Kodėl įsisiurbia erkės? ( ir apie uodus )

Įvairūs forumiečių patarimai. Pasidalinkime patirtimi. Čia klausiama patarimo

Moderators: Gluosnė, Visi tvarkytojai

Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Reikia atlikti imunologinį kraujo tyrimą, tada bus TIKRAI aišku.
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

įvairūs naudingi patarimai

Post by Linas »

Apie tas erkias...
Manau kad jos tikrai kanda tiems kas perdaug puikuojasi.Praeitą vasara labai daug vaikščiojau po laukus ,miškus ir t.t.Dar nebuvau mates tiek jų ant saves vienu metu.Bet kaip nekeista nei viena nsikando.Gale vasaros net pradėjau girtis kad manes jos nekanda.Ir žiūriu kad jau viena isikano.Ištraukiau ją ir pamiršau.Po kiek laiko pakilo temperatūra.Gal kokias 4 dienas degino.Kai praėjo nuėjau į prūdeli nusimaudyti ir žiūriu kad dėmė toja vietoja kur buvo įkandus atsiradus.Bet po to ji dingo.Nusprendžiau kad organizmas pats susitvarkė su viskuo.Praėjo keturi mėn.,bet niekas neatsirado.Tada vėl pradėjau gal ir girtis kad eina išsigydyt ir be vaistų.Tada viskas ir sugryžo.Teko panaudot ir vaistus.
Manau kad jai nebūčiau tuo pasigyres,nieko ir nebūtų buve.Gal esmė ir ne tame kad pasigyriau,bet tame kad pasipuikavau,žiūrėkit kaip man išeina.
O gl tai tik sutapimas...
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Šiaip visiems tiems, kas mėgsta apsidrausti, reikia priminti, kad nuo erkinio encifalito geriausia skiepitis žiemą. Tad jei dar nepasiskiepijot, paskubėkit :D Vieno skiepo kaina - 30-35 Lt. Padarius pirmąjį skiepą, antrasis daromas po mėnesio-dviejų. padarius antrąjį skiepą, trečiasis daromas po metų. Padarius trečiąjį skiepą katvietasis daromas po trijų metų. :)
Linas
Posts: 45
Joined: Wed 11 26, 2003, 13:10
Location: Vilkaviskio raj. Pajevonys

ivairus naudingi patarimai

Post by Linas »

As nelabai pasitikiu daktarais.todel pasistengsiu kad man jos geriau nerastu reikalo kast... :lol:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Aurimai, o penktas kada daromas???

Beje kokia procedura to skiepijimo. Atsinesi pinigus, bakst ir viskas?
Ar kas nor baisaus sudetingo?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Procedūra būtent tokia, kaip Tu, Kipše, sakai: moki pinigus, paskui bakst - ir viskas. :lol:
Pakartotini skiepijimai reikalingi, kad imunitetas susidarytų visam gyvenimui, nes po vieno"bakst" jis būna nepakankamai tvirtas, lyg paskubom išmoktas ketureilis - prabėga kiek laiko, o galvelėj ne kas likę.
P.S. Geras skiepijimosi būdas: atsineši kibirą su vakcina pas Kipšą, anas savo trišakį :mrgreen: tam skystimėly pamakaluoja, tada į "siaurąją - plačiąją" bakst :!: Efektas trigubas - ir imunitetas liuks, ir Kipšas savo įgūdžių nepraranda, ir kompanijai smagu. :mrgreen: :wink: :lol: :lol: :lol:
Vienu žodžiu, būkit sveiki, nesirkit :!:
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Dovanokit, kad shveplai rashysiu.
Kipshas pasiskunde, kad poliklinikoje i jo sedimaja bakstelti atsisake. Motyvas: ne laikas :shock: . Jam kilo klausimas: kodel ne laikas ir kur Vilniuj yra laikas? :mrgreen:
Ne laikas todel, kad ne sezonas ir poliklinikoje galejo netureti vakcinos.
Vilniuje laikas skiepytis yra privacioje gydymo istaigoje ENDEMIK, Kareiviu g. 9, http://www.endemik.lt.
Taip pat valstybineje istaigoje "Uzkreciamu ligu centras". Paskubomis as informacijos apie ja neradau. Ji turi mada keisti dislokacijos vieta ir nezinia, ar siuo metu uzsiima vakcinacija.
Sekmes skiepijantis :mrgreen: :wink:
Nesirkit :!: :D
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Aciu Renata!

Kareiviu 9 is tikro yra tokia klinika. Ten galima nuvaziuot 10,11 toleibusu, 45 autobusu. "Kareiviu" sustojimas.

Procedura kaip ir mineta paprastute. Paklause vardo pavardes, ar kiausinio baltymam nealergiskas, sumokejau 35lt, ir bakst i peti (o ne i sedimaja) ir viskas.
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gal čia ir ne į temą, bet prie skiepų: ką manot apie vaikų skiepyjimą? Turiu omeny ne nuo erkių įkandimo, o visas tas vaikams kliūnančias vakcinas jau nuo gimimo? :?
V
Posts: 220
Joined: Wed 01 08, 2003, 19:57
Location: Kaunas

Post by V »

siaip as gyvenime nuo nieko nesu skiepyta. gimiau per anksti,tai negalima buvo skiepyti, tai taip ir isvengiau - ne vieno skiepo, niekuo tokiu nesusirgau ir dar gyva. Tikriausiai del to ir galvoju,kad nebutina vaikus skiepyti. Nors gal tai ir per daug rizikinga... Bent jau mediku nuomone tokia. Bet pati vis tiek nesiruosiu isbandyti skiepu.
Veranda
Posts: 6
Joined: Wed 11 05, 2003, 15:52
Location: Kaunas

Post by Veranda »

apie skiepus yra daug vienam mamų forume prirašyta. gal bus įdomu http://supermama.com/InvisionBoard/inde ... topic=2003 :roll:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

V wrote:siaip as gyvenime nuo nieko nesu skiepyta. gimiau per anksti,tai negalima buvo skiepyti, tai taip ir isvengiau - ne vieno skiepo, niekuo tokiu nesusirgau ir dar gyva. Tikriausiai del to ir galvoju,kad nebutina vaikus skiepyti. Nors gal tai ir per daug rizikinga... Bent jau mediku nuomone tokia. Bet pati vis tiek nesiruosiu isbandyti skiepu.
Štai mano antras vaikis irgi nėra skiepytas. Na, mamytė jau jo sulaukusi šiokių tokių žinių apie skiepus turėjo, todėl ir nedavė vaiko badyti. Kol kas irgi gyvas, nors kai kam iš medikų keistai atrodo. Patikėk, V, nėra lengva su medikais apie skiepus diskutuoti... :roll: Jie tik savo nuomonę pripažįsta... O aš net nebuvau nusistačiusi [prieš absoliučiai visus skiepus. Tik kažkodėl negavau informacijos apie tai,kas būtent tam mano vaikui būtų naudinga, reikalinga. Ne, yra matot skiepų planas ir visi pagal jį turi gyventi.. Beje, apie neišnešiotukus kalbant, daugelis medikų irgi yra linkę juos skiepyti bendra tvarka. :shock:

Nors.. Kai dukra septynerių metų būdama sirgo vaikiška ir nepavojinga liga - vėjaraupiais, nebuvau jau tokia skiepų priešininkė. Jau geriau tada būt vaikas gavęs tą bac ir viskas, nei tris paras kankinęsis su aukšta temperatūra ir skausmu.. Be miego... :(
Renata
Posts: 264
Joined: Tue 01 14, 2003, 10:40
Location: Vilnius
Contact:

Post by Renata »

Aš pati tokia lyg ir prie medikų, o jau skiepai turėtų būti mano "duona". Mat esu gydytoja higienistė, užkrečiamų ligų, jų epidemiologijos ir profilaktikos priemonių studijavimas savo laiku užumušė nemažai mano neuronų. Be visa ko auginu tris vaikus. IR AŠ JUOS SĄŽININGAI SKIEPIJU. Nes nenoriu, kad jie susirgtų poliomielitu ir liktų invalidais. Nenoriu, kad jie užsikrėstų smėliadėžėj stablige ir mirtų baisiose kančiose. Nenoriu, kad mano duktė susirgtų raudoniuke būdama kelias savaites nėščia, dėl ko nutrauktų nėštumą, arba nežinia kiek laiko kankintųsi fiziškai ir morališkai, pagimdžiusi apsigimusį vaikelį. Nenoriu, kad mano vaikelis užsikrėstų virusiniu hepatitu, difterija, kokliušu...Tikrai gailiuosi, kad nebeskiepijama nuo raupų. Atseit, pasauliniu mąstu ši liga nugalėta. "Pasėtu" kas nors iš laboratorijos nugvelbtą virusiuką - išmirtų didesnė dalis jaunimo iki 25 metų.
Taigi, kiekvieno žmogaus teisė rinktis. Bet...kaip Anastasija sakė, neatsisakykim civilizacijos laimėjimų. Skiepai - apsidraudimui. Nelaimės atveju bent jau žinosiu, kad padariau savo vaiko labui viską, ką galėjau. Beje, savo -irgi...
Linkiu nesusirgti :wink: :!:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

skiepai yra liga, tik susilpninta

isivaizduokim kad liga yra 10 km begimas, o skiepai yra 1 km begimas.
Atejus laikui begti 10 km distancija didesni sansai uz jau ismokusi begioti 1km distancija zmogu. Zinoma tas kuris nebegiojo irgi gali ta distncija iveikt

Miestai yra ligu zidiniai, jei negyvenate savo sodyboje meiles erdveje kuri saugo jus nuo ligu, tai mastykite patys treniruotis pries 10km distancija ar ne
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Dina
Posts: 311
Joined: Sun 02 08, 2004, 21:30

Post by Dina »

Mano sese gulejo ligoninej del encefalito.lengva forma,pasiseke jai. istrigo man gydytojos pastebejimas-geriau nesiskiepyt nuo encefalito,nes visi skiepai, kurie su smegenimis susije,nera iki galo aiskus ju veikimas..
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Ptavirtinkit kas nors ar paneikit:
skiepai yra ta pati liga, tik silpnesne
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Gerai. Skiepai - tai liga. Tik kam sąmoningai organizmui ją duoti? Beje, ar žinote,kad net ir skiepyti nuo tam tikrų ligų žmonės (vaikai) jomis vis tik gali sirgti. T.y. skiepai neduoda šimtaprocentinės apsaugos. Tada ką jie daro? Ir kam jų reikia,jei nėra garantijos,kad skiepytasis patenka į tų,kurie įgijo imunitetą skaičių?

Ar ne geriau stiprinti, grūdinti organizamą,kad jis pats reikalui esant su užkratu susidorotų? Juk ir siaučiant gripo epidemijai ne kiekvienas užsikrečia... :roll:
Kipshas
Posts: 788
Joined: Mon 06 23, 2003, 9:39

Post by Kipshas »

Zmones stai jau tukstancius metu stiprina organizma, net nuodais visokiais trucija kad tik stipresnis butu, bet vistieks nesekasi, spalbnas kliovas
Gal todel kad meiles erdves reikia.

O gal vistik imanoma be meiles erdves apseiti? a?
Skiepai neatstos meiles erdves, bet kaip su tuo grudinimu ir stiprinimu?
Buvau as angelelis, ka gi man daryt
Be sparnu likau
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Zinot, ka jums pasakysiu: toks vienas svieto perejunas, zymus keliautojas ir fotografas Paulius Normantas, ismaises visokius ten tibetus ir indijas, kur epidemiju nors vezimu vezk, sake, kad kuo zmogelis ten vykdamas daugiau bijo, kuo daugiau skeipyjasi, tuo greiciau uzsikrecia - ne ta, tai kita braurastim. Ten ir vandeniuka is Gango neuzvirinta, tik pasildyta, kur visi maudosi ir viska meta, geria :shock: ir nieko - nenumire.
Isvada: nereikia per daug bijoti, bet atsarga gedos nedaro, kaip sakoma tfu tfu tfu per kairi peti (as savo Lese ir katina vis delto skiepiju, kad ir nuo pasiutliges, nes pati esu pasiutus, tai bijau, kad neuzsikrestu :wink: :P)
O jums linkiu but sveikais ir drutais - kaip sakoma, ir is stuomens, ir is liemens :wink:
Rytė
Posts: 860
Joined: Sat 09 28, 2002, 11:30
Location: Kaunas
Contact:

Post by Rytė »

Manau,kad baimė iš tiesų daug lemia... Kaip ir meilė... :D Meilės erdvė? Na taip,ji būtina bet.. Aš ją gal kiek kitaip traktuoju. Ne tik iš augalų, su meile sėtų , sodintų, augintų suformuotą. Meilė yra kiekveiname mūsų. Jei atsiremiam į ją, o ne į baimę, ligos, virusai patys traukiasi, neranda kur prikibti... :roll:

Tą organizmo grūdinimą gal reiktų labiau kaip sielos, o ne kūno potencialo stiprinimą įvardinti. Paprastas pavyzdys. Vaikai. Kada jie suserga? Kada juos virusai puola? Savo šeimoje ( ir ne tik) pastebėjau,kad vaikiukai ypač jautriai reaguoja kai aplink save mato išpuolius prieš meilę, artimų žmonių konfliktus... Ir išgydyti juos labai greitai gali būtent harmonijos atstatymas, meilės grįžimas. Tikiu,kad sodybose net kalbos nekils apie meilės pasitraukimą iš dviejų mylinčių žmonių kurtos meilės erdvės. Butuose visko būna,visko bus...
:?
Post Reply