EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderator: Visi tvarkytojai

kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Dar kartą sveiki.
Nesulaukiu atsiliepimų į savo mintis ir nesistebiu. Per dešimtmetį įpratau prie tokio požiūrio , nes žinau kaip sunku atsisakyti senų įpročių , o ypač pakeisti savo mąstymą. Neretai žmogus stovėdamas mirties akivaizdoje to nedaro. Štai , atėjęs pas gydytoją pacientas išgirsta diagnozę ir gydytojo išvadą , jog jei jis nekeis savo gyvenimo , neatsisakys žalingų įpročių - mirs. Ir jis renkasi Mirtį...
Mano dėstomos mintys nėra jau "tokios utopinės" ir tai daugelis supranta , tačiau nesiryžta patys savarankiškai imtis atsakomybės už būsimas pasekmes.
Manau , kad visi esate girdėję , o ir patys panaudoję posakį , kad "nėra neįmanomų dalykų" , tačiau susidūrę realiai su pirma pasitaikiusia kliūtimi - "supasuojate". Kodėl? Kodėl ką tik išsakę tą mintį akimirksniu atsisakote jos?
Atsakymas akivaizdus - mus supanti aplinka nepateikia pavyzdžio , o pakiša seną mums jau įprastą būdą ir inercijos veikiami mes juo pasinaudojame , bet taip elgdamiesi mes viską paliekame nepakitus. Visa tai vyksta todėl , kad mes žiūrime į išorę neieškodami atsakymo viduje...
Daugeliui , mano mintys sukelia vaizdinėlį , jog rinkdamiesi tokį kelią jie taps "urvinukais". Mielieji , esminis skirtumas tarp mūsų ir "urvinuko" yra daugelio tūkstantmečių žmonijos patirtis , kuri slypi mūsų pasąmonėje. Mums "belieka" ja pasinaudoti , kai "urvinukui" teko visa tai patirti savo kailiu.
Taigi , turėdami tą patirtį mes galime surasti kur kas geresnį kelią nei vargšas mūsų proprotėvis.
Būkite optimistai , pačią fantastiškiausią mintį priimkite kaip vieną iš daugybės įmanomų variantų ir ... eksperimentuokite :!:
Nepamirškit , kad "niekas iš nieko neatsiranda" , tad jei kam kilo kažkokia mintis - tuščioje vietoje ji negalėjo atsirasti. Turėjo būti kažkoks pagrindas. Tas faktas , jog šią akimirką mes nežinome tikrojo atsakymo , neturėtų gluminti. Jis bus :!: I r jūs jį beabejo rasite tik "nepasuokite" , o išties būkite "savo Likimo kalviais".
:h: :love:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

Sveiki :D Mes cia su Kestuciu likom vynioti sita tema.Pasakysiu savo nuomone.Su idealogija ir motyvacija cia viskas aisku Megre 10 knygu apie tai parase del ko reikia kurti gimines sodyba.Kitas klausimas kur?Cia ir prasideda ilgai trunkantys ieskojimai.Mums nesinori lysti i koki uzkampi ir gyventi atsiskyrus nuo pasaulio.Noretusi gyventi bendrijoj kartu su panasiai besikurianciais,t.y eko gyvenvieteje,netoli miesto(iki30km.) :h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

laisvamanis wrote:Sveiki :D Mes cia su Kestuciu likom vynioti sita tema.Pasakysiu savo nuomone.Su idealogija ir motyvacija cia viskas aisku Megre 10 knygu apie tai parase del ko reikia kurti gimines sodyba.Kitas klausimas kur?Cia ir prasideda ilgai trunkantys ieskojimai.Mums nesinori lysti i koki uzkampi ir gyventi atsiskyrus nuo pasaulio.Noretusi gyventi bendrijoj kartu su panasiai besikurianciais,t.y eko gyvenvieteje,netoli miesto(iki30km.) :h:
:h: Sveikas "laisvamani" ,
suku galvą ir man neaišku kaip tu suderini V.Megre ideologiją su savo motyvacijomis :?:
:h: :love:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

:D o kas cia neaiskaus.Paskaityk desimtos Megre knygos skyriu "Mano Gimines Sodybos deklaracija" ....As ysigijau dykyneje uz miesto 1ha. zemes sklypa su tikslu sukurti ten tobulesne gyvenimo aplinka(...)Manau kad bus teigiamas faktorius jei daugybe seimu mokanciu ir norinciu dirbti zeme isikurs savo Gimines Sodybose ,isdestytose aplink didelius ir mazus miestus .Jie sugebes aprupinti miesto zmones ekologiskai svariais produktais...Abipuse nauda ekogyvenvieciu gyventojai tures kur parduoti produkcijos pertekliu o miestieciai tures geru vaisiu ir darzoviu. :h:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: "laisvamani",
aš eilinį kartą "išsidūriau" pamąnęs , jog sutikau žmogų , kurio ateities vizijoje nėra miestų , nereikalingi pinigai ir jis nenori vergauti kitam į save panašiam...
Ar tau nekilo klausimas :.kodėl Anastasija gyvena taigoj ir savo mokymą perduoda per tarpininką? Kodėl pati neįsikuria didmiesčio centre ir neskleidžia savo idėjų?
:h: :love:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

:( apgailestauju kad nuvyliau.Ar galima klausima .Kaip tu savo vizijoje matai miestu isnykima?Pinigu isnykima? :h:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

Del Anastasijos ji jau turi savo gimines sodyba todel jai nera reikalo kur nors kraustytis.Jos nuomone del gyvenimo priemiesciuse, kiek supratau tokia kur prisidirbai ten ir kuopkis.Del miesto centro :shock: 1ha.centre isigyti reiketu ne vieno milijono dar namus griauti ,nuolauzas kazkur deti :shock: per daug problemu :h:
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Angeliuke »

Laisvamani, o tu visas knygas Megre skaitei?Vienoj is ju buvo parasyti Anastasijos zodziai: "Ты искрени 9 книг напишеш"(Tu nuosirdziai 9 knygas parasysi).Nemanau, kad 10 knygoj idejos labai geros aprasytos, veikiau jos skirtos iskreipti ideologoja ir nuvesti skaitytojus klystkeliu.Netgi rusiskajame puslapyje visus banina kas tik paraso neigiama atsiliepima apie knyga.Cia siaip sau?Kodel Vladimirui naujo nuosavo puslapio prireike?Sito judejimo niekaip nepaveiksi, nes jis jau daugelio zmoniu sirdyse ir samonej, vienintelis kelias-po truputi zmones uzpainoti ir nuvesti ne tuo keliu.Cia mano asmenine nuomone.O kas liecia sodybas, tai manau reikia burtis ir kurti aplinka kokioje nori gyventi.Kurti mokyklas vaikam, bendra veikla kuri nestu pajamas.Rusisjoj jau yra pavyzdziu kai gyvenvieteje zmones isgyvena is bendro verslo sodybose-bitininkystes, gaminiu is medzio(raizymas, baldai ir pan) ir t.t. Manau pagrindinis siu gyvenvieciu tikslas ir esme, tai atsiriboti nuo sistemos ir sukurti ekologiska aplinka, kuri pilnai viskuo tave aprupina (kad nereiketu pirkti maisto, moket uz komunalines ir vel but priklausomu nuo sistemos).
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

Angeliuke pasakiau desimt knygu nes buvo isleistos dvi astuntos dalys todel pas mane lentynoj yra desimt knyguciu is serijos skambantys kedrai.Devinta knyga raso patys zmones savo gimines sodybose -sako Megre.Desimtoje Mege knygoje "Anasta" neradau nieko klaidinancio .Jei tu Angeliuke radai parasyk.
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Angeliuke »

Radau, ten kas antras sakinys klaidinantis. Bet kiekvienas pats jaucia kas jam priimtina kas ne.  :angel:
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Sveiki.
Manau , kad visai nebūtina remtis svetimomis idėjomis , nes dažniausiai "išsiplėšę" vieną knygos lapą bergždžiai įrodinėjame "tiesą"vienas kitam , pamiršdami visą tos knygos scenarijų.
Visi turim akis ir matom kas šiame pasaulyje mums netinka. Kiekvienas savo suvokimo lygyje pasirenkam ieškojimų kelią bei metodus. Laikas ir sąmoningas darbas - vienintelė išeitis. Tai kūryba , o ne kitų pateiktų minčių kopijavimas.
Dabartiniame pasaulyje , žmogus - vienintelė gyva būtybė "iškritusi" iš Gamtos diktuojamų dėsnių įtakos. Pasikliaudami savo "neklystančiu" protu , darome klaidą po klaidos ir net nesusimąstome kurlink einame...
Raskime savo "vietą" Dievo Kūrinijos šeimoje ir sąžiningai vykdykime savo priedermes. :)
:h: :love:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

:D Sveiki. Labai saunu kad ir letuvoj kuriasi gimines sodybu gyvenvietes linkiu joms ir toliau dideti,o miestuose esantiems ir svajojantiems apie savo sodybas greiciau apsispresti.O del knygu,angeliuke,tiesa pasakius neieskojau klaidinancios informacijos.Jegu kas antras sakinys klaidinantis vadinasi like 50proc.geri.Belieka "isijungti filtra" ir atsirinkti kas teisinga. :h:
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Angeliuke »

Sutinku laisvamani (+) ir jei turi svajone gyventi gimines sodyboje, tai linkiu, kad ji greitai isipildytu  :angel:
laisvamanis
Posts: 15
Joined: Sat 03 21, 2009, 21:54

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by laisvamanis »

:love: Aciu
Angeliuke
Posts: 131
Joined: Thu 11 11, 2004, 12:34
Location: Vilnius

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Angeliuke »

:angel: :love:  :angel:
Romualdas
Posts: 6
Joined: Fri 01 21, 2011, 15:05

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Romualdas »

Kęstuti, :)

Sakot niekas neklausė, kaip ir nuo ko pradėt, pasitraukus į Gamtą?
Tai klausiu ir prašau nepagailėt laiko ir aprašyt mums visiems ką, kiek, kaip, kada sodinti, kad išgyventi. Kokį gyvuliuką laikyti, kokie padargai būtini, kaip miltų susimalti, aliejaus išsispausti,kuo cukrų ir druską pakeisti ? Dėl kuro, tai jau paminėjot penkis arus karklais užsodinti.

Taigi, laukiam Jūsų mini vadovėlio " Naujakurio pradžiamokslis" :)

Su pagarba,
Romas
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Romai ,
laiko dabar dar tikrai turiu , tad galiu patenkint tavo pageidavimą , tik būtų gerai , jei pateiktum konkretų klausimą. Matai , daug atsakymų gali susirasti ir pats panaršęs po internetą , o ko nerastum , tai jau mėginčiau aš padėti.
Kiekvienas iš mūsų turi ir savo viziją - "modeliuką" , tad šablono būti negali. Kas tiko man - tau gali būti visiškai nepriimtina. Man taip pat dar nepavyko visiškai atsiriboti nuo šio pasaulio. Druskos neradau kuom pakeisti , o juk ji svarbiausias konservantas...Mityboj galima ir be jos apsieiti , bet ruošiant atsargas - ji būtina , nes ne viską gali pasidžiauti.
Primityvių įrankių bazę susikurti taip pat reikės ir vėl man neaišku kokio lygio tavo savarankiškumas... Kirvį , pjūklą , plaktuką , reples jau gali įsigyti , nes tai tikrai būtini įrankiai.
Manau , esi girdėjęs apie girnas , taigi pasiieškok kaimuose "antikvariato" - rankines girneles. Aš susimalu viską nuo pupų iki aguonų...:) Aliejaus nespaudžiu - lydau sviestą. Jis gerai laikosi ir yra kur kas sveikesnis už aliejų. Na , o sviesto man "duoda" ožkos. Mano nuomone tai pats naudingiausias gyvuliukas. Vienam šeimos nariui po dvi ožkeles ir būsi apsirūpinęs visais įmanomais pieno produktais , mėsa , oda ir vilna. Pieninių ožkų oda pati geriausia rūbams siūti , o jei susiieškosi "pūkinių" ožkų , tai ir puikių siūlų turėsi. Riebalai labai gerai dega - naudojau apšvietimui , nes gyvenau išsijungęs elektrą. 3-4 žibintai ir kambary šviesu kaip dieną... :D
Vietoj cukraus - medus. Man pasisekė - užsiauginau sūnų bitininką , tai su saldumynais problemų neturiu. Be to dar gaunu ir vaško , kuriam taip pat yra paskirtis... Valgau bičių duonelę ... , per medunešį mėgaujuosi tranų perais...
Sėju ir sodinu ko gero visas laukų ir daržų kultūras auginamas Lietuvoje , šiek tiek ir retesnių. Šiais metais bandysiu auginti arachisus - gavau sėklos tiesiai iš Indijos.
Po poros savaičių jau sėsiu papriką. Vėliau pomidorus , porus , salierus. Visko po truputį...
Na nežinau ką konkrečiai daugiau paliesti. Begyvenant atsiranda ir klausimų , iškyla problemų , bet viską galima išspręsti :)
:H :love:
Romualdas
Posts: 6
Joined: Fri 01 21, 2011, 15:05

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Romualdas »

Dėkoju, Kęstuti :)

Man naudingas turėtų būti patarimas apie ožkas.Taip pat nustebino šviesa iš taukų.:)
Aš planuoju tik šiemet pradėti veiklą. Todėl nustačiau keturis uždavinius:
- išklausyti Sauliaus kursus apie gamtinę žemdirbystę ( Vasaris)
- susiręsti laikiną nameliuką, tinkamą iki žiemos (Kovas)
- pasodinti 15 arų vaismedžių medelyną ( tai būtų ne tik sodo pradžia, bet ir 1 EDV, prentenduojant į ES paramą.Pagal natūrinį ūkininkavimą 5 metus po 5179 lt kasmet, arba už ekologinį - 3000 EUR kasmet ) ( Kovo antra pusė, balandžio pradžia)
- užsodinti 35 arus bulvėmis, jei vaikai padės :) ( kitąmet, dalį, perleidžiant kitoms daržovėms).( mulčio- lapų iš miškelio suvežimas ant lauko balandį. Sodinimas gegužės pradžioje)
-išssikasti daržovių saugyklą ( žeminę) bei nedidelę balą.( vasara)
- pagal galimybes pradėti statyti namą šlaite bei tvartelį ožkoms.
Įdomu kokio derliaus iš bulvių būtų galima tikėtis.Ar pavyks atiduot bent jau už skolintą sėklą, kai dirvonas laukinė pieva ? :) Schema sodinimo planuoju tokia: 100 cm juosta bulvėms ir 80 cm tarp jų žolę mulčiui auginti.O gal ten grūdines kultūras pasodint?
Įdomu ar daug pašaro ir kokio reikia ožkoms?
Taukus deginat žibalinėj lempoje ?

Linkėjimai Jūsu ožkytėms :) Gal reikia jau pas jas palikuonių užsisakyti ? :)
kestutis670
Posts: 183
Joined: Mon 01 18, 2010, 15:02

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by kestutis670 »

:h: Romai,
užmojai tavo - oho - ho :!: Tu tikras "Mogucus" :shock: Aš tiek nerizikuočiau užsigriebti ... :)
Jei planuoji viską pasidaryti vienas ir dar rankiniu būdu , tai drąsiai galiu sakyti , jog patrūksi...
Aš pernai sodinau 1 a bulvių. Sėklos prireikė 360 vnt , o tai reiškia , jog susidarė "maišiukas"... Darbo turėjau prižiūrint ir prikasiau 14 tokių pat "maišiukų" - derlius neblogas... :) Šiems metams paruošiau apie porą arų žemės , tam tikslui sunaudojau septynis rulonus šiaudų ir kaip tik šiandien vaikščiojau po tą laukelį , nes sniegas nutirpęs ir matau , kad reikės dar papildyti , nes vietom plonas sluoksnis. Jei tu manai , kad pajėgsi pritempti reikiamą kiekį mulčo iš miškelio , tai aš tik galvą kraipau... :)
Vienai ožkelei per žiemą reikia apie 250 kg gero šieno ir panašiai tiek pat runkelių. Jei nori turėti pieno ir stiprią , sveiką ožką , tai turėsi apsirūpinti ir grūdais (apie 50kg) , be to reikia pasidžiauti ir šakelinio pašaro. Tai karklų , blindžių šluotelės. Jų reiks kokių 20 vnt.
Nesidomėjau visokiom tom ES išmokom , tai apie tą dalyką neturiu supratimo , bet ką tu žadi daryti su 15a užaugusio sodo derliumi? Žiūrėsi kaip pūva sluoksnis po obelim? Ar lėksi į turgų pardavinėt? :)
Manau , kad tau reikia pasižvalgyti po kitų draugų sodybas ir paplanuot iš naujo... Neskubėk...

p.s. ožkų lajus deginamas žibintuose kur dagties ilgis ne didesnis kaip du cm. ir žibintas turi būti pritaikytas tokiam "kurui" t.y. reikia įtaisyti kaitinamąją plokštelę , kuri tirpdytų riebalus. Čia neturiu galimybės "nupaišyti" konstrukcijos...
:H :love:
Romualdas
Posts: 6
Joined: Fri 01 21, 2011, 15:05

Re: EKONOMINĖ GIMINĖS SODYBŲ LOGIKA

Post by Romualdas »

Kestuti,

Ačiū už laišką :) Ir šaltą dušą :) Matot, aš privalau planuoti prekinį ūkį, nes turiu nepilnamečius vaikus, kuriems reikalingos ne tik bulves. Man asmeniškai viso to nereikia.
Vakar buvau Sauliaus kursuose ir supratau, kad mulčio labai daug reikia ir reikia nuolat papildyti. Saulius sakė, kad pomidorai ėda labai daug žolės.Kaip triušiai :)
Tuomet yra du keliai.Vienas - apsiriboju penkiais arais, kitas - įsigiju mini traktoriuką su priekaba, žoliapjove. Takus tarp bulvių lysvių platinu,kad jais važiuot, pjaut nuo jų ir verst iš kart ant bulvių.
Kęstuti, bet tai puikų bulvių derlių gavot :) Sveikinu :) Beje, vėl gi Saulius pasakojo, kad Omsko srityje vienas profesionalas iš aro gauna toną bulvių :) Jis verčia velėną ant bulvių... kažkaip tai...

Kol kas tiek.
Geros nuotaikos Jums, ožkelėms ir visiems, kas matys Jūsų akis :)
Post Reply