Apie protėvių religiją

Forumas besidomintiems Lietuvos ir Žmonijos tikrąja istorija. Dolmenai.

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

karmennn
Posts: 30
Joined: Fri 11 28, 2003, 22:35

Apie protėvių religiją

Post by karmennn »

Atvirai pasakius,mane truputi glumina zodziai zmoniu, kai pasakau, jog domiuosi kitom religijom, senoves isnykusiais tikejimais...Jie ima ir pareiskia, kad lietuviai- krikscioniska tauta nuo senu senoves...bet juk tai absurdas... dar 17 a. buvo islike pagonisku apeigu...ir apskirai, manau, akd pagonybe daug pranasesne uz krikscionybe...Beje, ar kas skaitet R. Granausko"Jaucio aukojimas"?Jei neskaitet- paskaitykit...
Argi ne paradoksas: Lietuva laikoma viena is paciu krikscioniskiausiu saliu, nors ta krikscionybe buvo tiesiog per prievarta, per krauja ir kalavija ikista mums i sirdis...manau, kad ,pavyzdziui ,Anasatasijos idejos panasesnes i senoves pagoniu pagrindinius principus, nei i krikscioniu..turiu omeny pagarba medziui, gamtai, gyvunams...
Ir apskritai:baltai pagonys yra kile is indoeuropieciu, kurie i derlingas Azijos lygumas atejo is siaures per kalnus nesini paslaptingais ir jau nezinia kada susiformavusiais vedu rastais...Persasi isvada, kad Anastasija buvo teisi. Juk Istorikai dar ir dabar nesutaria, kas buvo Indoeuropieciai- tik klajokliai, ar paslaptingos senovines civilizacijos palikuonys...
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Katik žiūrėjau filmą per videoCD,
vadinasi: Дети сварога (По следу Мегре)

Ten labiau įdomiai pateikta, ir kitokiu kampu pažiūrėta į krikščionybę, vedizmą, pagonybę.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

..
Last edited by Žvaigždukas on Sat 12 10, 2005, 23:45, edited 1 time in total.
Juozas
Posts: 21
Joined: Fri 01 10, 2003, 22:54
Location: Kaunas

Post by Juozas »

Idomu butu daugiau suzinoti apie pagoniska lietuviu tikejima.Yra siek tiek aprasyta Romuvos saite bet ten daugiau raso krikscioniskas sventes kuriose like pagonybes elementu.Nors manau nuo vedizmo daug skirtis neturejo.
Olga
Posts: 145
Joined: Sat 02 22, 2003, 14:26
Location: Vilnius

Post by Olga »

Tik nereikia vel kazka kaltinti :(
Ir nereikia pulti prie kraštutinybiu....
Darbar visi galvos: va, krikscionybe tai blogai, pagonybe - gerai....
As myliu Kristu... jis padare labai daug, ir jis nekaltas, kad jo zodziu mes nesuprantam, o ji pati liginam su tais, kurie per prievarta "ikiso ji mums i sirdis".....
:cry:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

O man patinka Satja Sai Babos žodžiai: "Yra tik vienas Dievas - Meilės
Dievas. Yra tik viena religija - meilės religija".

Gal krikščionybė ir daug blogo padarė, bet ir aš,kaip Olga, Kristų myliu. Jis juk irgi yra meilės Dievas. Ir meilė jam netrukdo mylėti gamtą, augalus, žmones... Man kartais šiame forume kvepia prie nukrypimo tik į meilę augalams ir gamtos išaukštinimą...
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

>Jie ima ir pareiskia, kad lietuviai- krikscioniska tauta nuo senu senoves...

O Zalgirio musis isgalvotas ;)))

>Gal krikščionybė ir daug blogo padarė, bet ir aš,kaip Olga, Kristų myliu.
As irgi ji myliu, tiek pat kiek ir pacia Loreta bei Olga
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Mano viena mylima astrologe pasake, kad subrendusiai sielai religija nereikalinga. Ji buvo teisi.
Žvaigždukas
Posts: 378
Joined: Tue 02 18, 2003, 23:13

Post by Žvaigždukas »

Tik nereikia vel kazka kaltinti
Man nepasirodė, kad kas nors ką nors kaltina. Aš irgi Kristų myliu, o į šią temą pasižiūrėjau šviesia širdim :) Analizuoti juk galima :)
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

Megre apie religiją

Post by Leonardas »

Štai ką V.Megre konferencijoje atsakė į klausimą apie religijas

Вопрос: Как Вы относитесь к религиям?

Ответ: Анастасия говорит, что ко всем религиям следует относиться хорошо, потому что это наша с Вами история. Каждую религию можно сравнить с кирпичиком в здании нашей истории. И вот если мы решим, что какой-то кирпичик плохой и уберем его, то обрушится все здание. Поэтому ко всякой религии надо относиться хорошо.
Gyventi pagal sąžinę
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

glesum wrote:Mano viena mylima astrologe pasake, kad subrendusiai sielai religija nereikalinga. Ji buvo teisi.
Kas gali pasakyti, ar kitas teisus? :?
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Ziurint kokiu klausimu.
Pavyzdziui FrekenBok paklause Mazylio
"Kurioje ausyje man zvimbia"

Tas atsake "Kaireje"
Ir jis buvo neteisus
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

:lol: :lol: :lol:
karmennn
Posts: 30
Joined: Fri 11 28, 2003, 22:35

Post by karmennn »

Na, nesakau as gi kad krikscionybe yra bloga religija :roll: ...tiesiog man tai nera priimtina... paprasciausiai delto, kad tiek daug kraujo del jos buvo pralieta. Viskas tvarkoj su Kristaus idejom...kol...kas nors neima ju neteisingai interpretuoti...o taip buna gana daznai...bet ne apie tai as cia...manau kad mes, lietuviai, esam vedu palikuonys... aisku, butu idomu suzinoti, ar vedu egzistavimas, ar civilizacija-moksliskai pagrista hipoteze...gal kas zinot... mane tai albai domina... klausiau keliu mokytoju, bet jie vengia apie tai kalbeti, turbut bijo prisipazinti, kd nieko apie tai nezino... gal jus kas zinot, kur rasti kokiu straipsniuu apie tai...Mindaugai, gal zinai, ar imanoma ta filma, kuri tu ziurejai ta tema, atssisiusti per interna :wink: ?
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

karmennn wrote:Mindaugai, gal zinai, ar imanoma ta filma, kuri tu ziurejai ta tema, atssisiusti per interna :wink: ?
Sunkiai, jis užima apie 600MB. Galima užsisakyti CD. Kaune Natalija gali padėti.

O į temą: krikščionybė žydų religija, sintoizmas japonų, o kokia lietuvių?
Būtent pačių lietuvių?
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

Apie proteviu religija

Post by Linas »

:!: :!: :!: Apie Lietuviu tautos istorija,paskaitykit''Baltasis zodis"Albino Kurtinaicio .Jinai atsakys i visus klausimus.Ja sunkiai rasite,nes isleista nedideliu tirazu.Jai ka Labai domintu ,tai as turiu kelias knygas.Tai butent tas ko jus ieskit :!: :!: :!:
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Pries tapdami krikscionimis buvome pagonys. pries tapdami pagonimis...??? Vedais gal... O gal religijos ir neturejome. Kam ji reikalinga, jei patys galime bendrauti su Dievu be tarpininku? Kai pats nebesugebi, nebenori, nebemoki arba bijai, tada religijos ir prireikia. Manau, kad religija yra valdomu zmoniu pozymis.

Beje, Gal matete vakar per Lietuvos ryto TV laida apie Latviu "dolmenus"? teliko neziuriu, bet idomios laidos pacios mane susiranda :wink: Ka manote?
Romaska
Posts: 8
Joined: Thu 04 03, 2003, 13:06
Location: Vilnius

Post by Romaska »

Na nezinau ar i visus klausimus gali atsakyti vieno autoriaus nedidele knygele. Gal i kai kuriuos. Nors nezinau... skaiciau viena jo knygele...
Idomu, bet ar tuo tiketi ... Is kur jis ta informacija ima... pavadinimus ir kt. ?
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

musu istorija

Post by Linas »

Romaska wrote:Na nezinau ar i visus klausimus gali atsakyti vieno autoriaus nedidele knygele. Gal i kai kuriuos. Nors nezinau... skaiciau viena jo knygele...
Idomu, bet ar tuo tiketi ... Is kur jis ta informacija ima... pavadinimus ir kt. ?
O is kur kiti ima?Gal is ??????????????"Baltaji zodi "pamegink jo paskaityt
Romaska
Posts: 8
Joined: Thu 04 03, 2003, 13:06
Location: Vilnius

Post by Romaska »

Gerai, paskaitysiu
Post Reply