Renkame gyvenvietei vardą

Laimė viename hektare, gyvenviečių kūrimas

Moderatorius: Visi tvarkytojai

Leonardas
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: Šeš 10 05, 2002, 20:42
Miestas: Kaunas - Sukiniai

Renkame gyvenvietei vardą

Standartinė Leonardas »

Kaune klubo susitikime, buvo nuspręsta, kad būsimai gyvenvietei reikia išrinkti vardą. Tris susitikimus iš eilės, buvo siūlomi įvairūs vardai, o paskutinį trečiadienį balsavome.

Štai čia sąrašas vardų, kurie gavo bent viena balsą.

Kedrynėlis 9
Meilės erdvė 4
Gyvoji erdvė 2
Gyvasis miškas 1
Rojus 1
Saulės miestas 1
Svajonių paukštė 1


Viso buvo pasiūlyta 20 vardų, bet kiti negavo klubo susitikime jokio pritarimo, todėl jų čia nerašau. Kad lengviau būtų išrinkti pradžiai užteks tiek, nebent būtų daug nepritariančių...
V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

Standartinė V »

Na, is pasiulytu man labiausiai priimtinas Kedrynelis :) Tik reikes pasirupinti, kad jame is tikro augtu daug kedriuku :wink:
kosmeja
Pranešimai: 111
Užsiregistravo: Ant 10 01, 2002, 16:08
Miestas: Vilnius

Standartinė kosmeja »

As tai uz Kedryneli :) Ir mano mama uz Kedryneli ;)
Paskutinį kartą redagavo kosmeja Sek 01 19, 2003, 19:10, redaguota 1 kartą(us).
Leonardas
Pranešimai: 237
Užsiregistravo: Šeš 10 05, 2002, 20:42
Miestas: Kaunas - Sukiniai

Isrinkime gyvenvietei varda

Standartinė Leonardas »

Noriu prideti, kad galite siulyti savo naujus, dar nepaminetus, pavadinimus ekologinei gyvenvietei. Kvieciame visus aktyviau dalyvauti balsuojant uz savo mylima busimaji ekogyvenvietes pavadinima.
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Pavadinimas

Standartinė Neringa »

Kedrynelis - labai grazu.
Bet taip pat galima pavadinima susieti su sviesa, giedra, svente. Kazkodel kimba kazkas kaip Skaidruciai, Ausruciai, Giedralaukis, Linksmynai, Sventuva.
Tiesiog ideja ir tiek ;)
Rytė
Pranešimai: 860
Užsiregistravo: Šeš 09 28, 2002, 11:30
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Standartinė Rytė »

Na, kaip jums atrodo,kaip Kauno Ąžuolynas skambėtų pavadintas Ąžuolynėliu? Kol medeliai maži, gal ir nieko, bet jie juk užaugs?
Aš čia apie Kedrynėlį...

Man kažko labiau patinka Šviesučiai.Taip iš karto gera nuo tokio pavadinimo pasidaro... :wink:

O kaip Vytas sakė, kiekvienas savo sodybą pagal save pavadins. Be to, kažkodėl nesinori per daug įsijaust pavadinimą renkant,kol dar ir žemės nėra. Gal pati Žemė pakuždės tiknkamiausią pavadinimą?...
Dėl to aš kol kas ir savo sklypo neplanuoju: pasitarsiu su žemele,kai jau ją turėsiu, kur jai kas patiktų pasodinta...
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa »

Pritariu Loretai,

pati vieta pasakys koks jos vardas :wink:
Linga
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ket 11 21, 2002, 10:31
Miestas: Klaipedos r.
Susisiekti:

Standartinė Linga »

Pamąstymai apie kalbą

Vis labiau ir labiau suvokiu lietuvių kalbos, kaip istorinio paminklo reikšmingumą.
1. Mes turime tiek daug garsapamėgdžiojimų, kad galėtume sakyti, kad kalbame, kaip pati gamta šneka. Įsiklausyk - ošia, ūžia, švilpauja, čiurlena, kvaksi (net kvatoja), šnypščia, gagena ir t.t. ir t.t. Nė viena tauta tuo pasigirti negali.
2. Pagal senuosiuose vietovardžius galima sužinoti apie tautos praeitį. Pavyzdžiui, mano bobutė gyveno Dirvonų kaime. Paprastai vietovėms pavadinimus duodavo ne patys gyventojai, o jų kaimynai. Štai mes gyvename čia, o ana ten gyvenam ne mes, ten gyvena..... ir pagal įžymiausius tos vietovės gyventojų požymius sakydavo... dirvoniečiai. Taip ir matau, kad jau kažin kada šiose vietose lietuvaičiai ypatingai jautė žemę, su meile ir išmanymu prie jos lietėsi, kad žemelė kaip sviestu patepta buvo, o augalai mūrais stovėjo. Žiūrėkim dar toliau – žodis “dirva” apibūdina ne paprastą žemę, o tą plotą, kuris įdirbamas, su kuriuo žmonės dirbdami bendravo. Tai sužinom ir apie Dirvonų kaimo gyventojų darbštumą. Mano tėvelio tėvelis gyveno Girininkų kaime. O, čia ne paprasti miškai ar miškeliai, o tikros girios buvo. Ir žmones rengė ir maitino. Ir Girininkų kaimo gyventojai puikiausiai su miško dvasiomis sutarė, medžius permanė, uogomis širdis gaivino, svečius grybais vaišino... "Meilės erdvėje" (laikraštyje) minimas Kuro kaimas. Įsiklausyk į jo pavadinimą. Ir vaikui aišku, kad šis pavadinimas toks senas, koks ugnies buityje panaudojimas. O Kuro gyventojai buvo puikūs šio amato žinovai, pas juos niekada ugnis neužgesdavo, jei reikdavo ir aplinkinims kaimams paskolindavo. Gal net ir ugnies šventovė čia buvo. Ir žinojo žmonės, kad ir kūryba nuo mažos kibirkštėlės prasideda, o išmanančiai kūrenama vertingais kūriniais virsta. Kūribingi buvo to kaimo gyventojai. Ir apylinkėse savo gražiais dirbiniais garsėjo.

Visa tai rašau, nes keistai skamba gyvenvietės naujo vardo galvojimas. Dažnai būna, kad senasis pavadinimas tik žemėlapiuose išlikęs, o kaime nebėra nė vienos gyvos sodybos. Taip ir laukia vietovė, jos dvasios, kad kas čia apsigyventų, atgaivintų vardo šlovę, o jau tam tikslui pasiekti pagelbėti kiekvienas akmenėlis pasirengęs. O jeigu ateis naujakurys ir savo pavadinimą atsineš, ar priims jį visi matomi ir nematomi gyventojai? Ar naujajam Kedrynėly, kuriame kol kas nė vieno kedo nėra, neįsižeis vietiniai ąžuolynai (juos senovės išmanantys lietuviai garbino, ypatinga vieta skaitė ne dėl prietarų, o tikro žinojimo), beržynai, pušynai...
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Apie pavadinima ir apie kalba

Standartinė Neringa »

Be to, ne tik vieta nulems. Taip pat ir zmones kurie susigyvens su ta vieta nulems pavadinima.

Pratesiant Lingos minti apie lietuviu kalba. Neseniai prisiminiau kad Katiliskio "Uzuoveja" buvo parasyta vaizdinga lietuviu kalba ir kad joje buvo kalbama apie Dryzos ir kitu zmoniu rysi su gimtine, su zeme kurioje jie gyvena ir dirba. Ir nutariau paskaitineti. Ir ka jus manot, yra labai idomiu minciu, kurios labai siejasi su Anastasijos idejomis. be to kalba tai tikrai vaizdinga. Beskaitant, paties Katiliskio zodziais tariant, "net siurmeles per nugara begioja" nuo tokio kalbos turtingumo. (Turbut galima perkelti i "knygu lentyna" sita laiska :? ) O juk dabar musu kalba gan skurdoka palyginti.

Prie to paties dar apie kalba noriu pasisakyt. Vat pavyzdziui grizus is uzsieniu po kurio laiko visada labai jauciasi pasiilgimas savo kalbos. Toks jausmas, kad zodziai net gydo. Pradedu suprasti kokia ypatinga prasme turi zmogui jo gimtoji kalba. Net nezinau kaip jums isreiksti ka noriu pasakyti. Sakykim, tai yra mantros, kurios palaiko musu gyvybe. Man toks jausmas. Del to eilerasciai, kurie koncentruoja minti gimtaja kalba taip pat yra mantros, nesancios gyvybe :)

Ir dar, nors ir nesu galinga literate ir apskritai didziule literaturos gerbeja ir puoseletoja, bet dabar netgi ateina man Mazvydo zodziai apie gimtaja kalba. Juose yra daug tiesos.

Na va, pasisakiau, galima atsikvepti :roll:
Laimis Zmuida

Pavadinimas..

Standartinė Laimis Zmuida »

Del pavadinimo tai buvo tokia sneka:
Jei isrinksime varda, tai siusime i ji savo energija ir vieta greiciau atsiras.

Jei bus geras pavadinimas, tai galbut jo nekeisime. Taciau daugelis musu apvaziuotu lauku pavadinimo neturejo. Todel persasi isvada, kad patiems reikes issirinkti.

Is pradziu uz kedryneli buvo 9 zmones, dabar, manau, yra virs 15 tai tikrai. Kad kedru bus trukumas, tai Linga, nesakyk, nes jau dabar zmones ju turi pasodine po 10-20. Man paciam Kedrynelis nepatinka. Bet jei zmones to nori, tai kodel turetume jiems priestarauti. Galiausiai, juk savo sodyba, kaip sako Vytas, galesime pavadinti kaip tik noresime.

Kaip atsiranda vardas? Kai kurie Uzuzezeris, Uzupis, Pagiriai, atsiranda pagal vieta. Taciau kiti atsiranda pagal zmones. Piktagaliai, Geruciai, Giedraiciai. Kas mums neleis patiems issirinkti vardo. Juk nesivadinsim Dirvonaiciais, vien del to, kad musu net nepazistami proteviai cia buvo darbstus ir dirva dirbo. o, be to, mes turime ir savo prosenelius aplenkti savo kuryba, savo svajonemis, savo darbais ir zodziais...

Mes ruosiames pakelti gautos zemes dirvos kokybe. Zadame pakeisti lauka i zydincius sodus, parkus, miskus. Pakeisime mikroklimata. Visai tiketina, kad pakeisime ir pavadinima. Jei pusei zmoniu sirdys ir akys dega isgirdus Kedryneli, tai as pasisakau taip pat uz, nors ir man nepatinka Kedrynelis. As uz tuos zmones, kuriems bus gera gyventi su tokiu pavadinimu.

O gal bus taip, kad vieta mums pakuzdes ir visi mes isrinksime kitoki varda. Gal paliksime sena.

Taciau pradine ideja buvo tokia:
Isrinkime varda ir i ji prikraukime energijos. Tas vardas pades mums visiems sukurti gyvenviete. Juk ir vaikui dar pries gimima kartais isrenkam varda, kartais pagal prosenelius paimam. Man vistiek. Tik nenoreciau, kad kalbos butu sakomos siurkscia kalba. Pasistenkime savo minti reiksti svelniau, kad neizeistume zmoniu su kuriais turesime veliau gyventi. Zmones svarbiau uz bet koki varda!

Nenorejau nieko izeisti, bet matau, kad si tema darosi opi forume, tai pasistengiau ideti ir savo pamastymus.
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

Na ka vel kartosiuosi....

Yra tokia vieta Lietuvoje, kuri nuo seno Vilniumi vadinasi.
Toje vietoje daug gyvenvieciu pristatytas kurios bendrai vadinamos ne gyvenvietemis o mikrorajonais. Tai tie mikrorajonai (musiskai gyvenvietes) vadinamos ivairiai: "Jeruzale", "Pilaite", "Zverynas"
Visai galejo buti ir "Kedrynelis"
nuo gyvenvietes pavadinimo, vietos pavadinimas nepasikeite - buvo Vilnius ir liko Vilnius.

Kame problemos ponai prisiekusieji tarejai?
Neringa
Pranešimai: 590
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 20:30
Miestas: Vilnius

Standartinė Neringa »

Problemu nera :mrgreen:
Visi tik pasisakyt ir padiskutuot bando, neturedami jokiu uzpakaliniu minciu :wink:
Visai nenoreciau prisideti prie grazios idejos suzlugdymo, jei visiems norintiems burtis i gyvenviete patinka Kedrynelis.
Ak, ka cia tik burna ausinti, kam reikes tas ir nuspres.

Linkejimai :D
Linga
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ket 11 21, 2002, 10:31
Miestas: Klaipedos r.
Susisiekti:

Standartinė Linga »

Mielieji Sodybų Įkūrėjai,

Ruoškite savo vaizduotę, miklinkite fantaziją. Daugybė objektų laukia nesulaukia būti įasmeninti, gauti Žmogaus jam paskirtą vardą. Pavyzdžiui, pas mus auga ąžuolas Mobas, pušelė Šelė, rododendrai Rodena ir Dendris, iškastas ežerėlis Rėlis, pastatytas namas Žesauva ir t.t. Taip pat ir savo sodybą galėsite pavadinti, pavyzdžiui “Rožių karalyste” arba “Lakštingalų slėniu”. Tik tada reikės pasistengti, kad kaimynai šypsenas ūsuose beslėpdami neimtų jus (kartu su sodyba) vadinti Dilgėlyne ar Varnų Krankalyne. Tikrai yra kur paganyti fantaziją. O jei dar negana, įsigyk bitučių šeimą. Kol visas pažinsi ir įvardinsi, tikru bitininku tapsi. Ir nauda dešimteriopa.
V
Pranešimai: 220
Užsiregistravo: Tre 01 08, 2003, 19:57
Miestas: Kaunas

Standartinė V »

Pilieti Ostapai Beveidi :lol: manau, kad problemu nera cia visai, tik diskusija :)
Beje, kodel kiti taip jautriai reaguojate? Nemaciau as cia nei vieno per astraus zodzio, ar kad kas ka izeidinetu, nebent as cia per storos odos, ar kaip cia. As matau cia diskusija, kad kiekvienas issako savo nuomone, o kad jos skiriasi, nera blogai.
Kazkur cia rasiau, kad is pasiulytu man patinka Kedrynelis. Bet va is pasiulytu. Po teisybei buciau nelinkusi keisti vietoves pavadinimo - kitas klausimas, ar kas mum leis ta padaryti.
O is veliau pasiulytu man visai patinka Skaidruciai. Daug labiau uz Kedryneli.
Siaip ar taip, manau, kad pacios zemes klausimas yra daug svarbesnis uz jos pavadinimo klausima.
Vytautas
Pranešimai: 15
Užsiregistravo: Tre 12 18, 2002, 10:58

Standartinė Vytautas »

Aš jau kelintą kartą sau prižadėjau nebesikišti į svetimus reikalus ir kitų nemokyti, bet, deja, ir vėl eilinį kartą nebeišlaikiau. Atleiskite. Supraskite šias mintis tiktai kaip norą padėti kurti gyvenvietes. Aišku, jūsų valia kur, kokiu būdu tai daryti, taigi galite ir nekreipti į mano mintis dėmesio. Iš anksto prašau atleisti už galimus aštrius išsireiškimus, kurie gali atsirasti ne dėl piktumo, ar noro ką nors pažeminti, o tiktai dėl raiškumo.

Manau, kad gyvenvietės naujo pavadinimo rinkimas nėra jau toks nekaltas dalykas. Tegu tas naujas pavadinimas ir bus prikrautas pačių šviesiausių minčių ir svajonių, jis vis tiek gali trukdyti jums susirasti žeme ir kurti gyvenvietę. Kurdami naują gyvenvietės pavadinimą ir prikraudami jį energijos, jūs, ezoterine kalba kalbant, kuriate energetinį darinį-ekgregorą, su kuriuo jūs leisitės į žemės paieškas. Kiekvienos vietovės pavadinimas taip pat yra ekgregoras, tiktai greičiausiai daug kartų galingesnis, nes jis kaupė žmonių energiją ne kelis mėnesius ar metus, o tūkstančius metų. Jūs tuo galite labai lengvai įsitikinti palygindami pavadinimus Kuras ir Kedrynėlis. Pajauskite svorių skirtumą, ištardami ir palygindami pavadinimus. Mintyse pabandykite pakeisti (įsivaizduokite žemėlapį) Kuro kaimo pavadinimą į Kedrynėlį. Manau pajusite pasipriešinimą. Pabandykite paklaidžioti po Lietuvos žemėlapį, keisdami senus pavadinimus į Kedrynėlį- visur turėtumėte pajusti pasipriešinimą.

Ar neatsiras pasipriešinimas, kada grupė revoliucionierių, kad ir su geriausiais ketinimais (bolševikų ir chunveibinų ketinimai irgi buvo patys geriausi), pasiryžusių viską keisti iš pagrindų, leisis į klajones žemės ieškoti. Ar nebus Kedrynėlis panašus į oro balionėlį, kurį sprigtais atmušinės žymiai galingesni ekgregoriai.

Ar ne geriau užmiršti žodį KEISTI, o atiduoti prioritetą žodžiui KURTI. Jūs nemanykite, kad jeigu jūs išsirinksite, kad ir didžiausią dykvietę, ji bus tuščia ir galėsite elgtis joje kaip norite. Ji nebus tuščia, ji turės praeitį, istoriją, savo atmintį ir tenai daug metų gyvenusių žmonių mintis. Bet kokiu atveju kurį laiką jūs būsite tiktai svečiai, būsite stebimi ir nuo jūsų minčių ir veiksmų priklausys ar ta vietovė pripažins jus savais. Stenkitės prisitaikyti prie aplinkos o ne taikyti jos prie savęs. Nuoširdžiai pakalbėkite su medeliais, žolyte, vietiniais gyventojais ir buvusių gyventojų dvasiomis, nakvokite ant žemės po atviru dangumi, papasakokite visiems apie savo taurius ketinimus. Tai tikrai turėtų padėti įgyvendinti savo tikslus.
Beveidis
Pranešimai: 218
Užsiregistravo: Pir 09 30, 2002, 19:49

Standartinė Beveidis »

heh, visi kalba kits kito negirdi, taigi ne as jau vienas sakau kad Kuro kaimas ir liks KURO kaimas, tik mazas lopinelis zemeles jame taps gyvenviete kurios pavadinimas gali buti
"Kuro kaimo gyvenviete NR45" (tik neaiskinkit kad ta gyvenviete taip ir liks vienintele)

bet gali buti ir "Kedrynelis" ir "Orku duobe" ir dar kaip nors, kaip tik papageidausite
Linga
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ket 11 21, 2002, 10:31
Miestas: Klaipedos r.
Susisiekti:

Standartinė Linga »

Ostapas Benderis teisus, kad daugiausia girdime tik save. 8) Bet, vis tiek įdomiai išeina. Supratau bendro pavadinimo reikalingumą. Tai lyg bendrai veiklai apjungianti idėja. Kaip jau egzistuoja daugiabučių namų bendrijos pačiais įvairiausiais pavadinimais, taip galėtų būti sodybinių sklypų savininkų bendrija “Kedrynėlis”. Visus finansinius, organizacinius bei dokumentinius reikalus bendrijos išrinktai tarybai bus atlikti lengviau, nei po vieną įvairias instancijas minti. Ir įsikurti tokia bendrija galės net keliuose šalia esančiuose kaimuose, išlaikant jų senovinius pavadinimus. Kaip manot? :roll:
Linga
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ket 11 21, 2002, 10:31
Miestas: Klaipedos r.
Susisiekti:

Standartinė Linga »

Laimis sako: ”Juk nesivadinsim Dirvonaičiais, vien dėl to, kad mūsų net nepažįstami protėviai čia buvo darbštūs ir dirvą dirbo. o, be to, mes turime ir savo prosenelius aplenkti savo kūryba, savo svajonėmis, savo darbais ir žodžiais...”

1. Laimi, ar tikrai “nepažįstami protėviai”? O gal kartais ten tu buvai, taikliai mestelėjęs kaimynus apibudinantį žodį, kuris tave pasiekė po keleto tūkstančių metų? Ir vėl į tas apylinkes šaukia... O gal tavo pro..prosenelis buvo tas, kurį kaimynas Žemę Jaučiančiu pavadino? Ir jei pasistengsi, suprasi, kad tas prosenelis yra ne tolimas ir nepažįstamas, o savas ir laukiantis vaikų iš ateities, norinčių jo gilią išmintį perimti.
2. “Turime /.../ aplenkti..” Graži svajonė. Tik ar nereikėtų pirmiau pasiekti vedlietuvių pasaulio suvokimo ir išminties lygį, o tada ne lenkti, o toliau kūrybiškai vystyti ir gilinti, atsispiriant į senovės galybę. Kiekvienas ąžuolas tik ir svajoja , kad jo giliukas dar galingesniu medžiu stotų.
bute
Pranešimai: 72
Užsiregistravo: Ant 02 04, 2003, 14:46
Miestas: Taurage
Susisiekti:

Standartinė bute »

Kaip jau egzistuoja daugiabučių namų bendrijos pačiais įvairiausiais pavadinimais, taip galėtų būti sodybinių sklypų savininkų bendrija “Kedrynėlis”. Visus finansinius, organizacinius bei dokumentinius reikalus bendrijos išrinktai tarybai bus atlikti lengviau, nei po vieną įvairias instancijas minti. Ir įsikurti tokia bendrija galės net keliuose šalia esančiuose kaimuose, išlaikant jų senovinius pavadinimus. Kaip manot? :roll:
Tikrai gera ideja, gal tas "Kedrynelis" ir tarpusavio problemas padetu spresti, juk bus ir ju. :!: :lol: :D[/quote]
VirgisM
Pranešimai: 163
Užsiregistravo: Tre 10 30, 2002, 17:41
Miestas: Kaunas, Rumšiškės, Vilnius
Susisiekti:

Renkame gyvenvietei vardą

Standartinė VirgisM »

As uz Kedryneli!
Buvo iskeltas klausimas: "kam reikia pavadinimo".
Viename susitikime klausemes Danutes paskaitos - "Sekme".
Visi sutikome, kad norint buti sekmingu, reikia tureti tiksla, jo siekti.
Kada zmogus vienas,- sugalvoja sau ka ir siekia. Su niekuo nebutina tartis, derinti, diskutuoti. Kada siekianciu daug, jau reikalinga, kad visi ziuretu viena kryptimi. Kad energija kauptusi kazkur i viena rezervuara.
Tikslas - gyvenviete? Taip, taciau kiekvienas ja isivaizduoja truputi kitaip, gal kitoje vietoje, gal dar ka... Tai ir nesvarbu bus, kada energija ir mintis susiesime su graziu pavadinimu. Bukime aktyvesni ir siulykime savo varianta arba balsuokime uz esancius.
:lol:
Sveikinu Tave karštai, Kad ištirptų debesys aukštai, Kad vaivorykštėmis pasipuoštų Mėlyni dangaus skliautai
Ir pradingtų visos nuoskaudos, Jei širdelėje laikai!
Skelbti atsakymą