Stogai

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Stogai

Post by Vileine »

Įdomu, koks tinkamiausias stogas namui? Gražiausia, žinoma, nendrinis. Tik kaip suderinti židinio ar pečiaus buvimą su tokia danga? Jei nekokybiškai degs malkos, ar nekris žiežirbos ant tokio degaus stogo? Gal nendrės yra kažkaip apdorojamos, kad taptų nedegios, ir ar ta medžiaga nėra toksinė? Gal kas apie tai žino daugiau?
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Nežinau, ar yra prasmė kurti naują temą. Ar besulauksiu daug atsakymų. Mes čia galim pasvarstyt, užvesti vieni kitus "ant vėžių", o detaliau aiškintis gali tekti su profesionalais. Nebent ir čia, forume tokį rasim. Tikiuosi :| .
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Post by Kristina »

Nezinau kaip Lietuvoj, bet Airijoj nendriniai stogai turi buti pakeiciami kas 20metu ir gana brangiai kainuoja.
Zinau, kad nendres impregnuoja, bet logiskai mastant , siaudas bus siaudu ka su juo be darytum arba is kitos puses kokiu chemikalu reikia ,kad siaudai nedegtu :? .
Toks namelis stovejo prie Kretingos ten buvo kavine Vienkiemis bent jau pries 5 metus :) .
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Jei tokia situacija, tai kokį dar stogą galima dengti šiaudiniam namui? Turėtų būti ne per sunkus. Čia čerpės, anei šiferis netiktų. Girdėjau - dengia medžio pliauskutėmis. Tik ar nebus ta pati problema? Reikės rimčiau pasigilinti.
Alyta
Posts: 319
Joined: Sun 02 06, 2005, 13:29
Location: zeme

Post by Alyta »

Istirpinti moli vandenyje ir juom aptaskyti stoga
Trumpaamziska,bet...
Pierre
Posts: 144
Joined: Sun 12 25, 2005, 4:11

Post by Pierre »

jai siaudinis namas pastatytas gerai galima daryti koki nori stoga.Tikrai atlaikys.

Dazniausiai yra daromas siaudinis stogas.Kad nadegtu aptinkuoja.Tad jie negrazus bet silti (labai silti).

Beja nendriniai stogai nera apdorojami bet ju gamyba labai brangi.Lietuvoje nendres renka tik vienoje vietoje (kazkur kursiu mariose).
Donatus
Posts: 329
Joined: Sun 07 10, 2005, 3:54
Location: Klaipėda
Contact:

Post by Donatus »

Taip, nendrės yra labai brangu, nors pačiam jų susirasti yra įmanoma- vėlgi daug darbo. Tačiau gerai suręstas šiaudinukas ir be jokio karkaso gali atlaikyti 2-3 tonas sveriantį stogą, jei gerai pamenu. Tik būtinai reikia palikti tarpus susispaudimui virš langų ir durų (antraip prireiks naujų.. :gigi: ) Na o jeigu namukas su karkasu, tai tada viskas priklauso nuo karkaso, kokį svorį gali jis atlaikyti.

Asmeniškai aš ketinu savo planuojamo šiaudinuko stogą dengti žemės sluoksniu ir sėti žolę (gal ir braškes, gėles tai tikrai). Beveik tas pats, kas šiaudai ar nendrės, tik gyva. Ir taipogi pigu, ekonomiška, ilgaamžiška, ekologiška, tradiciška (net lietuviška), linksma, gražu, patikima! Ir t.t. :lol: Nors yra dar klausimų dėl technologijos... (yra atskira tema apie žolės stogus)

Taip pat apie knygutės vertimą. Na jis vyksta laabai lėtai. Esu dirbantis studentas... Tai viską pasako.. Bet tuoj ateis laikas pačiam statytis, tai niekur nedingsiu, pasidalinsiu žiniomis. ;) :wink:
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Apauginti stogą žole - įdomus sprendimas, tik ar nereikės pastoviai atnaujinti žemės sluoksnį? O sausomis vasaros dienomis ar nereikės ir laistyti? Nors man patiktų toks sprendimas. Tik kaip išspręsti tokią problemą, kad nepradėtų žemės byrėti į kambarius? Reiktų stogą pirmiausia dengti labai patvaria plėvele ar tvirtesne danga, kuri nepūna. Ar rasim ekologišką medžiagą tam tikslui?
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Ekologiškos nerasim. Plėvelių ekologiškų nėra.

Oi..... skaitau aš kartais forume ir dūsauju. Kaip gražiai viskas paveikslėly atrodo. O realiai?
Žolės stogai reikalauja nemažos priežiūros. Domėjausi jais, po visas statybos parodas juk vaikščiojau... Gaila, kad mūsų Lietuvėlė užsieniečiams tampa vis mažiau įdomi, naujienų vis mažiau atveža. Bet apie šiuos stogus buvo prieš kelis metus daug stendų RESTA parodoje.
Ir laistyti reikia, ir apsodinti, ir prižiūrėti.
Na kam apsunkinti savo gyvenimą prisigalvojant darbų ant stogo, jei galima užsiimti žemdirbyste lįsvėse?

Laiko limitas nebegalinis. Iš pradžių atrodo fainai ir simpatiškai, o jaunatviškas maksimalizmas žada kalnus nuversti, bet vėliau.... Ir užimtmas, ir darbas, ir vaikai, kai jie atsiras, reikalaus savo laiko resursų. Tiesiog keiskit mąstymą..... racionalesniu.
Čia Lietuva, ne geizeriais garsėjanti Norvegija. Ten elektros energija kapeikinė... Ir subsidijuojama daug kas kitaip, nei mūsuose.

Praktiškiau galvokim, tautiečiai, praktiškiau...
Keisti stogą - nemaža investicija. Tad investuoti geriau kuo rečiau. :?
Vileine
Posts: 193
Joined: Fri 04 08, 2005, 9:34
Location: Kaunas

Post by Vileine »

Norisi suderinti racionalumą su ekologiškumu ir prieinama kaina. Todėl ir svarstome. Tuo labiau, kad man dar yra laiko - šiemet statyti dar neplanuoju, bus ką veikti ir žemelėje. Bet susirinkti informaciją anksčiau ne pro šalį.
O jaunatviškas maksimalizmas kartais reikalingas. Tai jis dažniausiai nuverčia kalnus. O vyresnieji būna susitupėję, aptingę ir savo racionalumu atmeta gerus, nors neįprastus sprendimus.
Taigi, geriausias lydinys - senių išmintis ir jaunimo polėkis. :D
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Kiek domėjausi - nendrinis stogas vienas brangiausių.....
Lirilija
Posts: 5
Joined: Wed 10 12, 2016, 16:38

Re: Stogai

Post by Lirilija »

Skaičiau apie čerpinių stogų dengimą tai ten rašė, kad Europoje populiariausia čerpėmis dengti stogus, kad apie 70 procentų visų stogų yra čerpiniai. :shock: Ir, kad bituminėmis čerpėmis dengti stogą yra brangiausia iš visų stogo dangų. Jūs rašote, kad nendriniai brangiausi, šiaip gali būti, labai mažai žinių turiu apie nendrinius stogus.. :shock: Atrodo tai nuostabiai... :love:
Post Reply