Ščetinino mokykla

Forumas, skirtas mūsų vaikams, gimdymui ir vaikų auklėjimui

Moderators: Rytė, Visi tvarkytojai

Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Rapolas rašo, kad neteko girdėti apie Ščetinino mokyklos mini variantą. Visada kažkur kažkas kažką padaro pirmą kartą. Geriau pradėti nuo "saviveiklinio" (tai yra savo, orientuoto i konkrecias sąlygas) mini varianto, tikintis, kad apimtys didės, nei nedaryti nieko, nes nėra analogų. Svarbu, kad yra "garvežys", o jau "vagonus" pakeliui prisegsim.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

trinti
Last edited by Žvaigždukas on Sat 12 31, 2005, 0:46, edited 1 time in total.
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Aušrine, aš čia rašiau apie tuos, kurie sistemoj jau ne vieni metai dirba ir yra ja persisunkę, nemąstantys. O jauni žmonės tikrai ir mokosi, ir dirba geriau,nes yra 'nesugadinti'. :P
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Nesenai Ščetinino mokyklos tinklapyje tinklapyje
buvo įdėtos nuotraukos kurios darytos birželio ir liepos mėnesiais

Kaikurios iš jų darytos tomis dienomis kai aš buvau tenai 2003.07.15-2003.07.18

Jas rasite paspaude :
http://www.tekos.narod.ru/07-03/vozroghdenie.htm

Štai kelios iš ten :

Image
Mokykla 1988 metai. Pagrindinis korpusas


Statybos :
2003.07

Image

Image

--
Image
--
Image

Mano objektas .Fotografuota tą dieną kada aš ten dirbau
,gal rasit ir mane
:wink: :
Image
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Vakar Kauno klubo susirinkime žiūrėjome filmą apie Ščetinino mokyklą.

Nu super. Dar to niabuvau matęs. Supratau, kas tai yra akmenėliai įmūryti į sieną, o svarbiausia pamačiau, kas tai yra minčių lava ir kaip galima vieną tapybos kūrinį piešti keliems žmonėms iš karto. :!: :!: :!:

Keli žmonės piešė piešinį vienu metu. Ir be jokių brūkšnių su pieštuku, o iš karto. Be jokių eskizų, tiesiog kartu ir ekspromtu, o gaunasi tai super...

Ščetininiečiai niekada nedaro eskizų, jie piešia iš karto. Iš karto didžiulė atsakomybė, bet iš karto gaunasi super.

Na to dar nebuvau matęs...

Yra galimybė pažiūrėti šį filmuką dar kartą arba tiems kurie nematė. O gal reikėtų jį padauginti?
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

filmuka galetu su tv tuneriu kas nors ir i avi formata perkoduoti ir per interneta galima butu atsisiusti. daugiau zmoniu turetu galimybe ji pamatyti.

O piesimas visiems vienu metu be eskizo, tai siaip yra jau seniai seniai seniai taikoma meno psichoterapijos priemone ;)
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

V wrote:O piesimas visiems vienu metu be eskizo, tai siaip yra jau seniai seniai seniai taikoma meno psichoterapijos priemone ;)
...jo ten pas juos mokykloje ištisa nenutrūkstama psichoterapija :) :) :wink:
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Rapolas wrote:Apie Ščetinino mokyklą informacija tik V.Megre knygose ir žurnalistų straipsniai. Taigi, kad kalbėti apie Ščetino mokyklos kūrimą gali tik tie , kurie toje mokykloje išbuve metus kitus.
Rapolai, visiškai sutinku. Tam ir reikia pasikviesti kelis mokytojus iš realios Ščetinino mokyklos. Jie juk pasiruošę skleisti tokį mokymą po pasaulį. Mūsų gyvenvietė, kuri nors, galėtų jiems suteikti atvažiavimo, apsistojimo, įsikūrimo ir darbo užmokesčio galimybę ir tada jie atvyktų. Mūsų vietiniai pedagogai tik mokytūsi ir kartu prižiūrėtų, palengvintų kalbos barjerą pereiti...

Ščetinino mokyklą steigiant, manau, būtini tie žmonės, kurie bent kelis metus ten išgyveno. O dabar juk jų kiekvienais metais į pasaulį paleidžiama labai daug. Jei tik norėsim, tai jie atvažiuos..tikrai atvažiuos...aš mačiau filmą apie Ščetininą. Jie tikrai atvažiuos...
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Vėl pasikeičiau... wrote:
Rapolas wrote:Apie Ščetinino mokyklą informacija tik V.Megre knygose ir žurnalistų straipsniai. Taigi, kad kalbėti apie Ščetino mokyklos kūrimą gali tik tie , kurie toje mokykloje išbuve metus kitus.
Rapolai, visiškai sutinku. Tam ir reikia pasikviesti kelis mokytojus iš realios Ščetinino mokyklos. Jie juk pasiruošę skleisti tokį mokymą po pasaulį. Mūsų gyvenvietė, kuri nors, galėtų jiems suteikti atvažiavimo, apsistojimo, įsikūrimo ir darbo užmokesčio galimybę ir tada jie atvyktų. Mūsų vietiniai pedagogai tik mokytūsi ir kartu prižiūrėtų, palengvintų kalbos barjerą pereiti...

Ščetinino mokyklą steigiant, manau, būtini tie žmonės, kurie bent kelis metus ten išgyveno. O dabar juk jų kiekvienais metais į pasaulį paleidžiama labai daug. Jei tik norėsim, tai jie atvažiuos..tikrai atvažiuos...aš mačiau filmą apie Ščetininą. Jie tikrai atvažiuos...

Mielas Laimi aš taip pat tikiu, kad jie atvažiuos, bet sutik kad tai ne taip paprasta, priežastis pats suminėjai , biletai apgyvendinimas, vizos.
Dar ivertink kad mokyniai negalės bendraut su mokytojais tiesiogiai gimtaja kalba. Aš čia ne apie tai kad reik pamirš apie tokia galimybe aš tik apie tai kad to negalima greit pasiekti.
Dar mes galim tikėtis atvikimo keliems mėnesiams , pusmečiui, to nepakanka, kad būtų įkurta mokyklą. Galu gale pačia mokyklą reik turėti.
Ka mes galim daryti tai skleisti informacija apie tą mokykla, yra filmas yra jų tinklapis. Aš nuolat susirašinėju su Minsku, neaišku kada bet konferencija ten įvyks. Žinau kad yra vaikų iš Kaliningrado kurie ten mokosi, reik rast jų kordinates.
O dabar ką mes galim čia ir dabar tai patys susipažint ir kitiems pasiūlyt susipažint su kitokiomis mokyklomis . Užmezgus kontaktus galima būtu jiems perduoti tą informaciją kurią mes turim apie Ščetinino mokyklą tų mokyklų mokytojams. Jie tikrai susidomės ir gal būt ims kaiką taikyti savo darbe.
Tam sukuriau tema - "Ateities mokykla". http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=626 Čia rašykim apie Ščetinino mokyklą .
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Rapolas wrote:Aš čia ne apie tai kad reik pamirš apie tokia galimybe aš tik apie tai kad to negalima greit pasiekti.
Nui..sutinku, kad mums tai negalima greitai pasiekti, bet kalba eina apie JUOS. Jeigu JIE per vienerius metus pabaigia 12 metų kursą, tai JIE per metus gali padaryti tiek kiek mes padarom per 12 metų. Taip, kad reikalai labai pagreitėja...Uch dasikasiu aš iki to Minsko .. :)

--------------------------------------------------
Reikia tik labai norėti, pasistengti ir mylėti...
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Beje, tą informaciją apie Ščetinino mokyklą tai labai reikia kaupti ir skleisti...Gera mintis...

Nors norisi ne tik kaupti, be ir steigti, statyti, daryti, kurti...Sėkmės :)
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Vėl pasikeičiau... wrote:
Rapolas wrote:Aš čia ne apie tai kad reik pamirš apie tokia galimybe aš tik apie tai kad to negalima greit pasiekti.
Nui..sutinku, kad mums tai negalima greitai pasiekti, bet kalba eina apie JUOS. Jeigu JIE per vienerius metus pabaigia 12 metų kursą, tai JIE per metus gali padaryti tiek kiek mes padarom per 12 metų. Taip, kad reikalai labai pagreitėja...Uch dasikasiu aš iki to Minsko .. :)
i...
....dėl vienerių , tai čia tik vienetai ir tie kurie pradėjo ne nuo 1-os klasės. Reiktų šnekėt apie 3-6 metus vidutiniškai
Kitas niuansas reik nepamiršt kad žynių prikimšimas tai nėra tikslas.
Taip pat svarbu ugdyti ir jausmus, kurybiškumą ir pan.
Ščetinino mokykloje žinoma kad ne vienpusiškai kišamos žynios ten visapusiškas ugdymas.
Taigi reik nesusižavėti tuo kad vaikai kuo greičiau įsisavintu vidurinės mokyklos kursus.
Iki Minsko nusikases dabar ten nieko nerasi. Tikėtina kad ten kažkada atsiras tokia mokykla , bet minimum porą metų teks palaukti.

Na o kadangi jau perspėjau dėl pernelyg staigaus žynių kaupimo siulau
rasti laiko ir aplankius temą "Anksyvasis ugdymas"
http://www.anastasija.lt/forum/viewtopic.php?t=513
paskaityti informaciją pagal siulomas nuorodas ir sužinoti kaip vaikas gali
mokytis nerealiais tempais . ypač rekomenduoju Tiulenevą.
Vėl pasikeičiau...
Posts: 542
Joined: Tue 07 08, 2003, 15:24
Location: Kaunas-Vilnius

Post by Vėl pasikeičiau... »

Atsiliepkite visi, kurie nori kartu kurti Ščetinino mokyklą Lietuvoje. Meilas: [email protected]
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Pasvajokim.
Kad jau šią vasarą Lietuvoje pradės veikti Ščetinino mokykla.

Ir įdomu, kiek realiai atsirastų vaikų, kurie pradėtų lankyt šią mokyklą. Gal pabandykim susiskaičiuot.
Klubai kiekvienas galėtų pateikt savo skaičių. Forumiečiai, nesilankantys klubuose, čia galėtų parašyt.

Mat jei pradės mūs ši svajonė pildytis, tai vienas iš pirmųjų klausimų sistemoje bus - kiek vaikų norės mokytis naujoj mokykloj.
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Jausmingas laiškas iš mokyklos svečių knygos :

Дорогие ребята и Михаил Петрович!
Я давно мечтала встретиться со всеми вами и поговорить - так по теплому, родному, обсудить многое. Да, знаю - времени у вас мало - столько всего важного сделать надобно! И за это вам огромное человеческого спасибо! Я из Узбекистана, из ФЕрганской Долины. Мы тут со своей командой учителей пытаемся работать ориентируясь на педагогику сотрудничества. У нас тут неспокойный регион - три государства все поделить границы не могут, да и другие проблемы. Вахабизм вот тоже угрожает и идут ребята наши не туда и верят во всякое. Вот и начали работу с ребятами, которых многие у нас называют трудными подростками. Да не трудные они совсем, а бунтуют от чувства своей невостребованности, от непонимания, от недостатка ощущения счастья. Вот и взялись мы - пока только в послеурочное время с ребятами работаем. Об общеобразовательной школе мечтать пока не приходиться, но вот дополнительное образование - то, что мы и пытаемся делать. Вот умудрились собрать вместе ребят из наших трех республик приграничных соседей вместе на 12 дней - в Лагерь, чтоб о культуре друг друга побольше узнать (а то ведь живем редом, а друг друге стыдно как мало знаем)! Лагерь назывался - Летняя Школа Толерантности. Ну конечно что за 12 дней сделаешь - не так много как хотелось бы. У вас в Школе уважению к человескому достоинству каждую минуты жизни учатся. Здесь у нас немного по другому в чем-то. ТОлько заниматься все по чуть-чуть, обрывками смысла нет. Вот и начали усерднее работу свою планировать вместе с ребятами. Живем с ними (с теми самыми "трудными"): и беды и победы на всех делим. И осуждают нас - мол потакаете таким хулиганам, и говорят, что "слепая" вера в детей - опасна и приведет только к тому, что нахалами станут еще худшими! Мол "знаем мы их какие они на самом деле". Мы противники наказания - так нас и убедить пытаются, что не на верном пути мы, что мол на голову сядут. А мы работаем. Тяжело как и всем наверное, но ребята наши с нами рядом трудяться - за что и спасибо. Все сами пробуем, ошибаемся порой - не скрою. Мечтаем все - нам бы побольше об опыте других узнать, чтоб не только на своих ошибках учиться, но и на чужих, да и советы нам порой ой как нужны. Стараемся читать все что только найдем о школах как ваша. ТОлько мало и этого - столько практических моментов - нам важных нигде в статьях не покрываются. Да и одно дело услышать - а другое с людьми самими побеседовать, обсудить. Вот и мечтали к вам в гости попасть. Понимаем, что вам не до гостей - работать надо, учиться друг у друга. А людей как мы много - тех, кто все увидеть да поговорить хочет. Понимаем, что от святого дела отрывать - не хорошо. Потому вот и пишу вам - спросить у вас. Я вот в России буду пару недель в октябре. Можно ли к вам на пару дней заехать. Мы тут собрали немного средств для поездки и нам очень важно (как и всем наверное) поучиться у вас, советов испросить, да и наверное просто получить заряд надежды неугасаемой и веры бесконечной в светлое самое, в реальность задуманного. Нам здесь порой ой как сдаться бывает охота. Согреться хочется в лучах ваших, чтоб потом в памяти моменты воскрешать, да и держаться. Можно ли к вам заглянуть? Только вот я никогда не была в Геленджике и Текосе конечно. Если вы дадите свое разрешение - просьба добрым людям помочь добраться до вас. Денег мы немного набрали - на гостиницу и нехватит небось. Хоть на пару дней приютить в Геленджике. А ежели на 2 дня не возможно вас оторвать - можно ли приехать на 1 денечек хотя бы, не мешая вокруг походить, посмотреть, поучиться? Просьба - добрым людям - помочь до вас добраться. Мы будем благодарны если кто-то откликнется. Дети наши тоже присоединяются к просьбе. Уж очень нам помощь нужна. Мы конечно все равно работать будем, но всеж с советами добрых и опытных уже людей - проще уж будет. Не легкого пути ищем, а все больше сделать стараемся.
ВОт такая у нас просьба.
И уж простите за такое длинное письмо - само как-то писалось.
Желаем вам не сдаваться и дело свое светлое продолжать!!!

С уважением и надеждой на встречу,

Учителя и ученики
А также я - Вера Никулина
Фергана, Узбекистан
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Šį penktadienį (2003.10.17) Vilniuje 18 val žiūrėsime filmą apie Ščetinino mokyklą . Filmo trukmė 1 val.
Po filmo galėsiu atsakyti į jūsų klausimus .

(į klubą galima ateiti nuo 17 val. tik filmą pradėsime žiūrėt 18 val. )
Ingrida
Posts: 229
Joined: Wed 05 14, 2003, 12:36
Location: Panevėžys

Post by Ingrida »

:P
Septintoje knygoje yra sakinukas: "Ar padarėte viską, kad jūsų svajonė išsipildytų?"

Jei pas kažką iš mūsų širdy yra svajonė, jog Ščetinino mokykla būtų ir Lietuvoje, ar mes padarėme viską, kad ši svajonė išsipildytų?
O GYVENIMAS TOKS PUIKUS!
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Viktualina
Posts: 7
Joined: Mon 10 27, 2003, 15:46

Post by Viktualina »

Nu negaliu tylėti.
Skaitau ir aš Anastasijas, dar tik 4. Bet ar verta taip sureikšminti viską? Ar neužtenka tiesiog pasisemti gerų ir naudingų idėjų ir jas pritaikyti savo gyvenime ir kitiems patarti?
O su ta mokykla išvis duodat... Kaip aš supratau (gal nesupratau? :roll: ) Anastasija išvis prieš bet kokią sistemą, o ta Ščetinino kaip vienas iš geresnių sistemos pavyzdžių. Kam taip aklai sekti? Atsiskirti nuo vaikų? O kodėl gi Anastasija savojo ten neįrašė? Ar ne todėl, kad to nereikia? Kiek žmonių baigia eilines mokyklas bet yra gabūs ir protingi ir ar laimingi... gerai Loreta sako, kad šeimoj irgi galima daug išmokti, kodėl gi nuo nos atskirti vaiką?
Nu kol kas man taip atrodo.
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Gal ten mokosi vaikai kuriu tevai rupinasi degtine ar tiesiog ju nera?

Teiginys tipo "kad tevai savo netobulumu netrukdytu vaiku vystymuisi" yra gryno vandens nesamone
nesvarbu kad tevu grandis surudijusi, be jos grandines nebus, tiesiog nebus.
savo vaiko niekur igesniam nei pamoku laikotarpiui neatiduosiu
ir taip jis mazokai mane mato
matai as tipo uzsiemes svarbiais dalykais. geda man turetu buti! (bet nera nes esu kipshas)
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Post Reply