Apie vedas

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderatoriai: Rolandas, Visi tvarkytojai

eituwis
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 10 11, 2007, 15:32

Re: Apie vedas

Standartinė eituwis »

Na kas dėl sanskrito ir lietuvių kalbos, tai tikrai labai jau jos panašios. Turiu tokį studentės darbą pdf formatu "Lietuvių, Hindi ir Sanskrito kalbų leksinės bendrybės". Ten išrinkti panašūs žodžiai iš tam tikrų sričių, pvz: akis - aksi; dantis - dantas; kraujas - kravis; nosis - nasa; bebras - babhrus; ūdra - udras; tetervinas - tittiras; javai - yavas; diena - dinas; dūmai - dhūmas; medus - madhu ir panašiai. Taigis, atrodo sanskritas artimesnis lietuvių kalbai nei vėlyvoji prūsų ar netgi latvių kalba :D
Daug žodžių apskritai visos Europos kalbose turi atitikmenų, kaip pvz.: lt. akis, en. eye, esp. ojo, it. occhio, de. auge, fr. oeil. Na tik rusiškai глаз, mano manymu iškrenta iš konteksto, bet tai naujadaras. Per daug nesigilinus - yra toks žodis очки, kuris jau matosi kilęs nuo žodžio akis.
O štai ir įrodymas, kad Vedai, Vedrusai, Vedlietuviai, Vedanglai, Arijai ar kaip juos pavadinsit, gyveno visoje Europoje. Tiksliau pasakius jie atkeliavo į Europą ir pasklido joje.
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
Anri
Pranešimai: 8
Užsiregistravo: Ket 04 17, 2008, 18:34

Re: Apie vedas

Standartinė Anri »

eituwis rašė:Daug žodžių apskritai visos Europos kalbose turi atitikmenų, kaip pvz.: lt. akis, en. eye, esp. ojo, it. occhio, de. auge, fr. oeil. Na tik rusiškai глаз, mano manymu iškrenta iš konteksto, bet tai naujadaras. Per daug nesigilinus - yra toks žodis очки, kuris jau matosi kilęs nuo žodžio akis.
O štai ir įrodymas, kad Vedai, Vedrusai, Vedlietuviai, Vedanglai, Arijai ar kaip juos pavadinsit, gyveno visoje Europoje. Tiksliau pasakius jie atkeliavo į Europą ir pasklido joje.
Na rusiškas senovinis žodis ir bus oko=akis,очки=akiniai.Vienam rusų tyrinėtojui daoso galvočius pasakė:"Kam jus pas mus atvažiuojate ,rusai,studijoti mūsų mitus,mūsų vedus,juk jie atkeliavo pas mus nuo jūsų."Tai yra ne nuo pačių rusų,bet nuo protevių,kurie gyveno Šiaurėje.O prasidėjo viskas nou legendinės Šiaurės šalies(Hyperboreja arba Arktida).Po jos žuvimo arijų trečdalis ir nukeliavo į rytus,antra trečdalis pasiliko,trečia nukeliavo į vakarus.Toje pačioje Mahabharatoje figuroja pavadinimai,kurie iki šiol išliko Šiaurės Rusijoje.Apskritai tarp lietųvių ir slavų kultūrų daug bendro,nes visa informacija apie žmogų,pasaulėžiūrą ,tas pats kovo menas,sveikatingumo sistemos,gamtos,stichijų paslaptys ir tt. mūsų protėviai ir gavo nuo Šiaurės o ne nuo Rytų.Problema kad mes beveik viską pamirštame,nors žinios ir nedingo,tampame tokiais našlaičiais :) ir nežinome kur įeškoti tikrų žinių-ar Azijoje ar Vakaruose,studijojame svetimus mokslus,kurie mums nelabai ir tinka,o viskas gi yra pas mus ,niekur net važiuoti nereikia.V.Megre knygose tai aiškiai parodyta.
AHarmonika
Pranešimai: 16
Užsiregistravo: Sek 02 20, 2011, 23:25
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Apie vedas

Standartinė AHarmonika »

Toltik rašė:Ir vėl Budizma :)..

Nebemėgstu Budizmo.. Buvau budistas.. išjunginėjau savo norus.. Mano asmeniški pastebėjimai:

Budizmas pasižymi pasyvumu, o finalinėje jo stadijoje idealiu nihilizmu. Žmogus paverčiamas robotu kuris negali veikti pasaulyje, nes visa tai veda į disharmoniją.. Ir jis tuo patiki ir po truputį atsiriboja nuo viso pasaulio tam kad jis nežadintų jo sielai troškimo veikti - kurti. Žmogus pereina į pasyvią egzistavimo formą - man nieko nereik ir nėra jokios prasmės kažką daryti. Bet tai ideali būsena. Pilnai šiuo keliu praėjusių yra nedaug, kai praeina jie visgi pradeda veikti supratę kartais kaip beprasmiška buvo kažkur eiti ir kad visai faina čia kur dabar esi..
O toji tarpinė būsena, kai budizmu užsiimama norint iškilti virš kitų.. pasiekti idėjinę poziciją kurios nebūtų galima pajudinti.. tai būsena kurią užima individai su giliai besislepiančia pasaulio baime.. su baime veikti ir daryti klaidas.. Idealus variantas: kas nedirba - tas nedaro klaidų.. Literatūros kritikai yra tie kurie negavo pripažinimo ir patys savęs pripažinti vertais nesugebėjo.. Tada jie kritikuoja kitus, bet patys yra saugūs, nes patys nekuria.. Jų negali pakritikuoti, nebent jų kritiką, bet tada prigalvojama, kad: "ooo jis reaguoja, vadinasi pataikiau, vadinasi parašiau tiesą.."..
Budizmas - tai vaiksmų baimė, tai kūrybos baimė, tai sergančio proto ir sergančios sielos būsena (apskritai žmogaus kaip visumos..).. O gimė Budizmas iš tos pačios miestų kultūros, iš vartotojiškumo, kaip radikali atsvara perdėtam vartotojiškumui tiek minčių, tiek materijos, tiek veiksmų erdvėse.. Matyt reikėjo kad gimė :)..

Mano asmenine nuomone NORAI yra gerai, tai teikia gyvybės, bet kaip ir visur svarbu harmonija, veiksmas ir apatija turi būti harmonijoj, noriu ir nenoriu taip pat..
Aš tai kaip tik manau, kad budizmas labai geras dalykas. Jis ruošia smegenis tokiam mąstymui, kaip Anastasijos. Ta prasme, budistai atjungia norus dėl to, kad jie visokius jausmus duoda ir pan. O turi išmokti nemąstyti apie "blogus" dalykus, va būtent to ir moko budizmas, arba tuščia, arba gėris ir rūpestis (bodhisatvos). Bet aš tiksliai negaliu pasakyti, daug to praktikoje netaikiau, ir ką skaičiau, tai pirmiausia tu keli klausimą sau pirminį, kas tu esi? Niekada neužkimbi ant vienos tiesos, ir jei ką teisingą randi, dar sakai sau "nežinau", taip mokini save pasiekti kažkokius pirmapradžius dalykus. O toliau mokaisi išvalyti mintis visai, kad nekliūdytų įsitikinimai. Jei matai medį, tai ir yra medis, jei matai moterį, tai irgi moteris ir nereikia nieko prisigalvoti. Tai irgi veda prie pirminių tiesų, o ne prie kokių nors dogmų. O pažengę budistai ne tik protą švarų laikų, bet ir padeda kitiems, jų svarbiausias tikslas, kad kiti žmonės mokėtų taip, kaip ir jie gyventi be kančių, bet kad tą pats įveiktum, turi pats viską ir įsisamoninti. Dėl budistai yra labai abstraktūs, bent taip iš pažiūros atrodo, kad jie labai nekonkretūs. O realiai labai daug budistų gyvena labai arti gamtos, žino daug dalykų. Manau, budizmas atsirado tuo laiku, kai jau buvo gana daug žmonių su "miegančia" sąmone. Tokie žmonės paskendę kasdienybėj(buitis, ligos, karai, pagalvės mokesčiai, kartuvės ir t.t.), jie kenčia, vergauja kitiems. Na, jūs tą tikriausiai kiekvienas skaitėte Megre knygose... Man net pats budizmo pavadinimas siejasi su žodžiu busti :) Tai gal ir tiesa, budistai daug turi sanskrito terminų, ir tos meditacijos visos tai atėjo taip pat iš vedų, nors čia nesvarbu, aišku...
Be budizmo yra ir kitokių mokslų(jei taip galima vadinti), kurie didina sąmoningumą. Dažnai tas yra daroma per dainavimą, šokius, žinoma liaudies, senovinius, ritualinius.
danielius
Pranešimai: 42
Užsiregistravo: Tre 05 26, 2010, 10:55

Re:

Standartinė danielius »

Rami rašė:man irg tie vadoveliai istorijo tai kazkoks brudas :D man kvailiausia atrodo tai,kad tame vadovelyje pirma tema- "kaip atsirado pasaulis" ir isdestomos 2(tik 2) teorijos-kad Dievas sukure per 7 dienas,ir evoliucijos teorija.Nei vien teorija neatmesta,taciau...po to seka istisas skyrius,kruvos puslapiu apie pirmykscius zmones...tai jei jau neatmeta krikscionybes,tai kam bruka evoliucija?ir tie pirmyksciai zmones pateikiami kaip faktas,taigi nelieka vaikams abejones,kad vyko evoliucija,ir kad Dievas buvo ne prie ko...Jei jau desto apie pirmykscius zmones,biblijos nuosakas irgi galejo israsyt...nors neesu uz krikscioniu tikejima "kaip atsirado pasaulis",bet ju poziuris geresnis,nei besalygiskai brukama evoliucija (kuri nera patvirtinta)
As tik noreciau prie sio komentaro prijungti tokia minti:
pagal Dieva pasaulis buvo sukurtas per 6 dienas 7 diena ilsejosi :) , visi zino kaip kas vyko. Pagal evoliucija truko ilgiau. Bet Diena tai realetyvu, as kazkodel tikiu, kad diena=1000 metu o gal ir daugiau. todel man asmeniskai Dieviska pasaulio atsiradimo ideja papildo evoliucija. Man atrodo, kad Dievas galvojo ir kure savo ideja milijona metu gal ilgiau. Pagalvokit kaip ilgai trunka meiles erdves kurimas- jis nepasidaro per viena diena, vyksta planavimas paskui koregavimas ir patobulinimas kol galu gale gaunasi taip kaip reikia (kalbu apie sodybas). Na del zmogaus atsiradimo as turiu irgi minciu bet apie jas kita kart :)
Toltik
Pranešimai: 580
Užsiregistravo: Pen 10 28, 2005, 9:56
Miestas: Laisvės oazė
Susisiekti:

Re: Apie vedas

Standartinė Toltik »

Prieš mėnesį maždaug buvau Sikime, ten nacionalinė raligija Budizmas (atėjęs iš Tibeto, taigi Tibeto budizmas, ir dar suskirstytas į dvi sektas, viena griežtesnė su celibato įžadais, kita laisvesnė, galima tuoktis - na maždaug čia..).. aplankiau tiek vienuolynų ir šventyklų kiek spėjau, prisikalbėjau su vienuoliais ir prisžiūrėjau jų gyvenimo būdo bei ritualų.. na nieko teigiamo negaliu pasakyti.. Iškerta sengirias kalnų viršūnėse ir pastato ten gompas (šventyklą/vienuolyną), palikdami tris/šešis senus medžius dekorui.. tada tampo ten visus išteklius, bet žinoma ne patys, o vietinės popupiacijos iš gretimų kaimų pagalba - kelias netolimas, bet kalnų takeliais ir į statų šlaitą (minimum 45 laipsnių).. Didžioji dalis ritualų seniai praradę prasmę ir atliekami bilenkaip ir nežinant kodėl apskritai atliekami, dalis iš vis pakeista ir ne į gerają pusę.. Reiktų konkrečiai - na pvz. maisto aukojimas dievybėms, pašventina pudžos (pamaldų) metu, o tada valgo, ko nesuvalgė sudegina. Viskas su tuo puiku, susėdo šeima pagiedojo ir po to pavalgė, likučius sudegino - bet šalia dar pora vienuoliukų visą valandą degina du kibirus paruoštų ryžių būtent deginimui... na tingiu rašyti apie visas nesamones ten matytas ir t.t. Norėjau pasakyti tik tiek, kad visada patariu žiūrėti ne į idėjas ir žodžius, o į praktinius rezultatus.. tai vat Sikime tie rezultatai praktiniai budizmo jei ne apgailėtini tai bent jau liūdnoki.. Na čia žinoma mano supratimu :).
Toltik
Pranešimai: 580
Užsiregistravo: Pen 10 28, 2005, 9:56
Miestas: Laisvės oazė
Susisiekti:

Re: Apie vedas

Standartinė Toltik »

Kai pradėsi naudotis protu tai gal ir suvoksi ;), dar ne pro šal būtų ir širdim karts nuo karto pasinaudoti, tai dar daugiau suvoktum :), bet žinoma, kad kiekvienam savam etape savo..
"Pasakų" yra visur, tik jų kiekis skiriasi - tie kas sugeba išsirenka racionalius "perliukus", o dauguma tai taip ir springsta "pelais".. na žodžiu Tebūna pasauliai ir žmonės laimingi... jėga tas budizmas - tiems kas tos asmeninės jėgos turi.. atsiprašau, kad užgavau praktikuojančių jausmus.. paprasčiausiai nekreipkit į mane dėmesio :)..
eituwis
Pranešimai: 53
Užsiregistravo: Ket 10 11, 2007, 15:32

Re: Apie vedas

Standartinė eituwis »

Anri rašė:Apskritai tarp lietųvių ir slavų kultūrų daug bendro,nes visa informacija apie žmogų,pasaulėžiūrą ,tas pats kovo menas,sveikatingumo sistemos,gamtos,stichijų paslaptys ir tt. mūsų protėviai ir gavo nuo Šiaurės o ne nuo Rytų.Problema kad mes beveik viską pamirštame,nors žinios ir nedingo,tampame tokiais našlaičiais :) ir nežinome kur įeškoti tikrų žinių-ar Azijoje ar Vakaruose,studijojame svetimus mokslus,kurie mums nelabai ir tinka,o viskas gi yra pas mus ,niekur net važiuoti nereikia.V.Megre knygose tai aiškiai parodyta.
Indai nėra Vedų kūrėjai - jie tik saugotojai. Kaip Europoje gyveno Keltai, Suomiai ir daugelis kitų išnykusių bei asimiliuotų tautelių, taip ir Indai pasitaikė "Arijų" žygių kelyje. Ten matyt pasiliko keli senieji Arijų žyniai, kurie užsiėmė tam tikros dvasinės kultūros tautos auginimu, kurios vienas iš tikslų išsaugoti kuo mažiausiai pakitusias Vedas. Iki to Indijoje veikiausiai taip pat lakstė pusnuogiai aborigenai renkantys grybus ir gaudantys laukines antis :)

Beja, čia tiems kas svaigsta dėl Anastasijos paminėto žodžio "Vedrusai", tai tik paprasčiausias Anastasijos sugalvotas žodis. Ji taip norėjo apibūdinti savo kilmę. Jos giminės linija eina iš Arijų, kurių kelias vedė į rusų žemes.
Meilė - tai kūryba!
http://zalciolunkis.puslapiai.lt/
Skelbti atsakymą