Mokslininkai apie grėsmingas permainas Planetoje

Moderators: Rolandas, Visi tvarkytojai

Post Reply
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Mokslininkai apie grėsmingas permainas Planetoje

Post by Rapolas »

Kolkas palieku skelbima.
O toliau sioje temoje galesim ringti informacija apie tai.

SVEIKI !
TAI LABAI SVARBU !

Vakar 24 val. per Discovery kanala
rode dokumentini filma "Ateities audros"

Filme mokslininku duomenys apie procesus
eko sistemoje nuo 80 metu ir kas vyksta dabar
ir kas musu laukia netolimoje atetyje.

DUOMENYS SUKRECIANTYS !

Sakysit, "jau nekarta apie tai gidrejom yra
pesimistines ir yra optimistines prognozes".

Taip maniau ir as iki sio filmo .
As jau skaiciau internete kad garsiu mokslininku isvados
ignoruojamos vyriausybiu. Masinio informavimo priemones
irgi stabdo sios informacijos sklaida.

IR STAI SIUOS FAKTUS RODO DISCOVERY.
Siandien (2004.08.25 treciadieni)
15 val.
KARTOJA SI FILMA


Kas turit nors menkiausia galimybe, paziurekit ji !
Kas turit shansa irasykit ji !

As kam spejau apskambinau kas galetu irasyti,
man dar nepavyko surasti tokio zmogaus.

As perziurejau praeitos savaites programa
ten sio filmo nebuvo. Perziurejau programas
iki savaites galo taip pat si laida nekartojama.
Neisimtis kad sis filmas bus sustabdytas rodymui.

Filmo autoriai filmo pabaigoje pranesa kad
filmo tikslas ne gasdinti o informuoti.

Nepatingekit persiusti sios zinutes kitiems.
Nepabijokit apsijuokti taip kaip as nebijau. :)

Arturas
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

jei turesiu galimybe, irasysiu... vyx siandien.. 15val.. kiek laiko rodys?
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Straipsniai internete :
Apie klimato kaita
http://www.dnv.lt/certification/climatechange/index.asp (LT)

Tinklapis EKOSTRATEGIJA
http://www.ekostrategija.lt/

Klimato kaitos padariniai
http://www.atgaja.lt/render/lt/veikla/aplinka/CO2.htm

Cia paskubom suradau keleta straipsniuku , prisipazinsiu pats dar nespejau paskaitineti. Kas turit laiko ..prasom.
Ir nepasididziuokit parasyti ar pacituoti tai ka rasit ten svarbaus
Rapolas
Posts: 346
Joined: Mon 01 20, 2003, 11:17
Location: Vilnius
Contact:

Post by Rapolas »

Gytis wrote:jei turesiu galimybe, irasysiu... vyx siandien.. 15val.. kiek laiko rodys?
Papildoma informacija apie filma
"Ateities audros" per kanala Discovery

1).

Pasirodo si filma dar syki kartos
Sestadieni ( 2004.08.28 ) 18:00
Filmo trukme su reklamomis 1 val.


As buvau perziurejes programa zurnale TV antena o ten
programa iki penktadienio. Leonardas sios sav. sestadienio programa
ir ten aptiko kad filmas vel bus rodomas.
Bet tai nemazina jo svarbos. I

2).
Manes klausineja apie ka ten.

Kaip minejau, tai jau nekarta girdeta informacija apie
klimato kaita, apie ekologines ir humanitarines katostrofas.

Kaip snekejaus su Edita is Vilniaus , tai labai senos temos,
Bet jos senai zinomos tarp mokslininku ir mano galva nebuvo skelbiamos
placiai per solidzius informavimo saltinius.
Kaip rasiau mokslininkus ignoruoja ju saliu vyriausybes.
Solidus informavimo kanalai taip pat neskuba to skelbti.

Kitas dalykas, visuomeneje vyrauja nuotaikos,
kad mokslininkai nuolat pagasdina ir yra dalis mokslininku kurie
nuramina. Ir zinoma mums mieliau klausytis tu kurie nuramina.
As irgi mieliau klausiausi raminanciuju :)

Taigi apie ka ten snekama.
Jau nuo 80 metu pradzios mokslininkai skelbe
apie negriztamu procesu planetos klimato kaitoje.
Nuo 85 metu fiksuojamas ekologiniu katostrofu didejimas.
Fiksuojamas nuolatinis klimato atsilimas. Per paskutinius
simta metu klimatas atsilo 1-a laipsni. ( Tai istikro labai daug)
Nuo mazdaug nuo 95 metu ivairiose salyse vygdomos klimato
kaitos moksliniai tyrimai. Mokslininkai skelbia gresmingas prognozes.

Yra saliu kur ekologines katostrofos jau tapo nuolatiniu
katostrofu vietomis. Filme sneka zmogus guris virs 10 metu
vadovauja katostrofu likvidavimo darbuose. Jis sako kad tokiu katostrofu
sparciai daugeja. Norint pamatyti kas laukia planetos geriausia apsilankyti
Puerto Rike. Sali per metus patiria po 2-4 dideles katastrofas per metus.
(Visa laika rodoma dokumentene medziaga )
Minimi ir kiti planetos taskai. Nuo 2001 metu katostrofas patiria ir Europa.
Tai potviniai, sausros ir purvo nuosliauzos.

Minima gresminga situaciaj Karibu juros pakrantes gyventojams.
Mokslininkas tirineja reiskini, kai pakilus juros temperaturos 1 laipsiui
ir tokiai situacijai issilaikius 2 sav. ismire didziausi koralu plotai.
Jiems atsistatyti ( su salyga kad daugiau tas nepasikartos) prireks desimtmeciu.
Jei koralai neatgys, suirs koraliniai rifai , kurie apsaugo pakrantes regionus
nuo dideliu bangu per audras.

Tokie rifai saugo didelius plotus zemynu pietiniu daliu pakranciu miestams.
Kylant temperaturai planetos laukia neregeto masto audros , kuriu jega prilygsta
simtams atominiu bombu.

Jau dabar ties katastrofos ryba labai dideli pakranciu miestai visose pasaulio salyse.
Rodomi kadrai apie miestus kurie yra isirenge inzinerines sistemas apsaugai nuo
audru ir potvyniu is juros puses ir nuo upiu potvyniu upiu zemumose.
Mokslininkai pripazista kad tie statiniai ties galimybiu ryba.
Jiems neatlaikius milijoniniai miestai bus apsemti, desimtys milijonu
gyventoju tures persikelti i kitas vietas.
Dideli pavojai laukia kalnuotu vietoviu gyventojams ir gyvenanciu
salia dideliu upiu.

Ivykus kelioms stambioms katastrofoms atsitiks finasu sistemos krize.
To pasekme neregeta ekonomikos krize. Toliau seka
humanitarines krizes ir kariniai konfliktai. labiausiai nukentejusiu saliu
gyventojai uzplus maziau nukentejusias salis. Tos salys megins apsaugot
savo teritorijas nuo antpludziu, prasides karai.

Filme nesnekama kad tai prognozes, tai pateikaima kaip moslininku skaiciavimai ir isvados.
Snekama kad reikalingi radikalus vyriausybiu sprendimai nukreipti sustabdyti
pramones itaka klimatui. Bet tokie sprendimai nebus padaryti kol konkreciu saliu
neprades alinti nuolatines katostrofos. O veliau jau tai bus per velu.

Surasiau ta ka maciau ir girdejau ir ka prisiminiau.
As pats esu optimistas, ir toks islieku. :)
Bet suvokiu kad reikai veikti kiekvienam.
Turiu savo minciu kaip veikti, (trumpai - pradeti reik nuo saves ir nuo to
kad susirinkti pilna informacija ) bet kiek veliau .

Prasymas ! Sioje temoje rasyti tik tai kas svarbu
Jei kyla klausimai labiau lieciantis zinute parasiusi asmeni
rasykit jam i privata (mygtukas [pm] , Ir kai rasysit butinai uzrasykit tema
nes be temos zinute neissiunciama)

Taupykim savo ir kitu laika ! :)
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Ka cia bepridursi - reikia pasikliauti dievuliu ir daryti tai, ka kiekvienas galim padaryti, tik negaliu atsistebet, kaip zmogus vis pjauna saka, ant kurios pats sedi... :?
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:wink: nu kaip filmas - ar labai prigasdino, nebijokit taip labai, nes prisidesit prie tamsiuju jegu griaunanciu minciu - prisiminkit, kaip Anastasija su baisiom Nostradamo pranasystem susikove, ir tikiu, kad laimes, tik padeti mums visiems jai biskiuka reikia... :wink: :)
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

siandien neturejau galimybes irasyti , videkas buvo uzimtas.. "kazkam" reikejo labai svarbu "filma"-melodrama isirasyt :lol: .

Sestadieniui jau uzstaciau, jei niekas nebus tox gudras ir neisjungs, turetu but ok... tik gaila kad tik mono eina irasyti... tex klausyti rusu kalba :( ... jum gerai.. o as nei kiek nesuprantu... nu pabandysiu, gal kaipnors stereo iskrapstysiu is to vidiako :P :wink:

Nepazadu bet tureciau irasyt...
Gytis
Posts: 61
Joined: Fri 06 18, 2004, 22:26
Location: Kaunas

Post by Gytis »

bet istikruju-lietuvoj mazai technologiju, mazai fabriku , daug gamtos- ir jokiu problemu-nei jokiu katastrofu, nei kokiu nelaimiu... pas mus daug gamtos, todel ji mus ir myli :) jei neleisim niekam musu lietuveles paversti dangoraiziais ir gamyklu vieta, turetu viskas buti labai gerai ir toliau.. ir kai prades puerto rikieciai suprasti savo paciu kailiu, lietuvelej svies saulute normali, oras bus normalus ir gyvent bus gera... tikiuosi iki to laiko jau visi: jus, as, ir visos lietuvos seimos tures po ekologine, rojaus sodybele... ir gyvensim laimingai per amzius amen :) .. ar netaip bus :?: :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

:) nebijok - isvers kas nors, nors aisku, kad melodramos svarbiau - ten jausmai, visa kita, o cia baisybes (na, bet, kaip sakoma, visko reikia... :wink: )

PS viskas, daugiau i sia tema nerasysiu - ir taip bijojau rasyt, kad neapibartu, bet zinot mane - jei norit, kad ka nors padaryciau - uzdrauskit man ta dalyka... :wink: :)

Nu sekmes tvarkant pasaulio reikalus, ir nebijokit taip labai - bus viskas gerai, kaip dainuoja BG:

"kogda pri mne govoriat: vsio budet chorosho
ja ne ponemaju, shto oni imejut v vidu..."

(isverciu Gyciui: "kai man kas sako, kad viskas bus gerai, nesuprantu, ka jie turi momeny..." :P - galetum is forumo mokytis rusu kalbos - kiek jau citavau Grebniu, ir beveik visur isverciau. Zinai, as irgi kai atejau i mokykla, rusiskai mokejau tik "da" ir "davai", nes neturejau draugu rusiuku, o tais laikais reikejo mokykloj iskart kalbet, tai kiek turejau vargo, kartu su teveliu mokiaus, nes jis Sibiro kalejimuose gerai ismoko, tai jis man vis sakydavo, kad kai baigsiu mokykla, uz ji geriau ruskai kalbesiu, o as netikejau... Ir zinai, kai baigiau mokykla, tevelio gyvo jau nebuvo, bet kalbejau tikrai vos ne geriau uz ji... Tad svarbiausia - didelis noras ir tikejimas savo jegom - cia tinka ir pasaulio isgelbejimui... :wink: Gerai, viskas - tyliu... :wink: )
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Įrašiau šiandien tą filmą,gal kada užnešiu į susirinkimą, jeigu įdomu :?:

šiaip tai nežinau net ką galėčiau padaryti, kad taip neatsitiktų, jaučiuosi bejėgė ką nors pakeisti. Kažin ar mano gyvenimo būdo pokyčiai paskatintų bent keletą žmonių pasekti ta pačia kryptimi :| o ar dėl to gali būti masiškai uždaromos gamyklos :?:

Kaip vaistininkė galiu nebent kiekvienam atėjusiam klientui kartoti: nepirkite jūs tų vaistų, juk tam, kad jie būtų pagaminti nukankinta begalės gyvūnų, užteršta ir toliau teršiama gamta.... :!: Tuomet nėra prasmės vaistinėje apskritai dirbti :?
Turiu asmeninių planų, kaip išnaudoti savo žinių kapitalą ir nedirbti šiai sistemai, bet tam reikia laiko ir, be to, ar ji dėl to nustos gyvavusi ?

Atleiskite, bet šiandien neturiu rožinių akinių, gal kiek pesimistiškai nuskambės šie mano žodžiai. Tikiuosi Arturas pasiūlys iš tiesų ką nors veiksmingo :P
Dalia
Posts: 37
Joined: Fri 04 25, 2003, 13:10
Location: Kaunas

Mokslininkai

Post by Dalia »

Irute wrote:Įrašiau šiandien tą filmą,gal kada užnešiu į susirinkimą, jeigu įdomu :?:
Žmonės atsibuskite. Tame filme matote tai, ką norėjo įteigti jo kūrėjai. Pagalvokime. Duomenys apie vykstančias ir galimas katastrofas ne patys naujausi. Iš pradžių filme pasakojama apie galimas katastrofas, o jau vėliau kalama, kad jos bus, bus, bus. Taip dedami pagrindai įvykti nelaimėms. Ko labiausiai bijai, tas ir įvyksta. Norint kokį nors reiškinį pasukti atgal, pirmiausia reikia jį sustabdyti. Klimato atšilimas prasidėjo ne šiandien ir ne vakar, todėl ir proceso sustabdymas truks ne vieną dieną.Dar Anastasija sakė, kad nebus pasaulio pabaigos, reiškia proceso stabdymas prasidėjo. O jau jo pasukimas atgal didžia dalimi priklauso ir nuo mūsų. Kuo daugiau bus praktikų, o ne teoretikų, tuo geriau ir ramiau gyvensime mes visi.Būkime ne tik teoretikai, bet didesne dalimi praktikai. Tada, kas dar nerado, greičiau atras dvasios ramybę, tvirtumą, įsitikinimą - kad, jeigu noriu tai ir galiu, visai nesvarbu kokio masto tie norai. Taigi mažiau panikos, daugiau ramių sapnų.
Dalia
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Aš irgi taip manau, kad globalūs pokyčiai prasideda nuo "mano kiemo". :P

Tiesa sakant nepamačiau tame filme nieko tokio, ko jau nebūčiau mačiusi ar girdėjusi.( Todėl ir klausiu, ar kam nors tai įdomu, išskyrus Artūrą?)Mano asmeninė nuojauta kužda, kad taip neatsitiks. :wink:
VirgisM
Posts: 163
Joined: Wed 10 30, 2002, 17:41
Location: Kaunas, Rumšiškės, Vilnius
Contact:

Post by VirgisM »

Taip, taip ir nereikia musu gasdinti. :lol:
Sveikinu Tave karštai, Kad ištirptų debesys aukštai, Kad vaivorykštėmis pasipuoštų Mėlyni dangaus skliautai
Ir pradingtų visos nuoskaudos, Jei širdelėje laikai!
Mindaugas
Posts: 1311
Joined: Fri 09 27, 2002, 23:01

Post by Mindaugas »

Virgis wrote:Taip, taip ir nereikia musu gasdinti. :lol:
Nors kita vertus, šie mokslininkai galbūt padės susimąstyti tiems kurie skatina.
Anastasija kaip sakė? " Mokslininkai tik pagreitina procesą, jie ir greičiau supras, kad pražūtingas tas kelias, kuriuo žmonės eina."
Leonardas
Posts: 237
Joined: Sat 10 05, 2002, 20:42
Location: Kaunas - Sukiniai

nieko nepraradai...

Post by Leonardas »

Man tas filmas įspūdžio nepadarė, aš bežiūrėdamas filmą tikėjausi ką nors išgirsti apie problemos sprendimą, bet atrodo nieko tokio negirdėjau...
taigi jei kas ir nematėt to filmo, sakyčiau nieko nepraradote tik sutaupėte 1 val. apmąstymams ar kitiems svarbiems, sau ir aplinkai, dalykams...
Gyventi pagal sąžinę
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Kas mate, vadinasi, tam reikejo - kas ne - tam ne... :wink:

Kaip ten dainuoja BG:

"jesli ty menia slyshish, navernoje eto ne zria..." :P :wink:

Zinot, nesupykit, galbut as mastau "moteriskai", bet man vaiko (pvz. Anushkos) gimimas zymiai svarbesnis ir globalesnis reiskinys, uz tuos pasaulinius dalykus - as nemastau, kas laukia viso pasaulio, man svarbiau, kad Ania negalejo iki 3 nakties uzmigt, nes vaistu gert negalejo, bet vis vien tikiu, kad ir jai, ir jos vaikeliui, ir pagaliau visam pasauliui bus viskas gerai, tik neturim nuleist ranku ir niekad "nepadat' duchom", nes kaip sako rasytojas P.Coelho, kad jei turi tiksla, kuris nepriestarauja kurejo tikslams, ir dedi visas pastangas jam pasiekti, tai visa aplinka tau padeda - vadinasi... :wink:
kamala
Posts: 101
Joined: Wed 11 27, 2002, 12:21
Location: Klaipeda

Post by kamala »

Na jei Anastasija sake, kad pasaulio pabaigos nebus tai ir nera ko bijoti
Tie kurie nori kaska veikti netiki Anastasija
Kam kaska daryti ir taip gi sake kad viskas bus tvarkoje
Taip, kad ramiai
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

o ka, tu nieko neveiki - tai is ko tada gyveni, is svajoniu :?: ..
Aisku, nerekia "kazka daryti" cerez nemogu, bet jei nieko nedarysi, tai kas tada darys - ateiviai, ant lekstes atskride, ar viena Anastasija taigoje su Megre :?: .. :wink:
darja
Posts: 2703
Joined: Sat 02 07, 2004, 20:04
Location: Vilnius

Post by darja »

Irute wrote: šiaip tai nežinau net ką galėčiau padaryti, kad taip neatsitiktų, jaučiuosi bejėgė ką nors pakeisti. Kažin ar mano gyvenimo būdo pokyčiai paskatintų bent keletą žmonių pasekti ta pačia kryptimi :| o ar dėl to gali būti masiškai uždaromos gamyklos :?:

Kaip vaistininkė galiu nebent kiekvienam atėjusiam klientui kartoti: nepirkite jūs tų vaistų, juk tam, kad jie būtų pagaminti nukankinta begalės gyvūnų, užteršta ir toliau teršiama gamta.... :!: Tuomet nėra prasmės vaistinėje apskritai dirbti :?
:wink: Zinai, vienas zmogus gali tikrai daug (jei tu "vienu" ne vienas... :wink: ), pvz., as dirbu vienam populiariam moteru zurnale - dazniausiai taisau kalbos klaidas, tai, kai galiu, stengiuosi pataisyti taip, kaip man patinka... :lol: Pvz., ka tik taisiau testa apie tai, kiek esate subrendusi tureti vaiku, tai buvo klausimas apie abortus ir keturi atsakymai, ir vienas skambejo taip: "buna atveju, kai tai tiesiog butina, bet saves neisivaizduoju taip darancios...", tai emiau ir "truputi" pakeiciau: "kartais moteris buna priversta taip pasielgti, bet saves neisivaizduoju taip darancios..." :wink: - maziukas niuanselis, galima sakyti, kablelis kitur padetas, o prasme juk kitokia... :wink:
Arba dar anksciau skaiciau zurnalo "Mazylis" korektura, tai viena moteris klause gydytojos, ar jai nutraukti nestuma (tipo del karjeros ar pan.), tai gydytoja atsake kazka zodziais "jei nuspresite nutraukti nestuma...", o as emiau ir parasiau "jei nuspresite atsisakyti vaikelio..." - tas pats, o skamba juk kitaip, ir noriu tiketi, kad tai moteriai padejo apsispresti gimdyti vaikeli... :wink:

Va, taip gyvenime ir darau - nesuku sau per daug galvos del globaliniu dalyku, bet kai galiu, "perdedu kabelius':

"pasigaileti negalima, nubausti" pakeiciu "pasigaileti, negalima nubausti"... :P :wink: :)

Tad sekmes ir jums deliojant savuosius kablelius... :wink:
Irute
Posts: 238
Joined: Wed 03 26, 2003, 2:58
Location: Kaunas

Post by Irute »

Ach štai kas mano straipsnius pertvarko taip, kaip jiems patinka :!: :P :P
Man baisiai nepatikdavo, kai mano kūrybinių kančių "kūdikį" laikraščio redakcijoje pertvarkydavo taip, kad pati beveik nepažindavau :? Todėl mečiau šį užsiėmimą :P
Dabar rašysiu tik ten, kur visiška žodžio laisvė užtikrinama,vat. :mrgreen:

Taip, aš ir pati žinau, kad daug galiu, tik vakar galbūt nuotaika niūresnė mane aplankė :P Žinau net, ką galiu padaryti, kol dar dirbu vaistinėje.

Sėkmės ir stiprybės visiems 8)
Post Reply