Arbata, nereikalaujanti cukraus

Moderators: Mdsts, Neringa, Rapolas, Visi tvarkytojai

saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Arbata, nereikalaujanti cukraus

Post by saimhe »

Nusipirkau vaisinės erškėtrožių arbatos (Milford: erškėčio vaisiai ir hibisko žiedai) ir buvau maloniai nustebintas -- cukrus tik iškreipia skonį, o medus apskritai užmuša. Švelni tokia rūgštelė, gerai be jokių priedų. Kada nors bandysiu pasidžiovint erškėčio; uogienė taigi nebloga išeina...

Tuo tarpu vaisių mišiniai (bandžiau keletą rūšių Vitax) tiek aromatingi, kad žadina apetitą ir, gerdamas nesaldintą, lieku labai nepatenkintas :)

Kokios dar žolelės ar vaisiai gerai ir be priedų?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Heh, arbatos skonis labai priklauso nuo vandens.
Jei i vandeni ipylus dar benziniuko tai joks cukrus skonio nepataisys:)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Mes ersketroziu arbata geriam jua seniai... ja BUTINA isdziovinti.... o cukrus mano manymu, bet kurios arbatos skoni sugadina :wink:
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

As ersketroziu arbata geriu visada be priedu.
Dar liepziedziu arbata - irgi be nieko, tik jei esu persishaldziusi- su medumi.
Girdejau, kad liepziedziu arbata kelia spaudima, kas nors gali patvirtinti tai ?
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

glesum, a kadiel :) juos, erkėtrožius, būtina išdžiovinti?
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Jie neisdziovinsi, tai gersi vandeni kuriame buvo plautos ersketrozes;)kaip vakar gere mano mama...paprasciausiai neprisitrausks...
dar geriau plikyti i termusa ir palikti per nakti... va tada tai gerimas... bet tai taikau tik naturaliai rinktoms ersketrozems, kaip yra su pirktinemis nezinau...
beje. as tas nuplikytas uogeles poto dar ir suvalgau... skanumelis... o kiek vitaminu... vienas vitaminingiausiu augalu.
tai va. skanaus
egismas
Posts: 49
Joined: Sat 12 07, 2002, 0:04
Location: Šiauliai

Post by egismas »

Nu nezinau, reiks pabandyt ir taip ir taip. Bet ir išdžiovintus tik užpylus nepritrauks :) Vistiek per naktį reiks laikyt termose (nekalbu apie arbatas pakeliuose).
O šeip jei nori pajust tikrą skonį, tai aišku-geriau be saldinimo.
saimhe
Posts: 58
Joined: Wed 10 30, 2002, 16:35

Post by saimhe »

Lina wrote:Girdejau, kad liepziedziu arbata kelia spaudima, kas nors gali patvirtinti tai ?
Nu, nepatingėjau pasiknisti internete. Radau nedaug, bet ten kalba priešingai. Liepžiedžius ir šeivamedžio (бузина, Sambucus sp.) uogas/žiedus kaip tik rekomenduoja kraujospūdžiui mažinti -- neva tokia fiziologinė reakcija į padidėjusį prakaitavimą. ( atrodo, http://www.universalinternetlibrary.ru/ ... ov/6.shtml ) Nežinau, ne medikas aš.
Eglė
Posts: 110
Joined: Sun 02 02, 2003, 22:01
Location: Kaunas

Post by Eglė »

Mėtų ar melisos arbatą taip pat skaniau gerti be cukraus. :)
daivute
Posts: 21
Joined: Wed 12 11, 2002, 14:52
Location: Druskininkai

Post by daivute »

Saimhe klausia:
Kokios dar žolelės ar vaisiai gerai ir be priedų?
Ju daug t.y. melisos, mėtos, pipirmėtės, juozažolė, čiobrelis, raudonėlis, liepžiedžiai, eršketrožiai ir t.t. Visų jų prisidžiovinu vasara... Taip skanu dabar jas gerti :lol:
Visus šiuos augalus auginsime sodyboje ir megausimės :wink:
Cukrus tik sugadina skoni, mano manymu, nors visokie džiovinti vaisiai ar sausainukai prie arbatėlės pats tas :h:
Meilė niekada nesibaigia
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Nesvarbu ka desit arbatai, jei vanduo is kraniuko, tai ir skonis bus kaip kraniuko :)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
daivute
Posts: 21
Joined: Wed 12 11, 2002, 14:52
Location: Druskininkai

Post by daivute »

Mano kaimynas, toks sveikuolis, geria vandenį šitaip:
vandenį sušaldo, po to kai jis palaipsniui atsileidžia, jį išfiltruoja, nes gaunasi labai daug nuosėdų. Gaunasi reaktyvuotas vanduo, panašiai, kaip ir kalnuose :wink:
Bandžiau taip daryti...iš ties skanus vandenukas
Meilė niekada nesibaigia
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Auginkit steviją, tai tooooookia :shock: saldi žolytė....džiovinti jos lapų milteliai 10 kartų saldesni už cukrų. Saldu, BE KOLORIJŲ, dantų negadina, gliukozės kiekio kraujuje nedidina, tinka diabetikams... Atsikąsit žalio lapelio - visą puodą arbatos išgersit, o gal ir du :D
Pati dar neragavau, duomenys iš spaudos ir interneto. Bet aš tą "kukrų" ketinu auginti.
Negi manot, kad Amerikos (iš ten stevija kilusi) indėnai kakavą ar matę karčią gerdavo :?: Norėtumėt. Viso pasaulio visi vaikučiai, tiek maži, tiek dideli :wink: mėgsta saldumynus :!:
Lina
Posts: 95
Joined: Sun 09 07, 2003, 13:17

Post by Lina »

O kaip stevija butu anglishkai ?
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Angliškai ją vadina "stevia", lotyniškas pavadinimas stevia rebaudia boldii.
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Basta wrote:is kur gaut tos stevijos?
o gal rimtai zinot, kas spaudima keltu?niekur nerandu informacijos :(
Kiek teko girdėti, nuo hipotonijos garantuotai pagydo stovėjimas ant galvos :D
Deja, nežinau, kiek tai tiesa ir kokiom dozėm "vaistus" vartoti :wink: :D
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: spaudima gerai kelia kava ir juoda stipri arbata (cia "nesveikuoliams" :wink:), o "sveikuoliams" - tai labai neblogas toks pratimelis: atsistoji (ne ant galvos :wink:), ikvepi oro, neiskvepdama atsitupi ir atsistoji, tada iskvepi ir kartoji 10 sykiu - cia man tokia "ragana" sake, bet zinot, tikrai akyse prasvieseja... :wink: Sekmes, nesirkit :)
bute
Posts: 72
Joined: Tue 02 04, 2003, 14:46
Location: Taurage
Contact:

Post by bute »

"Arbata, nereikalaujanti cukraus."

Arbata tai tikrai to cukraus nereikalauja :lol: :lol: :P

O aš geriu be cukraus :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: ka tik uzsisaldinau juoda arbata ir geriu pasimegaudama prie kompo - gal gyvenimas kiek pasaldes... :wink:

(o zalios ir as nemegstu saldintos, anei vaisines...)
Gluosnė
Posts: 513
Joined: Thu 04 24, 2003, 13:26
Location: Kaunas/
Contact:

Post by Gluosnė »

Energijos trūkumas. Kiniečiai pasakytų - "Ci" trūksta. Nepasikraunam jau vien todėl, kad mažai Saulutės šviesos. Maistas suprastėja.
Ryte norisi miego, o turime keltis, taigi gyvename ne gamtos ritmu..
Post Reply