Daržovės, vaisiai augantys gamtoje

Įvairūs sodinimo būdai, priežiūra

Moderator: Visi tvarkytojai

Post Reply
Kristina
Posts: 266
Joined: Wed 12 18, 2002, 3:24
Location: Airija-Lietuva
Contact:

Daržovės, vaisiai augantys gamtoje

Post by Kristina »

Man visada buvo idomu kaip ten auginti tas darzoves ,kad nereiktu jokio darbo ideti .Medziai tai daug maz aisku ,pasodinai obeli ir auga ji sau , o kaip su bulvemis ,pomidorais ir kt.Siaip ar taip juos reikia bent jau sodinti kas met , bulves nukasti.O kaip su piktzolemis ,kenkejais??
Siandien bendradarbis papsasakojo kaip jis augino bulves.(Jis bulgaras - turkas valgantis tik organic maista ,propoguojantis sveika gyvenimo buda) Vasara pasieme 3 organic bulvytes nuejo i miska, pasodino ir po kurio laiko pamiro ,o praeita savaite atsimine, nuejo i ta vieta ir nukase derliu gan dideli kibira bulviu :roll: pats sako net nustebo kaip tiek galejo prisidauginti. Kaip tos bulvytes turejo ji myleti :D ( cia Airijoj ziemos praktiskai nera vos keliata naktu t nukrenta iki -2 ,-4, matyt zeme nespeja isalti)
Manau isradinejant naujas veisles augalai prarado atsparuma kuo toliau tuo daugiau prieziuros jiems reikia ,jau dabar mazai pomidoru subresta ne siltnamiuose ... :(
Tikiu ,kad ikurus sodyba per kazkiek metu augalai turetu atgauti savo pirmines savybes ,o taip pat ir mes sustipreti :D
sraige
Vartotojas neaktyvus
Posts: 500
Joined: Tue 03 08, 2005, 22:51
Location: Alytus

Post by sraige »

Padariau super atradimą.Gavau braškių, kurios buvo nuskintos apleistame braškyne, kur žolė iki kelių.Iš pažiūros uogos prastokos, mažos.Jų tik spalva kažkokia įpatinga-sodri, ryški, išvaizda- sveika.O skonis . . .nmmm.Aš tokių saldžių uogų gyvenime nevalgius.Ir nemanau kad ten buvo kažkokia ypatinga veislė.Pačios paprasčiausios.
Savo sodyboj braškes sodinsiu tiesiai į pievą.
Dobis
Posts: 285
Joined: Mon 01 26, 2004, 16:42
Location: Vilnius

Post by Dobis »

tikrai, sraige, ir man viena tetulė sakė, kad pasodinus braškes į pievą kitąmet jų būna didelis derlius. juk žemuogės ir auga pievoje gryname smėlyje tarp žolių, o kokios saldžios, aaa? :wink:
aš taip pat į savo pievą prikaišiojau senų braškių krūmelių, kuriuos man kita tetulė atidavė - žydėjo, bet va nelaimė, mano sūnus ėmė ir nušienavo su žoliapjove netyčia, mat pamiršau perspėti :( lauksiu kitų metų, gal pavyks užveisti braškių pievą. ir žolės ten geriau nepjausiu.
dar papasakosiu apie bulves.
iškasiau tokią vagelę savo žemėje - o ten grynas molis, vaje, kaip sunkiai kasiau :shock: pabėriau pelenų ir kokių 30 bulvių sudygusių kur ne kur įspraudžiau. paskui priroviau pernykštės žolės čia pat pievoje (nustebau, kad labai gerai išsipeša :!: ) taigi tuo šienu uždangsčiau bulves ir apdengiau šiaudais gan storai. ir ką manot, atvaziuoju po poros savaiciu, pribėgu prie bulvikių, žiūriu - šiaudai vienam kampe sujaukti, išknisti - šernų darbas :mrgreen: du bulvių daigus teradau, šiaudus praskyriau, tegu auga. ateinantį savaitgalį patikrinsiu. o kaimynės sodintų bulvių šernai dar neaplankė. :P
glesum
Posts: 954
Joined: Tue 02 18, 2003, 13:14
Location: Kaimas
Contact:

Post by glesum »

Na, pas mane irgi yar didziule braskiu pieva... tiesiog niekam nebuvo noro ju nuraveti :oops: Bet dabar niekam nera noro ju toje pievoje ieskoti 8) Jei kas norit pavalgyt braskiu, varykit pas mane, ekologiskos:)
Na, o del skonio, tai tikra tiesa
Post Reply