts: 14
Joined: Mon 08 21, 2006, 22:37
Location: Chicago

Post by JsT »

stai ka esu as isgalvojas del situ dalyku. bet viskam reikia pingu.

Elektra - gautume is generatoriu, yra tokiu kur gali pats prisukti ir kasiek elektros prigamina tik neaisku kiek, yra kur is saule isgauni, eletra gali buti isgauta is bet ko kas juda, pvz upe bega ir suka ir tas gamina eletra, arba vejas. benzininiu generatoriu negalim naudoti nes reikia benzo, garsus ir tersia gamta. ir dar kaska esu girdejas bet nzn ar cia tiesa kur yra generatorei kur patis gamina elektra ant savo varimo ir naudojimo.

Vandeni - is suliniu pumpuotume ir galetume tureti namuose dusus, vones ir kriaukles, bet reiketu pravedineti vamzdzius. turedami elektra geltume silta vandeni tureti.

Sildimas - elektra turedami galetume gauti sildimo ivaireis budais, o jeigu nera elektros tai kurenamos malkos.

Tuoletai - reiketu kasti ir deti irgi vamzdzius, kurie butu prijunkti prie dideliu backu kaskur ir tos backos turi buti valomos kas kokius 2 metus, arba kaskur tureti iskase duobe dydele kur butu viskas ismetama.
arba galetume visi isikase sikti i duobe ir uzkasti. mysti kur norim.
Rolandas
Posts: 101
Joined: Tue 01 21, 2003, 3:50
Location: kažkur anapus

Post by Rolandas »

Šitą balsavimą manau būtų geriau išskaidyti į keturis. O ne viską suplakti į krūvą.
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Elektra - ji pavojinga sveikatai. Mūsų skrandžio raumenys reaguaja į el.lemputės įjungimą už šimto metrų. Sujaukia žmogaus nematomus laukus. <a href="http://www.kopos.lt/radiostezija/mok_biotr.php">(skaityti čia)</a> Išvada: Atsisakom.

Tualetai - koks yra dabar įprastas - meskit lauk. Paskaitykit apie tikrai gerą tualetą <a href="http://ekostogas.puslapiai.lt/stuff/kom ... c">čia.</a>

Dušas - gal ir patogu, tačiau ne taip patogu ir malonu kaip savas ežerėlis. Arba lietuviška pirtelė ant savo ežerėlio kranto :D

Šildymas - protingai pastatytas namas iš gerų žaliavų nereikalauja ypatingo šildymo. Tik debesuotesnę dieną pakurk jaukų židinį.
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Donatus wrote:Elektra - ji pavojinga sveikatai. Mūsų skrandžio raumenys reaguaja į el.lemputės įjungimą už šimto metrų. Sujaukia žmogaus nematomus laukus. <a href="http://www.kopos.lt/radiostezija/mok_biotr.php">(skaityti čia)</a> Išvada: Atsisakom.
Ačiū už nuorodą, jau mastau apie CRT monitoriaus keitimą į LCD
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Dėkoti reikia Bastai, ji pirma man atsiuntė tą nuorodą :wink:
Rolandas
Posts: 101
Joined: Tue 01 21, 2003, 3:50
Location: kažkur anapus

Post by Rolandas »

Aš nuo mažiuko pamenu kad kompaso parodymus įtakoja šalia esantys metalai...?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Parašykit kas nors kaip veikia CRT monitoriai (tai yra ne LCD).
Ir stacionarūs kompiuteriai.
Dievo karys
Posts: 398
Joined: Mon 07 25, 2005, 5:37

Post by Dievo karys »

crt monitoriai veikia kaip ir seni geri televizoriai

o kompiuteryje yra tiek elektronikos kad galima pavargti nagrinejant kiekviena komponenta atskirai
Mindaugas Lisauskas
Posts: 28
Joined: Wed 10 02, 2002, 23:58
Location: Kaunas

Post by Mindaugas Lisauskas »

Sveiki visi,

Mano keletas pastebėjimų apie elektros energija, elektros prietaisus.
Visi turetume žinoti, kad elektra tekėdama (gali ir neteketi, tuo metu nenaudojama, o tik būti įtampa laiduose) laidais apie elektros laidą sukuria elektrinį lauka. Šiam elektros laukui užfiksuoti yra specialūs prietaisai. Pvz ieškoti elektros laidų esančių po tinku ir panašiai. Taigi su tokiu prietaisu atlikau keletą eksperimentų. Apie senus elektros laidus šis laukas fiksuojamas maždaug 0,5-1 metro atstumu. Apie naujus elektros laidus šis laukas sumažėja iki 10-30 cm. Televizoriaus ekranas spinduliuoja toki lauka 2-3 metrai, senas monitorius taip pat 2-3 metrai. Ar yra būdų apsisaugoti nuo šio lauko. Taip yra. Visi pastebėjome, kad naujos rozetes turi ižeminimo papildomą šakutę. Taip tai visu elektros prietaisų įžeminimas. Dabar yra populiarios rozetes su ižeminimu-inulinimu, tačiau dažniausiai jas sumontavę elektrikai pamiršta prijungti įžeminimo laida. Kaip veikia neižeminti prietaisai? Kaip žinome šaldytuvas, kompiuteris, mikrobangė, skalbimo mašina ir dauguma kitų prietaisų turi metalinį korpusą. Dabar nauji šie prioetaisai turi ižeminimo papildomą šakutę, seni to neturėjo. Taigi naudojant tokį neįžemintą prietaisą apie jo metalinį korpusą susidaro taspatas elektrinis laukas. Jis būna 0,5-1 m atstumu. Taigi naudodami tiokius prietaisus ir gyvendami mažame bute praktiškai pastoviai esame šio elektrinio lauko veikime. Taspats laukas susidaro ir apie neižeminto stacionaraus kompiuterio metalinį korpusą ir monitorių. Taigi įžeminus šiuos prietaisus šis elektrinis laukas išnykstą. Uzdėjus ant seno monitoriaus tamsintą filtra ir prijungus ižeminimą elektrinio lauko spinduliavimas išnyksta iki 2-3 cm. Naujasni paprasti monitoriai turi ant ekrano ižeminimo tinklelį, taigi jei jis neižemintas, toks monitorius praktiškai veikia kaip ir senas monitorius.
Taip pat apie save ši lauką sukuria ir visi kiti elektros prietaisai, elektros lemputės, magnitafonai, plėjariai, lygintuvai, mikseriai ir t.t. Rekomenduočiau kuo mažiau naudoti elektros prietaisų, o jei jų naudojimas neišvengiamas, juos sustatyti buityje taip, kad kuo toliau nuo žmogaus buvimo vietos ir t.t.
Na nežinau ar suprantamai paaiškinau, jei kils kokiu klausimų galite klausti.
Mindaugas Lisauskas
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

Sveiki, aš ne į temą - gal galima būtų ištaisyti rašybos klaidas temos pavadinime šiuose žodžiuose :TUALETAI, ŠILDYMAS :)
Rolandas
Posts: 101
Joined: Tue 01 21, 2003, 3:50
Location: kažkur anapus

Post by Rolandas »

Ačiū! pataisėme :)
Dobė
Posts: 675
Joined: Mon 09 26, 2005, 8:58
Location: Vilnius

Post by Dobė »

:D :D :D
giedrioks26
Posts: 13
Joined: Wed 09 12, 2007, 8:47

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by giedrioks26 »

stai ka esu as isgalvojas del situ dalyku. bet viskam reikia pingu.

Elektra - gautume is generatoriu, yra tokiu kur gali pats prisukti ir kasiek elektros prigamina tik neaisku kiek, yra kur is saule isgauni, eletra gali buti isgauta is bet ko kas juda, pvz upe bega ir suka ir tas gamina eletra, arba vejas. benzininiu generatoriu negalim naudoti nes reikia benzo, garsus ir tersia gamta. ir dar kaska esu girdejas bet nzn ar cia tiesa kur yra generatorei kur patis gamina elektra ant savo varimo ir naudojimo.

Vandeni - is suliniu pumpuotume ir galetume tureti namuose dusus, vones ir kriaukles, bet reiketu pravedineti vamzdzius. turedami elektra geltume silta vandeni tureti.

Sildimas - elektra turedami galetume gauti sildimo ivaireis budais, o jeigu nera elektros tai kurenamos malkos.

Tuoletai - reiketu kasti ir deti irgi vamzdzius, kurie butu prijunkti prie dideliu backu kaskur ir tos backos turi buti valomos kas kokius 2 metus, arba kaskur tureti iskase duobe dydele kur butu viskas ismetama.
arba galetume visi isikase sikti i duobe ir uzkasti. mysti kur norim.
Sveiki,
Na man uzkliuvo tokie pasisalymai apie tuoletus ir dusus. Na su dusais gal ir nieko jeigu naudosite naturalias plovimo priemones (ukini muila ir panasiai), taciau jei naudosite ir kitas skalbimo priemones, miltelius, kvapiuosius muilus ir sampunus, tai jau reiktu pasirupinti nuoteku valymu, nes kitaip tai bus ne ekologiska ir tersite gruntinius vandenis ir aplinka, nuo to gali nukenteti ir jusu vanduo sulinyje. Kas liecia tuoletus tai jokiu budu negalima reikalus atlikineti i grunta (duobe). Taip bus tersiams gruntas ir vanduo sulinyje nitritais ir nitratais tai praktiskai nuodai, po to stebesites kas gi cia dabar kodel veziu susirgau arba kodel gi mano vaikas numire. kas liecia tuoletus tai siulyciau naudoti kompostuojancius tuoletus tai ekologiska ir paprasta, ir nepaliekama jokiu atlieku viskas panaudojama zemes ukyje. Apie kompostuojancius tuoletus ir ekologiskus naturalius valymo irenginius galite pasiskaityti cia http://weblife.org/humanure/pdf/humanur ... dition.pdf (anglu kalba) kompostuojantys tuoletai 8 chepteris, valymo irenginiai 9 chapteris, tai labai paprasta ir pigu ir svari aplinka ir sveikata apsaugota.
Kas liecia elektro gavyba, negerai naudoti upes generatoriaus sukimui, nes betkokiu atveju upe reikia tvaenkti o tai jau neekologiska ir pazeidziama gamtos pusiausvyra upes pradeda uzaugineti ir keiciasi vandens kokybe ir tuo paciu aplinkiniai laukai ir miskai. Taigi jums belieka naudoti saules baterijas arba nedidelias vejo jegaineles.

Esu gamtininkas ir svajoju gyventi gamtos harmonijoj, kuo maziau pazeidziant ja.
Anastazininkai man patinka ir visada juos palaikau, taciau cia susikerta du dalykai: pasauleziura ir gyvenimo budas. Kas liecia gyvenimo buda tai pilnai pritapciau, bet pasauleziura mano kitokia.
Idomu kaip jus priimat zmones i savo tarpa? ar jum svarbi zmogaus pasuleziura?
Egidijus
Posts: 116
Joined: Mon 11 08, 2004, 19:40
Location: Kaunas
Contact:

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by Egidijus »

Sveiki,
noriu ir as pasidalinti savo pamastymais siom temom :)

Elektra - šiai dienai pilnai mane tenkinančios - ekologiškos gavybos nėra (kiek aš žinau), planuoju vestis paprasta elektrą dėl:
1. n karų pigiau - prieš porą metų kalbėjau su Saulės energija (http://www.aet.eaf.ktu.lt/se/index.php) direktorium tai jis minėjo jog vienam namui kombinuota sailės - vėjo elektrinė kainuotų apie 100 000 lt, dabartinių kainų nežinau. Saulė naudojama vasara, vėjas - žiema.
2. Saulės ir vėjo elektrinės nėra tokios jau ekologiškos (bent jau pagal mane) - reikalingi akumuliatoriai energijai kaupti, o akumuliatorių gyvenimo trukmė yra trumpa.

Galbūt ateityje (kai kainos sumažės ar pinigų turėsiu daugiau) ir pereisiu prie alternatyvios bet ne iškarto. Man geriau nors ir prasčiau, bet įsikurti nei kad norėt visko iš karto ir laukt nežinia kiek.

Tualetai - bus tiek lauke (pagrindinis, kompostinis), tiek kambary (atsaginis, su biologiniais valymo įrenginiais).

Prausimasis - viduj dušas + pirtis. Prie pirties kūdra. Vanduo iš šulinio arba gręžinio.

Šildymas - malkos + saulės klektoriai šiltam vandeniui vasara.
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by loreta »

nu Bastute, kad ir tokia lietinga diena, privertei mane syptelti su ta kudra! esi tikra smaikstuole...taip ir isivaizdavau maudantis kudroje:D aciu, pralinksminai..:D
loreta
Posts: 711
Joined: Thu 10 20, 2005, 2:40
Location: ant kalno

Re: Elektra, Tualetai, Dušai, Šildymas

Post by loreta »

ar kad man galva siandien isiskaudejo, bet apie kudra perskaiciau, o pagalvojau apie pelke :oops: kudra normalu:)pas mane cia ezeriukuose ir upeliuose nuodingu gyvaciu yra...tai zmones prisibijo, o pas Tave smagus prudelis, maudytis ir maudytis!..idomu, su tuo irenginiu, kur lietaus vandeniui, musu kaimynas vokietis turi toki po namo balkonu (deck) tai milziniska cisterna -visiems metams turbut pakanka lietaus vandens :lol:is vokieciu yra ko pasimokyti, berods, Donelaitis dar patare...
Post Reply