Mobilieji nameliai

Būstas ir kiti statiniai, jų įrengimas ir statyba

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Mobilieji nameliai

Post by Romas »

Vartų gamintoja ir eksportuotoja UAB “Ryterna” statybų ir remonto parodoje “Resta” šįmet pristato mobiliuosius namelius ir biurus. Tokio tipo statinius iš specialių segmentų “Ryterna” Lietuvoje pradėjo gaminti pirmoji.

Kaina 5-20 tūkst. litų.

http://www.ryterna.lt/naujienos.htm
Uosis
Posts: 1564
Joined: Sun 12 22, 2002, 13:34

Post by Uosis »

Čia perkeliu iš Romo nuorodos :)
“Ryterna” pradėjo gaminti mobiliuosius namelius

Vartų gamintoja ir eksportuotoja UAB “Ryterna” statybų ir remonto parodoje “Resta” šįmet pristato mobiliuosius namelius ir biurus. Tokio tipo statinius iš specialių segmentų “Ryterna” Lietuvoje pradėjo gaminti pirmoji.

Pranešimas spaudai,
2004 m. kovo 25 d., Vilnius.

Naujųjų “Ryternos” namelių pritaikymo baras labai platus – jie ypač tinkami kaimo turizmui, prekybai, laikiniems biurams įrengti ir pan. Daugelyje verslo sričių egzistuoja poreikis tokiems namukams, tai ypač aktualu sezoniškam verslui ar bendrovėms, dažnai keičiančioms savo veiklos vietą. “Ryterna” planuoja ne tik prekiauti šiais gaminiais, bet juos ir nuomoti, kas ypač aktualu renginių organizatoriams.

Planuojama, kad mobiliaisiais namukais ypač susidomės kaimo turizmą plėtojančios bendrovės. Dažnai ant ežero ar kitų vandens telkinių krantų negalima statyti fundamentalių pastatų, tad tokie kilnojami nameliai būtų tikras išsigelbėjimas.

Kaimo turizmo paklausa Lietuvoje šiuo metu gerokai viršija pasiūlą – pernai sodybose ir poilsiavietėse ilsėjosi 164.100 žmonių, o šias paslaugas teikia tik 355 sodybos. Plintant šiai verslo rūšiai tikimasi patenkinti didėjančius jos poreikius. Kaimo turizmo plėtra, dabar Lietuvoje suteikianti darbo vietas maždaug 10 tūkst. žmonių, nesustos dar bent kelis metus; be to, tokios paslaugos turėtų populiarėti ir kaimyninėse šalyse.

Smulkusis Lietuvos verslas, naudojantis nedideles ir nebrangias patalpas, daugeliu atvejų negali pasigirti patogiai ir šiltai įrengtomis darbo vietomis ir paprastai nedidelius biurus įsirengia iš buvusių jūrinių konteinerių, kitų ne itin patogių ir estetiškų medžiagų. Tokius mini biurus įmonės kuriasi muitinės postuose, statybos bendrovės naudoja kaip patalpas projektuotojams statybų aikštelėse.

“Ryterna” siūlys įvairių konfigūracijų namelius – nuo kompaktiškų apsaugos ar kontrolės postų ambasadoms ar kitiems saugotiniems objektams iki nedidelių biurų ar parduotuvių. Mobilieji nameliai itin estetiški tiek viduje, tiek išorėje. Jie gaminami “Ryternos” fabrike Kaune, specialiai jų gamybai įrengtame atskirame ceche. Mobilūs namukai montuojami iš plieno ir sintetinių medžiagų, todėl yra atsparūs išorės poveikiui, jų šilumos varža (2 Ω) palyginti nedaug skiriasi nuo gyvenamųjų pastatų šilumos varžos (3,5 Ω).

Šias medžiagas gerai žino “Ryternos” klientai, besinaudojantys bendrovės pagamintais juostiniais ar filinginiais garažo vartais. Jie tvirti, išlaikantys šilumą, saugūs ir kruopščios apdailos, kurią galima rinktis iš įvairių spalvų ir faktūrų.

Statydama namelius “Ryterna” teiks jiems pilną aptarnavimą – pristatys, sumontuos, pastatys, nelygaus paviršiaus vietovėse išlygins žemės pagrindą po nameliu. Namukuose įrengiama vidaus šildymo, apšvietimo įranga. Užsakovui namukas pastatomas mažiau nei per mėnesį, jis gali būti sumontuotas net lauko sąlygomis. Namelių kaina priklausomai nuo modelio sieks nuo 5 iki 20 tūkst. litų.

“Ryternos” siūlomi nameliai patrauklūs ir tuo, kad yra lengvai perkeliami iš vienos vietos į kitą. Namelių pervežimo darbus taip pat galės atlikti gamintojas. Tai perspektyvi sritis, todėl “Ryterna” neapsiribos vien produkto gamyba ir teiks visas susijusias paslaugas.

Kol kas mobiliųjų namukų pirkėjai bus smulkusis verslas ir savo veiklą skirtingose vietose vykdančios įmonės. Atsižvelgiant į užsienio patirtį galima prognozuoti, kad maždaug 10 metų laikotarpyje tokių namukų paklausa išplis ir į kitas veiklos sritis – šiuo metu Vakarų Europoje jie labai populiarūs žemės ūkyje.

Daugiau informacijos:

Ugnius Motiejūnas
“Ryternos” direktoriaus pavaduotojas
Vandžiogalos g. 84
Kaunas LT-3032
Tel.: (+370 37) 490999
Faksas: (+370 37) 490991
Mob. tel.: (+370 698) 70942
El. paštas: [email protected]
http://www.ryterna.com
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

O tai Romas tokį mobilų namuką ir pasistatė ar ne? Ar kokį kitokį?
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Kitokį. O čia buvo tik nuoroda į informaciją. Jokiu būdu ne reklama.
Laimis
Posts: 1378
Joined: Mon 05 19, 2003, 11:42
Location: Link Ukmergės
Contact:

Post by Laimis »

O kokį pasistatei? Aš taip daug girdėjau, bet jo dar nesu matęs. :) Ar geras namukas? Ar apsimoka tokį kaip tavo statytis? :)
Naujas forumas praktikams
http://esu.tiems.kam.esu.lt
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

Šiandien radau visai atsitiktinai štai tokią informaciją apie namelius ant ratų:

http://www.autolyderis.lt/more_info.php ... 9fX19fX19f

Beje, peržiūrėjau paskutines Alio reklama ir nustebau. Pasirodo, kaip paaiškino statybininkas, vagonėliai Lietuvoje tampa deficitu, ir iš Rusijos nebevežami nuo sovietmečio, todėl jų kainos kosminės, palyginus su būkle :)
O čia - užsieniniai kempingo nameliai su visais patogumais. Kaina, kiek supratau, apie 12 000 litų. Pasistačius namą, galima puikiai parduoti arba pastatyti ir nuomoti kaip poilsio namuką :)

Ir dar - tie visi lietuviški laikini nameliai kainuoja apie 40 000 litų. Tad nepalyginsi. O aš į šiuos seniai seilę varvinu :))) Užsienyje įsimylėjau ;)
Romas
Posts: 87
Joined: Thu 11 21, 2002, 15:38
Location: Vilnius

Post by Romas »

Kempingo nameliai, matyt, vienas iš variantų. Bet manęs plastmasės ar metalo dėžutė visdėlto netraukia. Medinis vasarnamis 20-30 kv. m, kurio vieną variantą man pastatė, kainuoja 16 000 - 24 000 Lt (vasaros kainos). Yra mažutė mansardėlė, atskira patalpa įrankiams sudėti. Sienos nestoros - 5 cm, bet norint galima šiltinti. Leidimo nereikia, nes pasistato ant pamatų blokelių. Šią žiemą dar negyvenau, nes nespėjau susitvarkyti šildymo. Po metų galėsiu vardinti pliusus ir minusus.
Uriel
Posts: 588
Joined: Sun 12 11, 2005, 15:23
Location: Vilnius

Post by Uriel »

O man jau labai gretiai reikės, kai be buto liksiu. Tad man tas mobilus namelis - rimta išeitis.... Ir pigiau gausis, nes geriau namui pinigėlius pataupysiu.

Kaip supratau, nei manęs talkai kam reikia, nei man talkins.... Tad teks samdyti :)))
alfredalfred
Posts: 1
Joined: Thu 05 05, 2016, 13:26

Re: Mobilieji nameliai

Post by alfredalfred »

Naujųjų “Ryternos” namelių pritaikymo baras labai platus – jie ypač tinkami kaimo turizmui, prekybai, laikiniems biurams įrengti ir pan. Daugelyje verslo sričių egzistuoja poreikis tokiems namukams, tai ypač aktualu sezoniškam verslui ar bendrovėms, dažnai keičiančioms savo veiklos vietą. “Ryterna” planuoja ne tik prekiauti šiais gaminiais, bet juos ir nuomoti, kas ypač aktualu renginių organizatoriams.
injure
Posts: 1
Joined: Thu 10 27, 2016, 22:54

Re: Mobilieji nameliai

Post by injure »

Turiu šią problemą. Tai puikus patarimas man :) Ačiū.
Post Reply