Kaip įdirbti žemę?

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Ploskoriezas

Post by kamala »

Labas
O kaip galima butu nusipirkti is Jusu ploskorieza.
As tai esu Klaipedoje
Gal galima ji issiusti pastu, aisku pries tai apmokeciau i nurodyta banko saskaita.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Re: Ravejimas

Post by batuotas katinas »

kamala wrote:Ar kas turi jau praktikos auginti darza neravint.
As bandziau taciau nieko gero
Apaugo tokiom piktzolem, kad savo kopustu, saljeru ir ridiku tiesiog neberadau.
Arteja pavasaris , gal kas turi patyrimo, reiks ir vel bandyti :)
Esate naivuoliai. Kad zemeje neliktu piktzoliu, jas reikia nustelbti kitais augalais, kurie be zmogaus pagalbos neatsiseja. Tam reiktu daug metu - minimum kokiu ketveriu.

Pacioj pradzioj zemes ploteli, kuriame noretau augint darzoves beveik neravedamas apsodinciau javais, Po to rapsais ir tt... kol per kelerius metus butu nustelbtos piktzoles.
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

briedis wrote:Ogi bet kuo- zole, lapais, siaudais, pjuvenomis ir pan. Bet kokiomis augalinemis atliekomis. Parduodamos dažytos žievelės- ne mulčias. Mulčias reikalingas ne dėl grožio, ir ne dėl to, kad piktžolės neaugtų...
Mulciuoti irgi patarciau tik jau atkovota nuo piktzoliu zeme. O jei tai tik svieziai isartas dirvonas, tai ir is mulciavimo nebus jokios naudos.

Negi nezinot, kad pirmas milijonas niekada neuzdirbamas saziningai. Tik jau turint milijona imanoma saziningai suktis. Taip ir su ekologiniu idirbimu yra! Pradzioje, kad maziau reiktu vargt panaudociau netgi pesticidus. Jie isnaikintu piktzoles, o po to reikia ekologiniais budais nebeuzleisti zemes.

Braskes, kaip zemuogiu rusies atstoves ir auga panasiai kaip zemoges. Joms saules reikia, bet ne per daug. Tad tas plotas turi gaut ir paunksmes. Zeme turi buti rugstoka.... Zodziu, kaip zemuogem.
briedis
Posts: 134
Joined: Fri 01 06, 2006, 2:03

Post by briedis »

"mulčas ne tik stelbia pikžoles, bet apsaugo dirvą nuo perdžiuvimo, po juo veisiasi visokie naudingi gyviai - matomi ir nematomi, pūdamas jis taip pat yra ir trąša. turbūt briedis tai turejo omeny. paskaityt lietratūrso - Kurdiumovą ..."
Ne, omeny aš turėjau ką kita... Ši mulčio paskirtis yra ne pagrindinė. Pirma- mulčias nepūva, o yra skaidomas. Pūva mėšlas arba negaunantis oro kompostas. Puvimas- žalingas procesas. Jį sukelia anaerobinės bakterijos(nenaudojančios deguonies), kurios daugeliu atvejų yra patogenai(sukeliančios ligas). Mulčias gi yra pralaidus orui, todėl yra skaidomas aerobinių(deguonimi kvėpuojančių) bakterijų. Šių sąvokų nereikėtų painioti, mat tie abu procesai skirtingi. O kad gyviai veisiasi- tiesa. Vis tik svarbiausia mulčio paskirtis yra maisto medžiagų tiekimas. Kuo gi augalai maitinasi? Maitinasi jie daug kuo, bet apie 7% sudaro mineralinės medžiagos iš dirvožemio. Dirvožemyje jų gali būti daug (humuso pavidalu), o gali būti ir labai mažai. Humuso taip lengvai nepaimsi, nedidelė jo dalis lengvai tirpsta. Bakterijoms skaidant šviežią organiką, išsiskiria augalų lengvai įsisavinamos medžiagos, kurios įsisavinamos dar nespėjusios susijungti į polimerus(sudėtingus, netirpius junginius). Be to, jos tiekiamos mažomis porcijomis ir nuolat, priešingai, negu tręšiant mineralinėmis trąšomis. Ir nepasiduokit provokacijoms: šviežioje bet kokioje augalinės kilmės organikoje yra visko, ko reikia augalų šakninei mitybai. Jeigu, žinoma, yra kam ją suskaidyti... [/i]
batuotas katinas
Posts: 157
Joined: Mon 01 22, 2007, 17:43

Post by batuotas katinas »

Imanoma ir su mulcu nugalet piktzoles, Reiktu zemes plotus paaukot "neneaudingam egzistavimui" ir aklinai uzdegti kardonu ar lapuociu pjuvenom. Po kokiu dveju metu toje vietoje neliks piktzoliu ir galima augint "burokelius" beveik neravint.

Man zeme yra gyvas organizmas ir ja puoselet reikia ilgai, kaip auginant savo vaika! :?
Agniete1
Posts: 1
Joined: Tue 08 22, 2017, 14:15

Re: Kaip įdirbti žemę?

Post by Agniete1 »

daugelį metų mėginau užaugintį didelį derlių, bet dažniausiai derlius tiesiog nuvildavo iki kol šią vasarą įsirengiau specialią laistymo sistema siltnamiams ir derlius pagerėjo =enkliai. Gal aš tikrai nesugebėdavau pati jų taisyklingai laistyti, bet šitas sprendimas buvo vienas geriausių mano gyvenime. Šiaip jeigu nenorite išlaidauti, galite mėginti tokią sistemą pasidaryti ir patys iš bačkutės ir šlangelių. :)
Post Reply